کاشت مو

آیا کاشت مو دائمی است ؟

آیا کاشت مو دائمی است

آیا کاشت مو دائمی است ؟

در روش پیوند مو , مو از قسمت های دیگر سر یا قسمت های دیگر بدن که دارای موهایی پر پشتی است گرافت های مو برداشته شده و به نواحی کم پشت و یا طاس پیوند داده می شود البته برای ریزش مو از داروها , شامپوهای خاص نیز می توان استفاده نمود اما این روش ها تنها در موارد محدودی جواب دهنده هستند به طور معمول کاشت مو نسبت به محصولات ضد ریزش مو موفق تر است اما یک سوال که ذهن تعداد زیادی از کاربران و متقاضیان زیبا جو برای پیوند مو را به خود مشغول می کند این است که آیا کاشت مو دائمی است .

آیا کاشت مو دائمی است

کلینیک کاشت مو آرشیدا کلینیک با بهترین جراحان کاشت مو در خدمت شماست . جهت مشاوره و ویزیت دکتر کاشت مو با ما در تماس باشید و یا همراه ما باشید با  : 

 • آیا کاشت مو دائمی است ؟
 • طول عمر موهای کاشته شده چقدر است ؟
 • چرا موهای کاشته شده رشد نمی کنند ؟
 • مهم ترین دلیل ریزش موهای کاشته شده
 • انواع روش کاشت مو
 • نکات مهم کمک کننده به حفظ نتایج دائمی مو پس از کاشت مو

نظر دکتر کاشت مو درباره بانک مو شما

آیا کاشت مو دائمی است ؟

در روش کاشت مو فولیکول های مو از مناطق پر مو به نواحی طاس و کم پشت انتقال داده می شوند پس از بهبودی پوست سر به طور معمول در سه ماه اول پس از کاشت تعدادی از مو را ریخته و این امر کاملا طبیعی است زیرا موهای مجدد رشد کرده و جایگزین آنها می شود بین 6 ماه تا 1 سال طول می کشد که روند بهبودی اتمام یابد با افزایش سن موهای جدید رشد می کنند ؛ در رابطه با این سؤال که آیا کاشت مو دائمی است ؟ باید گفت که جابه جایی فولیکول های مو دائمی است اما مانند دیگر فولیکول ها  طول عمر مشخصی دارند بنابراین ممکن است که مقدار مویی که تولید می کنند نیز کاهش یابد .

طول عمر موهای کاشته شده چقدر است ؟

در جواب اینکه آیا کاشت مو دائمی است گفتبم که فولیکول ها عمر مشخصی داشته و ممکن است مقدار مویی که تولید می کنند نیز کاهش یابد .اما یک سؤال دیگر اینکه مدت ماندگاری و عمر کاشت مو چقدر است ؟ نگرانی در رابطه با دوام نتایج کاشت مو قابل درک است اما خوشبختانه در بیشتر موارد نتایج این پیوند تا پایان عمر افراد دوام دارد فولیکول هایی که قرار است به ناحیه کم پشت مو انتقال داده شوند از بانک مو برداشته می شوند که علاوه بر اینکه پوست ناحیه گیرنده پیوند آنها را می پذیرد بلکه عرض چند ماه پس از پیوند موهای جدید به خوبی با دیگر موهای ترکیب می شود اما این خطر وجود دارد که افراد مبتلا به طاسی مردانه یا زنانه  , یا مبتلا به بیماری های جدی , و یا عواملی مانند پیری می تواند موجب ریزش مو شود اما نگرانی وجود ندارد زیرا فرد می تواند مجددا عمل کاشت مو را انجام دهند .

قیمت عمل جراحی بلفارو پلاستی

چرا موهای کاشته شده رشد نمی کنند ؟

موهای کاشته شده پس از عمل در محل مورد نظر به مدت چند هفته باقی می مانند و سپس دچار ریزش می شوند اما سه تا چهارماه بعد فولیکول های موهای کاشته شده تارهای جدید موی قوی تر و بادوام تر تولید می کنند 6 ماه پس از عمل 70 درصد موهای جدید در ناحیه کاشت رشد موهای خود را ادامه می دهد اما رشد آنها کاملا  ادامه پیدا نمی کند زیرا برای رشد کامل این موها 18 ماه زمان لازم است پس از آن تارهای مو رشدشان دائمی می شود و مانند موهای معمولی ظاهر می شوند .

مهم ترین دلیل ریزش موهای کاشته شده

برای ریزش موهای کاشته شده دلایل زیادی وجود دارد اعم از ریزش مو بر اثر شوک ( ریزش پس از دو یا سه هفته پس از کاشت مو صورت میگیرد اما در زمان کوتاهی مجدد رشد می کند  ) , رد کردن پیوند ( سیستم بدن پیوند مو را ممکن است رد کند و بافت کاشته شده کاملا از بین برود ) , مراجعه به کلینیک نامعتبر و نیز مراقبت نا صحیح از موهای کاشته شده که منجر به تخریب کاشت می شود .

انواع روش کاشت مو

کاشت مو به روش fut :

روش FUT روش کاشت مو دائمی است , این نوع مناسب افرادی است که بانک موی قوی دارند رد این روش یک نوار از فولیکول مو از پشت سر برداشته شده و پروسه جداسازی فولیکول های مو و آماده سازی آن برای کاشت شروع می شودپزشک بعد از طراحی خطر رویش اقدام به کاشت فولیکول در محل مورد نظر می کند .

کاشت مو به روش FUE :

در این روش پزشک توسط پانچ مخصوص فولیکول های مو را برداشت می کند و رد محل مورد نظر کاشت موی طبیعی صورت میگیرد این روش کاشت مو دارای ماندگاری بالا و دائمی بوده و مناسب افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند .

نکات مهم  کمک کننده به حفظ نتایج دائمی مو پس ازکاشت مو

 • مصرف به موقع داروها و آنتی بیوتیک ها
 • داشتن تغذیه متعادل و سرشار از پروتئین , ویتامین و مواد معدنی
 • مزوتراپی یا prp پس از کاشت مو برای افزایش خونرسانی
 • دوری از سیگار و مشروبات الکلی
 • عدم انجام فعالیت های سنگین
قیمت کاشت ابرو در تهران
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *