کاشت مو به روش FUT و FIT

دنبال بهترین دکتر کاشت مو یا به عبارتی بهترین کلینیک کاشت مو هستی ؟!!!! به مرکز مشاوره  کاشت مو آرشیدا کلینیک   با کلی مشاوره رایگان و تخفیف های بی نظیر خوش آمدید . این مرکز مجهز به مدرنترین تجهیزات پزشکی کاشت مو در دنیا خدمات خود را ارائه میکند . ما امروز با کلی آفرهای ویژه در خدمت شما عزیزان هستیم . اگر دنبال بهترین هزینه کاشت مو با بالاترین کیفیت هستید به شما توصیه میکنیم یک بار آرشیدا کلینیک را تجربه کنید تا تفاوت را احساس کنید . این مجموعه بیش از 15 سال است در زمینه زیبایی پوست و مو فعالیت حرفه ای دارد . اکنون با تجهیزات پیشرفته کاشت مو در کیفیت ، سرعت عمل و  قیمت کاشت هر تار مو با کلیه مراکز موجود رقابت میکند .  کیفیت کاشت مو به روش FUT را با آرشیدا کلینیک تجربه کنید . جهت مشاوره رایگان کاشت مو و مراجعه حضوری با شماره  های زیر تماس بگیرید و یا پیام خود را از طریق واتساپ ارسال نمایید

کارشناس مشاوره :

09123026682

نمونه کارهای کاشت مو آرشیدا کلینیک

  0%
   0%
    0%
     0%
      0%
       0%
        0%
         0%

         نمونه کار کاشت مو

         ویژگیهای بهترین کلینیک کاشت مو

         دنبال بهترین کلینیک کاشت مو هستم

         مو ها نقشی اساسی در جذابیت افراد دارند که نمی توان منکر آن شد درافرادی که به دلیل ریزش مو شدید دچار طاسی شده اند با کاشت مو می توان به رفع این مشکل کمک نمود  اما کاشت مو به روش اصولی به نحوی که کمترین آسیب را به همراه داشته باشد , ایجاد اسکار نکند و حالت طبیعی به مو ها دهد اهمیت بالایی دارد اما چه کلینیکی را برای کاشت مو انتخاب کنیم ؟ ما برای به دست آوردن نتیجه ای مطلوب از کاشت مو ابتدا میزان استحکام بانک مور ا بررسی نموده و در ادامه شدت ریز مو را چک می کنیم در نتیجه مطابق با ویژگی های بررسی شده بهترین روش برای کاشت مو ازجمله Sut , fut  یا Dhi انتخاب می شود داشتن استانداردهای بین المللی , استفاده از به روز ترین تجهیزات  و با داشتن تیم حرفه ای ما بهترین کیفیت و تراکم مو را به شما عزیزان ارائه می دهیم .

         • بهترین کلینیک برای کاشت مو
         • بهترین پزشک برای کاشت مو
         • باید ها و نبایدهای قبل از کاشت مو
         • هزینه کاشت توسط بهترین دکتر

          

         ادامه مطلب

         بهترین کلینیک برای کاشت مو

         در سال های اخیر در کشور به دلیل توسعه یافتن روش های نوین کاشت مو و تمایل افراد برای اقدام به کاشت موبه دلیل عدم اطلاعات کافی در رابطه با کیفیت پزشکان و کلینیک های آنها برخی متقاضیان کاشت مو نتیجه مطلوبی نگرفته اند و حتی در بین مردم نیز این موضوع نیز مطرح شده است که موی کاشته شده پس از مدتی دچار ریزش می کند در صورتی که افرادی با کاشت موی ناموفق را مشاهده کردید بدون شک پزشک متخصص و کاربلد نبوده و یا کلینیک معتبر نبوده است  چه کلینیکی را برای کاشت مو انتخاب کنیم ؟

         ویژگی های بهترین کلینیک برای کاشت مو :

         • دارا بودن مجوز رسمی از وزارت بهداشت برای تمامی کادر پزشکی , به علاوه مرکز درمانی باید تمامی استاندارد های تعیین شده اعم از سیستم تهویه و ایمنی درمانگاه , اتاق جراحی , اتاق معاینه مجهز , سالن انتظار و.. از سوی وزارت بهداشت را داشته باشد .
         • برخورداری از تجهیزات مدرن همراه با کیفیت بالا
         • پشتیبانی از مراجعه کنندگان , نه به مفهوم لغوی بلکه به مفهوم ارائه بهترین خدمات درمانی
         • برخورداری از پزشک با تخصص و با تجربه چرا که تجربه حرف اول را می زند .
         • ارائه خدمات درمانی متنوع وارائه جدید ترین متد کاشت مو برای نمونه روش SUT

         بهترین پزشک برای کاشت مو

         در موارد فوق به اینکه چه کلینیکی را برای کاشت مو انتخاب کنیم ؟ به ویژگی های بهترین کلینیک اشاره نمودیم اما چگونه می توان پزشکی متخصص و با تجربه را برای عمل زیبایی کاشت مو انتخاب کنیم چرا که تنها تخصص کافی نیست ؛ مهم ترین چیزی که فرد متقاضی قبل از کاشت مو باید به آن اهمیت دهد انتخاب بهترین پزشک است چرا که در برخی مراکز عمل کاشت مو توسط دستیار پزشک صورت میگیرد  در صورتی که موفقیت کاشت تنها به تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد  بنابراین ممکن است به مو آسیب رسیده و عوارض احتمالی را در پی داشته باشد .البته گاهی نیز پزشک مقداری از عمل کاشت را انجام داده و مابقی را به پرستاران واگذار می کند که این امر طبیعی است

         ویژگی های بهترین پزشک برای کاشت مو :

         • داشتن سابقه و تجربه طولانی
         • بیماران قبلی از کار وی رضایت داشته باشند . ( از پزشک بخواهید عکس بیماران قبلی را برای شما ارسال کند )
         • داشتن اخلاق حرفه ای برای حمایت از مراجعه کنندگان
         • برگزاری جلسه مشاوره با متقاضی
         • پشتیبانی عالی پس از کاشت
         • دارا بودن بهترین تیم های پرستاری

         بایدها و نباید های قبل از کاشت مو

         • عاری از چربی و شسته بودن پوست و مو سر
         • عدم استفاده از ژل و تافت مو
         • عدم استفاده از غذاهای حاوی کافئین , الکل یا سیگار نهایتا تا 2 روز
         • عدم استفاده از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین که باید هفت روز قبل از کاشت مو قطع شود
         • نهایتا تا 3 روز مراقبت از سر از برخورد با اشیاء
         • استفاده از لباس هایی که در جلو دکمه دارند .

         هزینه کاشت توسط بهترین دکتر

         به اینکه چه کلینیکی را برای کاشت مو انتخاب کنیم همچنبن به ویژگی های بهترین پزشک اشاره نمودیم اما در رابطه با هزینه به دلیل اینکه کاشت مو روش درمانی نبوده و متد زیبایی محسوب می شود بنابراین افراد متقاضی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند مگر در شرایطی مانند حوادثات یا سوختگی , هزینه کاشت مو در بهترین کلینیک ها به حجم مو ایده آل فرد , میزان ریزش مو و طاسی و کیفیت مو در ناحیه اهدا کننده بستگی دارد .

         مشاوره رایگان برای درک بهتر کاشت مو

         یک کلینیک خوب برای خدمات کاشت مو مشاوره رایگان ارائه میکند . در ارشیا کلینیک مشاوره رایگان کاشت مو اولویت کار برای درک بهتر مراجعه کننده از ماهیت کاشت مو میباشد . در یک مشاوره صفر تا صد روند کاشت مو ، هزینه ها و مراقبت های بعد از  جراحی توضیح داده خواهد شد

         بهترین فصل برای کاشت مو چیست ؟

         بهترین فصل برای کاشت مو

         همه ما نسبت به داشتن موهای طبیعی و تأثیر ان بر زیبایی واقف هستیم به همین منظور افرادی که دچار ریزش مو می شوند به سمت روش های جلوگیری از ان مانند استفاده از داروها و مکمل های تقویت کننده ریزش مو می روند برخی موارد ممکن است که این موارد در جلوگیری از ریزش مو مؤثر باشد اما گاهی نیز نه , چرا که ریزش مو شدید تر بوده و این داروها جواب گو نیست بهترین روش ها برای داشتن موهای دائمی استفاده از روش های انجام کاشت مو است بسیاری از افراد داوست دارند خیلی سریع تر برای کاشت مو اقدام کنند اما برای تأثیر بیشتر باید بدانید که بهترین فصل برای کاشت مو چه زمانی است تابستان یا زمستان ؟

         • بهترین فصل برای کاشت مو
         • بهترین زمان برای کاشت مو
         • بهترین سن برای کاشت مو مردان
         • مراقبت های پس از کاشت مو
         ادامه مطلب

          کاشت مو در فصل بهار :

         فصل بهار هوا معتدل است و گهگاهی بارش های مقطعی وجود دارد اما آیا بهترین فصل برای کاشت مو بهار است , خب باید گفت کاشت مو در این فصل مزایا و معایبی دارد .از مزایای کاشت مو در این فصل می توان گفت که در این فصل در صورتی که کاشت قبل از تعطیلات نوروزی باشد می توان در ایام نوروز چند روزی در منزل استراحت نمود از گرما و تعریق خبری نیست از معایب کاشت مو در این فصل نیز باید از برخورد باد و باران و تابش نور خورشید به زخم های کاشت جلوگیری کرد بنابراین می توان از تجهیزات حفاظتی مناسب مانند کلاه و یا زدن ضد آفتاب بر روی پوست استفاده نمود یا گزارش های هواشناسی را بررسی کرد همچنین در این فصل انتظار نداشته باشید که برای تعطیلات موهایی پر پشت و زیبا داشته باشید  چرا که حد اقل 6 ماه طول می کشد تا موهای شما پرپشت شود .

          کاشت مو در فصل تابستان :

         آیا بهترین فصل برای کاشت مو تابستان تابستان است ؟ در صورتی که قصد دارید در فصل تابستان کاشت مو را انجام دهید باید گفت اگر منطقه جغرافیایی که در آن زندگی می کنید یا شرایط کاری شما به گونه ای است گرم بوده و تعریق زیاد است گرما , خشک شدن پوست سر و تابش آفتاب بری قسمتی که مو کاشته شده است بسیار مضر است از طرفی این تعریق منجر به استحمام زود به زود می شود که باز هم این امر منجر به شسته شدن چربی های ضروری پوست می شود اما در صورتی که برای بهبود خود تابستان را در ییلاق و به دور از نور خورشید و گرما سپری کنید و تا 10 روز پس از کاشت مو از آفتاب دوری کرده و به استخر و شنا نروید , از فعالیت هایی که منجر به تعریق می شود دوری و محل کاشت مو را تمیز و خشک نگه دارید این فصل می توان بهترین فصل برای کاشت مو باشد .

         کاشت مو در فصل پاییز :

         در فصل پاییز دیگر خبری از گرما , تعریق و خشک شدن پوست و آفتاب سوختگی نیست در صورتی که در این فصل کاشت مو برای شما صورت گیرد می توانید تعطیلات نوروزی را با موهایی پرشت و زیبا سپری کنید اما در این فصل نباید از تغییرات آب و هوایی و وزش باد ها غافل ماند بنابراین باید از تجهیزات مناسب مانند کلاه  استفاده نمود از طرفی این فصل مدارس شروع شده و در درس ها باید به فرزند خود کمک کنید که این استرس ها از درس و امتحانات او می تواند تأثیر منفی برای موهای کاشته شده داشته باشد .

         کاشت مو در فصل زمستان :

         در فصل زمستان افراد کمتر از فصل های دیگر از خانه خارج می شوند به همین دلیل در معرض آلودگی محیطی کمتر قرار گرفته و این امر به بهبود سریع زخم ها کمک می کند همچنین در این فصل افراد به سمت استخر و شنا می روند بنابراین ناراحتی بابت عفونت ناشی از آلودگی آب استخر وجود ندارد از آنجا که 6 ماه بعد موها پر پشت می شود با موهایی زیبا می توانید به مراسم هایی که در فصل تابستان برگزار می شود بروید اما از آنجا که این فصل با کاهش دما همراه است در بهبود فرآیند زخم ها اختلال ایجاد می کند بنا براین حدود 5 روز بعد از عمل در خانه بمانید و هنگام بیرون رفتن برای جلوگیری از آسیب پوست سر لباس مناسبی بپوشید .

         بهترین زمان برای کاشت مو

         اینکه بهترین زمان برای کاشت مو کی است به خود شخص بستگی دارد چرا که خود فرد می داند از مالی , روحی و اینکه چه زمانی می تواند فضایی آرام و دور از استرس را برای خود فراهم کند تا نتیجه بهتری بگیرید هم هیچ فصل خاصی تأثیر بر رشد موهای کاشته شده ندارد و زمانی می توانید نتیجه بهتری بگیرید که از موهای خودر برابر گرما , سرما تعریق , باد و باران و عفونت ناشی از آلودگی جلوگیری کنید.

         بهترین سن برای کاشت مو مردان

         بهترین سن برای کاشت مو در مردان بین 25 تا 30 سال است زیرا در این دوره پروسه ریزش مو کامل و الگوی ریزش مو ثابت می شود .

         مراقبت های پس از کاشت مو

         • برای جلوگیری از تورم پس از کاشت و شب اول از کمپرس یخ استفاده کنید در صورتی که سینوزیت دارید این کار را انجام ندهید .
         • طاق باز بخوابید و خواب کافی داشته باشید .
         • برای پانسمان به کلینیک که مو کاشته اید بروید
         • ادر برنامه غذایی از مایعات و میوه های دارای ویتامین C استفاده کنید
         • پزشک خوردن سفالکسین را هر 6 ساعت یکبار و مصرف قرص زینک را به صورت همیشگی تجویز می کند
         آیا برای کاشت مو فرد را بیهوش می کنند ؟

         آیا برای کاشت مو فرد را بیهوش می کنند ؟

         از جمله مشکلاتی که حتی در سنین پایین بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است مشکل ریزش مو است که نه تنها در آقایان بلکه در خانم ها نیز می توانند درجاتی از ریزش مو و نازک شد موها را تجربه کنند البه اینکه مو ها روزانه بین 70 تا 100 تار ریزش داشته باشند امری طبیعی است اما ریزش موی شدید بی بازگشت است این امر می تواند موجب کاهش اعتماد به نفس شده و بر روی روابط اجتماعی فرد تأثیر منفی بگذارد مهم ترین علت ریزش مو استرس , بیماری , تغییرات هورمونی , ژنتیک و یا مصرف بعضی از داروها است روش کاشت مو یکی از بهترین راه هایی بوده که فرد را از طاسی نجات داده و نتایج شگفت انگیزی دارد کسانی که قصد کاشت مو را دارند ممکن است این سوال در ذهنشان شکل بگیرد اینکه کاشت مو چند ساعت است ؟ آیا برای کاشت مو فرد را بیهوش می کنند ؟  و….

         • کاشت مو چند ساعت است ؟
         • آیا برای کاشت مو فرد را بیهوش می کنند ؟
         • عوارض بی حسی موضوعی و روش هایی برای کاهش آن
         • بی حسی سرپس از کاشت مو چقدر است ؟

         کاشت مو چند ساعت است ؟

         مدت زمانی که برای کاشت مو صرف می شود با توجه به میزان طاسی بیمار و روش هایی که انتخاب می شود اتمام یک جلسه کاشت مو حدود 3 تا 8 ساعت به طول می انجامد .

          

         ادامه مطلب

         آیا برای کاشت مو فرد را بیهوش می کنند ؟

         اینکه آیا برای کاشت مو فرد را بیهوش می کنند ؟ باید گفت برا عمل کاشت مو با بی حس کردن منطقه وسیعی از سر صورت میگیرد چرا که در روش های کاشت میزان درد انقدری نیست که پزشک مجبور شود از بیهوشی استفاده کند  توسط بی حسی موضوعی پزشک قسمت برداشت فولیکول و قسمت کاشت را بی حس کرده تا فرد درد چندانی را تجربه نکند البته این به آستانه تحمل بستگی دارد علاوه بر بی حسی گاهی از آرام بخش های سبک نیز استفاده می شود .این آرام بخش های سبک و بی حسی موضوعی تأثیرات ناشی از بیهوشی را ندارد .

         عوارض بی حسی موضوعی و روش هایی برای کاهش آن

         در جواب اینکه آیا برای کاشت مو فرد را بیهوش می کنند گفتیم که از بی حسی موضوعی استفاده می شود چرا که میزان درد و جراحات آنقدری نیست که از بیهوشی استفاده کرد ؛ اما این بی حسی پس از مدت کوتاهی از بین می رود و هیچ تأثیری در رابطه با رشد موها ندارد اما در موارد معدودی ممکن است که زمان ماندگاری آن طولانی شود در صورتی که پزشک شما ماهر و متخصص باشد این عوارض به حد اقل می رسد .از جمله عوارض بی حسی موضوعی می توان به سوزن سوزن شدن , سوزش و خارش اشاره نمود این عوارض ناچیز بوده و نشانه های خوبی برای بهبود پوست سر محسوب می شود .

         روش هایی برای کاهش مدت بی حسی پس از کاشت مو :

         • استفاده از منظم ار داروهای تجویزی پزشک
         • خوردن آب و آبمیوه های طبیعی در طول روز
         • تمریناتی مانند تنفس عمیق
         • استفاده از کمپرس سرد و گرم
         • طب سوزنی برای تحریک عصب

         بی حسی سر پس از کاشت مو چقدر است ؟

         در صورتی که پس از کاشت مو مواردی که توسط پزشک به شما می گوید را رعایت کنید زخم ها و دیگر عوارض جانبی مانند بی حسی خیلی سریع بهبود پیدا می کنند به طور کلی مدت زمانی که برای بی حسی سر پس از پیوند کاشت مو بر طرف شده است حداقل 2 یا 3 روز و حد اکثر 6 ماه بوده است .

         هزینه کاشت مو

         هزینه کاشت مو چقدر است ؟

         اولین سوالی که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخی بروز برای آن هستند همین است که قیمت کاشت هر تار مو چقدر است  . بله با توجه به اینکه کاشت مو در 99 درصد کلینیک ها بر اساس هر تار مو محاسب میشود و واحد قیمت گذاری ما تار مو است بعد از مشاوره حضوری شما و ویزیت دکتر مشاور کاشت مو قیمت کاشت برای هر تار مو اعلام میشود . اما این هزینه چقدر است و مثلا در سال 1401 ما مثلا بابت کات 10000 تار مو چقدر باید پرداخت کنیم  ؟ قیمت  کاشت مو باید با در نظر گرفتن چند نکته اساسی محاسبه شود این موارد که اکثر کلینیک های کاشت مو فاکتور قرار میدهند عبارتند از : 

         • روش کاشت مو اولین فاکتور مهم در قیمت کاشت است .
         • وضعیت پوست فرد
         • دوره مراقبتی بعد از کاشت مو نیز در هزینه های شما تاثیر گذار میباشد
         • میزان تار مویی که قرار است در یک یا برخا در جلسات مختلفی کاشته شود
         • و در نهایت نوع مویی که قرار است کاشته شود

         نکته  : برای استعلام دقیق قیمت کاشت هر تار مو باید حتما دکتر کاشت مو آرشیدا کلینیک را ویزیت کنید .

         ادامه مطلب

         امروزه کاشت مو یکی از متداولترین جراحی های زیبایی آقایان به حساب می آید اما با این حال این امر تنها به آقایان محدود نمی شود بسیاری از زنان نیز با الگوی ریزش موی منتشر برای پیوند مو نمی توانند داوطلب خوبی باشند زیرا در پشت سر یا دیگر نقاط بدن بانک مو مناسبی ندارند اما مواردی نیز وجود دارد که توسط پیوند مو در خانم ها بهبود مشاهده شده است اما یک سوال آیا هزینه کاشت مو زنان از مردان بیشتر است ؟ کلینیک تخصصی آرشیدا دارای سوابق طولانی در ارائه خدمات با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته مطابق با تکنولوژی روز دنیا می باشد و به شما در قبال بهترین کیفیت مناسب ترین قیمت ها را به متقاضیان خانم و آقا ارائه می دهد .

         • آیا هزینه کاشت مو زنان از مردان بیشتر است ؟
         • هزینه کاشت مو خانم ها
         • کاندیدای مناسب خانم برای کاشت مو
         • خانم هایی که کاندید مناسب برای کاشت مو نیستند ؟
         • عوارض کاشت مو در زنان
         • تفاوت پیوند مو زنان و مردان

         آیا هزینه کاشت مو زنان از مردان بیشتر است ؟

         در جواب این سوال که آیا هزینه کاشت مو زنان از مردان بیشتر است ؟ باید گفت که هزینه کاشت مو در خانم ها و آقایان تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد کاشت به روش FUT که ارزانترین روش کاشت مو است را برای خانم ها نیز می توان استفاده نمود اما با این حال جراح با توجه به شرایط بیمار برای دستیابی به بهترین نتیجه FUE یا روش FUT استفاده می نمایداز دیگر گزینه های ترمیم مو برای خانم ها می توان به روگین , ترمیم مو توسط لیزر و SMP را نام برد .

         هزینه کاشت مو در خانم ها

         هزینه کاشت مو در افراد متفاوت است خانم های متقاضی که برای کاشت مو به پزشک متخصص مراجعه می کنند در مرحله اول موی سر آنها معاینه شده تا بدین طریق پزشک بتواند روش عمل و هزینه کاشت با توجه به تعداد گرافت برای پیوند , وضعیت بانک مو , وسعت طاسی , هزینه مربوط به جراحی و هزینه مرتبط با خدمات را برآورد نماید .

         کاندیدای مناسب خانم برای کاشت مو

          در جواب اینکه آیا هزینه کاشت مو زنان از مردان بیشتر است ؟ گفتیم که تفاوت چندانی ندارد و یکی روش های کاشت با توجه به صلاحدید پزشک برای این افراد انتخاب می شود اما در خانم ها بهترین کاندیدای برای کاشت مو چه کسانی هستند ؟

         • خانم هایی که دچار الگوی ریزش مردانه ( ریزش جلو , بالا و فرق سر ) هستند .
         • خانم های مبتلا به بیماری اختلال مو کنی( فرد تمایل به کندن موهای سر , ابرو و بدن دارد .)
         • خانم هایی که به شکل ارثی خطر رشد مو بالاتر از حد معمول است .
         • آلوپسی (ریزش مو به دلیل کشش زیاد مو به دلیل دم اسبی کردن مو , بافت مو و... ایجاد شده است )
         • خانم هایی که به دلیل آسیب و جراحت موی سر را از دست داده اند .
         • ریزش مویی که پس از جراحی کشیدن پوست ایجاد شده باشد .

         خانم هایی که کاندید خوبی برای کاشت مو نیستند ؟

         • خانم های دچار به کم شدن و نازک شدن مو
         • زنان با ریزش موی وسیع در سراسر سرشان
         • افراد دچار ریزش مو به دلیل شیمی درمانی
         • افرادی که برای کاشت مو در ناحیه اهدا کننده ندارند

         عوارض کاشت مو در زنان

         • سردرد , تورم , خارش
         • عفونت ها
         • خونریزی
         • ریزش موقت
         • سرگیجه
         • تورم دست و پا
         • ایجاد کیست در ناحیه کاشت فولیکول که به خودی خود از بین می روند
         • بی حسی موقت

         تفاوت پیوند مو زنان و مردان

         بیشتر نمونه های کاشت مو برای خانم ها واحدهای فولیکول بین موهای طبیعی سر قرار داده شده و برای اینکه به موهای مجاور شوک وارد نشود تیم پزشکی باید تجربه زیاد و کافی داشته باشند ؛ ریزش مو در زنان بیشتر به شکل پراکنده است یعنی کم پشتی مو در بالای سر بیشتر و در کناره ها کمتر است اما در مردان بالای سر به طور کامل است اما در کنار و پشت مو نیست به این دلیل که در کاشت مو زنان مو از ناحیه عقب و کاشت سربرداشته می شود ناحیه اهدای کننده باید به قدر کافی پر پشت باشد تا فولیکول مورد نیاز و کافی برای پوشش موفق دریافت کننده فراهم نماید .

         عوارض کاشت مو چیست

         هیچ جراحی  از عوارض هایی پیش رو مستثنا نیست . بدون شک شما با جراحی کاشت مو نوعی پیوند روی سرتان دارید اما از آنجایی که ناخن  ها و موهای بدن روح ندارند به هیچ وجه عوارض جدی نخواهید داشت چرا که در نهایت ممکن است موهای شما بریزد که این مورد هم ناشی از کاشت موی بی کیفیت  توسط کلینیک های غیر متخصص میباشد . کلینیک آرشیدا کلینیک روزانه چندین جراحی زیبایی مختلف با موفقیت کامل به ثبت میرساند که کافیست نگاهی به رزرومه نمونه کارهای کاشت مو در بالا و یا با مراجعه به کلینیک داشته باشید تا با دنبال کردن رزرومه کاری و آمار مستقیم رضایت مشتریان اطمینان کامل حاصل نمایید . اما عوارض کاشت مو چیست ؟  در واقع باید گفت :

         عوارض کاشت مو توسط یک کلینیک غیر متخصص چیست ؟ 

         • خونریزی
         • ریزش موی شوکی
         • جوش و التهاب های روی پوست سر
         • ورم پوست سر در نواحی گیرنده
         • عروسکی شکل شدنموها بعد از رشد موهای کاشته شده
         ادامه مطلب

         علت عوارض نشان دادن کاشت مو چیست  ؟

         عمده دلیل عوارض حاد کاشت مو میتواند مواردی همچون موارد زیر باشد که همانطور که اشاره شد بیشتر آنها به کیفیت کار کلینیک کاشت مو برمیگردد

         • استاندارد نبودن تجهیزات کاشت مو
         • کیفیت ضعیف  تیم جراحی
         • مطرح نکردن حساسیت های خاص ، بیماریها و مشکلات جسمی  و روحی توسط فرد مراجعه کننده در فرم های تشکیل پرونده 
         بهترین سن کاشت مو

         بهترین سن کاشت مو  چند است ؟

         برای جوابی دقیقتر حتما مراجعه حضوری و ویزیت شدن الزامی است  اما اگر میخواهید بدانید حدودا بهترین سن برای کاشت مو چیست میتوان این  محدودیت را بین 30 سالگی تا 40 سالگی در نظر گرفت . علت این رنج سنی کاشت مو نیز میتواند موارد زیر باشد   :

         • در سنین بالا بانک مو ممکن است جوابگوی کاشت را ندهد
         • در سنین پایین ممکن است فرد همچنان در فاز ریزش مو باشد و بعد از کاشت موهای سر وی به صورت سکه ای ریزش کند  بدین جهت فرد در 30 سالگی طبیعتا به الگوی نهایی ریزش خوی خود میرسد و آماده کاشت مو میشود  .
         • در سنین بالا سیستم دفاعی فرد  و بستر کاشت موی فرد ممکن است واکنشهای متفاوتی داشته باشد
         • همچنین در سن 30 تا 40 سالگی بهترین وضعیت تنظیم قند و فشار خون ، چربی و…. را فرد دارد  و بهترین موقعیت برای کاشت مو میباشد و همینطور هزینه کاشت مو برای سن 30 سال تا 40 سال بمراتب بصرفه تر  است 
         • همچنین سک زندگی فرد ، برنامه غذایی و مواردی چون عملکرد صحیح غدد این پیام را به ما میرساند که کاشت مو را زیاد به تعویض نیندازیم. 
         •  و در نهایت رنج سنی مناسب کاشت مو از نظر موقعیت اجتماعی فرد همان 30 تا 40 سالگی میباشد .

         نکته  : همانطور که ابتدا عرض شد ، سن دقیق شما و اقدام نهایی بسته به تصمیم دکتر کاشت موی ما میباشد . شما به بهترین کلینیک کاشت مو مراجعه کرده اید . در این مرکز نتایج آزمایشات ، وضعیت جسمی و روحی شما  و شرایط جغرافیایی و سایر فاکتورهای مهمی که در بالا ذکر شد  بررسی میشود   .

         ادامه مطلب
         رژیم غذایی قبل از کاشت مو

         رژیم غذایی قبل از کاشت مو

         ما در مشاوره رایگان کاشت مو از قبل از عمل تا مراقبت های بعد از عمل کلی نکات کاربردی داریم . همه ما از داشتن موهای طبیعی و تأثیر ان بر زیبایی آگاه هستیم افراد ممکن است برای جلوگیری از ریزش به برخی داروها و مکمل های تقویت مو روی بیاورد و ممکن است که این درمان ها تأثیر گذار باشند اما در برخی موارد ریزش مو شدید و گسترده است این داروها جوابگو نبوده و بهترین روش برای رویش مجدد موهای طبیعی کاشت می است پزشک متخصص با توجه به میزان ریزش روش مناسب کاشت مو را به شما پیشنهاد می کند اما برای موفقیت در کاشت مو می بایستی که باید ها و نبایدهایی را رعایت کرد از جمله مراقبت های پس از جراحی داشتن بهترین برنامه غذایی بعد از کاشت مو می باشد .

         • رژیم غذایی مناسب قبل از عمل کاشت
         • تأثیر رژیم غذایی مناسب پس از کاشت مو
         • بهترین برنامه غذایی بعد از کاشت مو
         • غذاهای مضر پس از کاشت مو
         • رژیم غذایی لاغری بعد از کاشت مو
         ادامه مطلب

         رژیم غذایی قبل از کاشت مو

         قبل از عمل جراحی کاشت مو در صورتی که از انواع ویتامین ها مانند E , D و.... , داروهایی حاوی آسپرین و یا آسپرین ها , داروهای مورد استفاده در بدن سازی مانند کراتین , گینر و... و یا استفاده از ترکیبات گیاهی مانند گل گاوزبان , چای سبز و مواردی از این قبیل باید با پزشک در میان گذاشته شود تا یک هفته قبل از کاشت از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید قبل از عمل کاشت تغذیه مناسب داشته باشید غذاهایی مانند محصولات لبنی کم چرب , حبوبات , آجیل , گوشت مرغ و سبزیجات تیره را استفاده کنید و قبل از عمل یک وعده غذایی مقوی بخورید تا دچار مشکلاتی مانند افتادن قند خون نشوید

         تأثیر رژیم غذایی مناسب پس از کاشت مو

         قبل از اینکه به معرفی بهترین برنامه غذایی بعد از کاشت مو بپردازیم به تأثیر تغذیه بر کاشت مو اشاره می کنیم ؛ انتخاب تغذیه سالم مواد غذایی مورد نیاز فولیکول ها را تأمین نموده به التیام و بهبود زخم ها سرعت می بخشد و از آنجا که پس از کاشت احتمال خونریزی زخم ها وجود دارد از خونریزی زخم ها کمک جلوگیری می کند .

         بهترین برنامه غذایی بعد از کاشت مو

         اینکه یک برنامه غذایی مناسب را پس از کاشت مو انتخاب کنیم به تغذیه فولیکول های تازه کاشته شده و رشد آنها کمک می کند استفاده از انواع مواد غذایی , ویتامین ها و مواد معدنی تأثیر شگرفی در موفقیت کاشت مو دارد از جمله مهم ترین خوراکی ها برای تقویت کاشت مو شامل سبزیجاتی مانند اسفناج و کلم بروکلی , آناناس , مرکبات , تخم مرغ , گوجه فرنگی , سیب زمینی , ماهی های چرب, حبوبات وآجیل , میگو  و نیز عناصر معدنی مانند آهن که در جگر گوسفند , صدف , لوبیا  گوشت گاو و گوساله وجود دارد , روی  در غذاهایی مانند تخم مرغ , ماهی , اسفناج و غلات سبوس دار بسیار است, ویتامین گروه B در مرغ , برنج , گوشت قرمز , آجیل , تخم مرغ و برنج به وفور یافت می شود , پروتئین ها که در ماهی ساردین گوشت بوقلمون , تخمه آفتابگردان و تخم مرغ فراوانند و اسیدهای چرب که در انواع ماهی ها , گردو و لوبیا یافت می شود به تقویت موها و استحکام ریشه مو کمک کرده و نیز سبزیجات علاوه بر حفاظت از فولیکول ها به بهبود زخم های ناحیه کاشت و برداشت مو سرعت می بخشد .

         غذاهای مضر پس از کاشت مو

         همانطور که داشتن بهترین برنامه غذایی پس از کاشت مو نقش مهمی در التیام زخم ها و رشد سریع موها دارد استفاده از برخی مواد غذایی نیز مانع از تقویت و رشد موها می شود این خوراکی ها شامل غذاهایی فست فودی , انواع نوشابه های رژیمی و غیر رژیمی و قهوه , قندها و مواد شیرین مانع از جذب پروتئین می شوند , نشاسته ها که درنان سفید و کیک وجود دارد موجب ریزش مو شده , غذاهای تند , غذاهای چرب و سرخ کردنی که رد رشد مو اختلال ایجاد می کند و مصرف نوشیدنی های الکلی که موجب ضعیفی , خشکی و شکنندگی موها می شود .

         رژیم لاغری بعد از کاشت مو

         رژیم غذایی می تواند به سلامتی و اعتماد به نفس شما کمک کند اما رژیم غذایی در صورتی که اشتباه اجرا شود می تواند عواقب بدی برای داشته و باعث ریزش مو شود در سال های گذشته آمارها نشان دادهکه اکثر کسانی که به دنبال ریزش موناشی از رژیم لاغری هستند رژیم های سخت و اشتباهی بدون مشور با پزشک گرفته که بدن و موی آنها را از جذب مواد معدنی و مغذی محروم کرده اند .

         آیا موهای سفید هم کاشته میشوند ؟

         در صورتی که به دنبال راهی برای افزایش اعتماد به نفس و زیبایی هستید ما با ارائه انواع خدمات کاشت مو , کاشت ابرو , کاشت ریش و سبیل در خدمت شما عزیزان هستیم ما اینجاییم تا به شما زیبایی را هدیه کنیم ؛ ممکن است برخی با مشاهده تصاویری از کاشت مو و نقاط قرمز رنگ بر روی سر از اینکه این عمل دردناک باشد نگران شوند اما این نگرانی بی پایه است زیرا کاشت مو یک عمل سرپایی محسوب شده و متخصص یا جراح از سر کننده موضوعی استفاده می کنند کاشت مو عوارضی دارد از جمله , قرمزی , سوزش , خارش , بی حسی سر و….. که کاملا طبیعی بوده و پس از مدتی از بین می رود اما آنچه مورد بحث ماست این است که آیا موهای سفید هم کاشته می شوند ؟ زیرا تعداد بیمارانی که برای کاشت مو مراجعه می کنند و دارای موهای سفید هستند بیشتر از تعدادی است که تصور می شود .

         • آیا موهای سفید هم کاشته می شوند ؟
         • علت سفید شدن مو بعد از کاشت
         • کاشت ابرو با موی سفید
         ادامه مطلب

         آیا موهای سفید هم کاشته می شوند ؟

         در جواب این سوال که آیا موهای سفید هم کاشته می شوند ؟ باید گفت که موهایی که برای کاشت از ناحیه برداشت مو استخراج می شوند فرقی ندارد که سفید باشد یا مشکی چرا که هر دو را می توان به انواع روش کاشت مو از بانک مو به ناحیه دریافت کننده انتقال دارد یا حتی عکس این موضوع نیز صدق می کند یعنی از ناحیه اهدا کننده می توان موهای مشکی را به ناحیه دریافت کننده که قبلا دارای موهای سفید بوده است انتقال داد با این حال احتمالا با گذشت زمان موهای مشکی نیز سفید می شود .

         علت سفید شدن مو بعد از کاشت

         سفید شدن موها نتیجه سبک زندگی ماست سفید شدن مو در کهن سالی طبیعی بوده اما در بیست یا 30 سالگی غیر طبیعی است با بالا رفتن سن رنگدانه موها خاکستری و وقتی به اتمام میرسد مو کاملا سفید می شود در کم شدن رنگدانه ها عواملی مانند ژنتیک , اختلال هورمونی , جراحی ها , استرس ,مصرف دخانیات ,  آلودگی هوا , کمبود رنگ سیاه در مو و استفاده از صابون و شامپو که فرآورده های شیمیایی هستند تأثیر دارد .اما پس از کاشت مو نیز حتی اگر ناحیه برداشت موهای مشکی داشته باشد ممکن است پس از مدتی سفید شود زیرا این امر طبیعی است اما خبر خوب این است که موهایی که از پشت سر برداشته می شوند و در ناحیه کاشت قرار میگیرند نسبت به دیگر نواحی دیرتر سفید می شوند .

         راه های جلوگیری و تعویق انداختن سفید شدن مو :

         • مصرف آب فراوان
         • خواب کافی
         • استفاده از ویتامین گروه B و پروتئین
         • مواد غذایی حاوی مس , ید و سلنیوم
         • ورزش کردن
         • استفاده از روغن های حیوانی و گیاهی
         • استفاده روزانه از ماسک روغن نارگیل و لیمو

         کاشت ابرو با موی سفید

         در جواب اینکه آیا موهای سفید هم کاشته می شود ؟ گفتیم بله می توان در کاشت مو از موهای سفید و یا برعکس از از موهای مشکی در ناحیه ای که قبلا سفید بوده است استفاده نمود اما در کاشت ابرو نمی توان از موی سفید استفاده نمود زیرا کاشت ابرو باید با ظریف ترین سوراخ های ممکن در ناحیه ابرو و توسط نیدل هایی که تنها یک درجه از سوزن انسولین کلفت تر هستند صورت میگیرد تا جای سوراخ ها در ناحیه کاشت باقی نمانده و نیز ابرویی متراکم ساخته شود کاشت ابرو گرافت های بسیار ریزی را می طلبد به همین دلیل از روش FUT استفاده می شود اما از آنجا که گرافت های موهای سفید درشت هستند باید سوراخ های درشت تری ایجاد کرد در این صورت علاوه بر باقی مانده جای سوراخ تراکم نیز بسیار کم می شود .

         چند روش کاشت مو وجود دارد ؟

         چند روش کاشت مو وجود دارد ؟

         مهم ترین فاکتور در زیبایی هر فرد که معرف خصوصیات وی نیز می باشد موی سر است شما زمانی که شخصی را ملاقاتمی کنید متوجه موهای ان فرد می شوید ریزش موی سر دلایل مختلفی اعم ازژنتیکی , بیماری , آسیب , استفاده از داروهای خاص و… دارد و به هر دلیلی موی سر فرد بریزد در روحیه فرد تأثیر منفی دارد یکی از پر طرفدارترین ها در میان شامپو ها ریزش مو , داروها و… عمل کاشت مو بوده که طرفداران زیادی نیز دارد اما چند روش کاشت مو وجود دارد ؟ بهترین روش و یا ارزانترین روش کدام است ؟ و….

         در رابطه با اینکه چند روش کاشت مو وجود دارد ؟ باید گفت انواع روش کاشت در نوع روش ع هزینه مختلف است که پزشک با توجه به میزان طاسی , بودجه شما و… مناسب ترین روش را به شما پیشنهاد می کند .

         ادامه مطلب

         کاشت مو به روش FUT :

         از قدیمی ترین و کم هزینه ترین روش کاشت مو در دنیا کاشت مو به روش FUT است که در آن یک باریکه از پشت سر به عرض 1 تا 2 سانتی متر با طول 20 تا 25 سانتی متر برداشته می شودو توسط تیم فولیکول های مو از آن خارج و محل برش بخیه زده می شود گرافت های جداشده نیز در قسمت جلو یا عقب سر کاشته می شوند .

         مزایا و معایب کاشت مو به روش FUT :

         • کاشت مو در یک جلسه
         • قابلین امکان تراکم مناسب با درجات بالای طاسی
         • احتمال بالای پایداری پیوندها
         • امکان باقی ماندن اسکار در ناحیه پشت سر
         • خونریزی
         • عوارضی مانند درد , تورم و... به صورت موقت
         • محدودیت انجام آن در کسانی که در مرحله اول ریزش مو هستند .

         کاشت مو به روش FIT

         کاشت مو به روش FIT یکی از مرسوم ترین روش های کاشت مو است در این روش توسط تیغ جراحی سوراخ های بسیار ریزی در بانک مو ایجاد شده سپس توسط انبرک بسیار کوچک واحدهای فولیکولی از پوست خارج می شوند گرافت های برداشته شده به طور موقت درون محلول نگهداری و توسط تیم درمانی برای کاشت آماده می شوند در ادامه خط رویش به دقت طراحی شده و جراح برای کاشت گرافت ها توسط پانچ استاندارد سوراخ های کوچکی در ناحیه مشخص شده ایجاد و دوباره توسط انبرک گرافت ها را در سوراخ ها قرار می دهد .

         مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT :

         • در صورت عدم درستی انجام پیوندها از بین می روند
         • هزینه بر و وقت گیر
         • در صورتی که پزشک کاربلد نباشد گرافت ها بیش از حد برداشته می شوند .
         • محدودیت میزان گرافت ها که می توان در یک جلسه بیرون کشید
         • مناسب برای جایگزینی سیبیل و ابرو
         • مناسب بیماران در مرحله اولیه ریزش مو
         • بدون هیچگونه جای زخم

         کاشت مو به روش DHI

         کاشت مو به روش DHI نسخه اصلاح شده روش FIT است جراج در روش دی اچ ای فولیکول های مو را قسمت پشت سر توسط قلمی مخصوص با نوک نازک برداشته و در قسمت های طاس سر بدون هیچگونه خراش و معطلی قرار می دهد .

         مزایا و معایب کاشت مو به روش DHI :

         • پس از پایان جای زخمی باقی نمی ماند
         • اگر توسط پزشک مجرب صورت نگیرد عوارض جانبی سنگینی دارد .
         • حاصل این کاشت موهایی پر تراکم و طبیعی است .
         • دوره نقاهت کوتاه است
         • تعداد جلسات تنها یک جلسه است .
         • نسبت به دیگر روش ها تعداد تار پیوند مو کمتر است
         • برای طاسی های گسترده مناسب نیست

         کاشت مو به روش SUT :

         در پایان این مقاله با عنوان چند روش کاشت مو وجود دارد رسیدیم به جدید ترین روش کاشت مو ,یکی از جدید ترین روش های کاشت مو استفاده از تکنیک SUT است که در آن از ابزارهای مدرن و میکرومونورهای اتوماتیک به جای هولدر دستی که در روش FIT استفاده می شد استفاده می شوداین روش عملکرد سریع تری در پوشاندن طاسی سر داشته  است .

         مزایا و معایب کاشت مو به روش SUT :

         • افزایش تراکم مو
         • عدم ایجاد اسکارها
         • ؛دوره نقاهت کمتری داشته
         • احتمال آسیب رسیده به گرافت های مو کم بوده
         • تراشیدن بانک مو در محل پیوند مو

         یکی دیگر از سوالاتی که در مشاوره کاشت مو بیشتر پرسیده شده است این است که جدیدترین روش برای کاشت مو چیست ؟ کاشت مو یکی از پر طرفدارترین روش ها برای داشتن موهایی طبیعی می باشد داشتن موهای پر تراکم پس از پیوند مو علاوه بر اینکه به شما ظاهری زیبا را هدیه داده اعتماد به نفس شمار ا نیز بالا می برد در پیوند مو گرافت ها را از ناحیه پرتراکم یا همان بانک موی شما برداشته و به محل طاسی پیوند صورت میگیرد برای این عمل زیبایی از انواع روش های کاشت مو استفاده می شود که در این بین روش روش FUE قدیمی ترین و روش های FIT , SUT , میکرو FIT وBHT جدید ترین روش کاشت مو می باشد .

         • جدید ترین روش کاشت مو
         • جدید ترین روش کاشت مو در آمریکا
         • بهترین کلینیک برای کاشت مو

         جدید ترین روش کاشت مو

         کاشت مو به روش FIT :

         در این روش کاشت مو گرافت های مو توسط دستگاه میکروپانچ مخصوص به صورت یکی یکی از ناحیه اهدا کننده مو برداشته شده و در ناحیه دریافت کننده به صورت دانه دانه کاشته می شود .

         مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT

         • خونریزی کم و عدم نیاز به پانسمان
         • باقی نماندن جای اسکارپمناسب بیماران در مرحله اول ریزش مو
         • قابلیت استفاده از موهای نازکتر برای برداشت
         • محدودیت گرافت هایی که می توان در یک جلسه بیرون کشید
         • اگر پزشک مجرب نباشد گرافت ها بیش از اندازه برداشته می شوند
         • وقت گیر بودن

         کاشت مو به روش میکرو FIT :

         از جدید ترین روش کاشت مو در ایران , Micro FIT است ؛ در این روش از دستگاه های دقیق و ظریف و خاصی استفاده شده و مراحل پیوند نیز در سه مرحله برداشت واحدهای فولیکولی , آماده سازی آنها و کاشت گرافت ها صورت میگیرد .

         مزایا و معایب کاشت مو به روش Micro FIT

         • در این نوع نیروی مکش فولیکول ها را استخراج کرده و نیازی به انبرک نیست
         • نداشتن درد پس از کاشت و یا داشتن درد های خفیف
         • عدم جای اسکار
         • به حد اقل رساندن خطر عفونت
         • زمان بر بودن
         • مراحل برداشت , آماده سازی و کاشت گرافت ها وقت گیر است .
         • قیمت بالاتر
         • برای افرادی با طاسی زیاد به دلیل زمانبر و هزینه زیاد مناسب نیست .

         کاشت مو به روش BHT :

         از جدید ترین روش کاشت مو می توان به تکنیک کاشت BHT اشاره نمود اول اینکه باید گفت این روش مناسب خانم ها نیست و نمی توان از موی بدن آنها برای کاشت استفاده نمود در این روش نیز مانند کاشت مو FIT یا FUE گرافت ها به صورت دستی یا دستگاه های اتوماتیک برداشته می شوند و در ناحیه مورد نظر قرار میگیرند این روش مناسب افرادی بوده که بانک موضعیفی داشته و از دیگر نقاط بدن مانند ریش ها , ناحیه سینه برای پیوند مو استفاده می کنند

         مزایا و معایب کاشت مو به روش BHT :

         • قابلیت برداشت مو از دیگر قسمت های بدن
         • نتایج آن طبیعی و عادی است
         • مرحله رشد و استراحت موهای بدن با موی سر تفاوت دارد
         • اختلاف رنگ موی بدن با موی سر

         کاشت مو به روش SUT :

         از نوین ترین روش کاشت مو می توان به روش SUT اشاره نمود در این نوع اسکار قابل رویت برای متقاضی به وجود نیامده و بهبودی کوتاه تری نیز دارد ابتدا پزشک خطر رویش را کشیده نواحی مورد نظر بی حس سپس گرافت ها توسط پانچ برداشته شده و کمک هولدرهای مخصوص در ناحیه پیوند زده می شوند از ویژگی های این روش می توان به کاهش احتمالی آسیب به فولیکول مو اشاره نمود اگر فرد زیبا جو دارای بانک موی متراکم باشد می توان نهایتا 14000 تار مو برای پیوند زده شود که در مقایسه با دیگر روش ها کاشت را تا سه برابر افزایش داده است .

         مزایا و معایب کاشت مو به روش Sut

         • عدم تجربه درد, خونریزی و بیهوشی و درد جزئی در روز اول
         • دوره ریکاوری کوتاه
         • عدم ایجاد جای زخم
         • قابلیت برداشت مو از مناطقی مانند ریش
         • افزایش تراکم سه برابری در محل کاشت
         • تراشیدن بانک مو و محل پیوند مو

         جدید ترین روش کاشت مو در آمریکا

         جدید ترین روش کاشت مو در آمریکا شامل کاشت مو به روش سلول های بنیادی ( درلایه چربی زیر پوست سر سلول های بنیادی بوده که با تزریق چربی به آنها مومجددا رشد می کند ) , کاشت مو به روش های ترکیبی ( دو روش FUT , FIT ,  کاشت مو به روش BHT و نیز کاشت مو به روش نئوگرافت است ( در این روش از ربات پیشرفته استفاده شده و خطای پزشک کاهش می یابد بازوی ربات مجهز به دوربین بوده و و دارای دو سوزن است یکی از سوزن ها به صورت عمیق وارد پوست شده و سوزن بعدی هسته مورد نظر را از پوست خارج می کند .)

         بهترین کلینیک برای کاشت مو

         یک کلینیک معتبر همرابا پزشک حاذق و کادری مجرب  همراه با به روزترین تجهیزات کاشت مو می تواند به شما عزیزان بهترین خدمات را ارائه می دهد کلینیک آرشیدا با برخورداری از مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان , بهره گیری از متخصصان مجرب و جراحان ماهر , بهره گیری از مدرنترین تجهیزات و وسایل کاشت مو , تیم درمانی مجرب و پرسنلی دلسوز از بهترین و مجهز ترین لینیک ها محسوب شده که در زمینه عمل پیوند مو بهترین خدمات را به شماعزیزان ارائه می دهد .

         علت چربی سر بعد از کاشت مو

         علت چربی سر بعد از کاشت مو چیست ؟

         همه ما به زیبایی خود اهمیت داده و دوست داریم ظاهری آراسته و زیبا داشته باشیم از جمله فاکتورهای زیبایی در ظاهر داشتن مویی پر پشت و طبیعی اما امروزه بنا به دلایلی از جمله استرس , ژنتیک , برخی بیماری ها مانند آلوپسی و… مو شروع به ریزش می کند یکی از پر طرفدار ترین درمان ها برای طاسی سر که از کم عوارض ترین جراحی های زیبایی نیز محسوب می شود کاشت مو می باشد ؛ پس از پیوند مو چربی روی سر به وجود می آید که به کمک عواملی مانند رینک , بیوتین , ویتامین و… رشد مو را در فرد متقاضی افزایش می دهد به این شرط که بیش از اندازه نباشد .اما علت چربی سر پس از کاشت مو چیست ؟

         • علت چربی سر پس از کاشت مو
         • چربی پس از کاشت مو خوبه یا نه ؟
         • علایم چربی روی پوست
         • چگونه چربی مو را پس از کاشت مو از بین ببریم ؟
         • بهترین شامپو برای حذف چربی مو پس از کاشت
         • غذاهای چرب کننده پوست سر پس از کاشت مو
         ادامه مطلب

         چربی کاشت مو نشان دهنده این است که عمل موفقیت آمیز بوده اما در صورتی که بیش از حد معمول باشد تأثیر منفی دارد علت چربی سر پس از کاشت مو آن هم چربی بیش از حد به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله :

         • خشک کردن مو با سشوار
         • شست و شوی بیش از حد مو باعث حذف چربی و ترشح چربی مجدد
         • استرس و اضطراب
         • مصرف غذاهای چرب
         • جنس مو ها ( موهای فر )
         • اختلال هورمونی ( کم کاری یا پرکاری تیروئید )
         • دستکاری کردن مو های کاشته شده
         • استفاده از شامپوی نامناسب

         چربی پس از کاشت مو خوبه یا نه ؟

         علت چربی سر پس از کاشت مو می تواند یکی از مواردی باشد که به آن اشاره نمودیم ؛ اما این چربی برای مو های کاشته شده مضر است یا مؤثر ؟ گفتیم که چرب شدن پوست پس از کاشت مو امری کاملا طبیعی است از جمله مزایای این چربی ها می توان به حفاظت و جلوگیری از خشکی پوست , ترمیم و بازسازی جای زخم , کمک به موفقیت آمیز بودن جراحی , لانه گزینی موهای کاشته شده است این چربی ها مانند ویتامین گروه B , پروتئین و.. باعث انرژی و رشد مو می شود .اما اگر این چربی بیش از اندازه یا کمتر از حد معمول باشد باعث آسیب به فولیکول و ریزش مو می شود .

         علایم چربی روی پوست

         • براق و روغنی بودن موها
         • ایجاد بوی نامطبوع در نواحی مختلف موها
         • قرمزی , جوش و خارش پوست سر
         • پوست های چرب و زرد رنگ سر
         • نرمی ریشه مو , مو به راحتی از پوست جدا می شود

         چگونه چربی مورا پس از کاشت مو از بین ببریم ؟

         در صورتی که علت چربی سر پس از کاشت مو مشخص شود می توان عارضه چربی مو را از بین برد مثلا اگر استرس یا اضطراب باشد پزشک داروهای آرامبخش و ضد افسردگی را تجویز می کند استفاده از ماسک جوش شیرین و قرار دادن آن بر روی موها به مدت یک ربع برای رفع این عارضه مؤثر خواهد بود .

         بهترین شامپو برای حذف چربی مو پس از کاشت ؟

         برای اینکه چربی پوست در حد متعادل باشد استفاده از شامپو و صابون های گیاهی پیشنهاد می شود در صورتی که این نوع شامپوهای گیاهی تأثیری نداشت شامپوهایی شیمیایی را انتخاب کنید که PH کمتری دارند یا می توانید از شامپو بچه که مواد غذایی ملایمی دارند استفاده کنید اما از طرفی نیز باید که سر را به درستی شست و شو دهی مو است برای ریختن دلمه ها 10 دقیقه زیر دوش بمانید برای خشک کردن از سشوار و حوله استفاده نکرده و می توانید دستمال کاغذی نرم را جایگزین آن کنید .

         غذاهایی چرب کننده پوست سرپس از کاشت مو

         • مواد غذایی تصفیه شده با آرد سفید
         • غذاهای سرخ کردنی مانند فست فودها
         • لبنیات
         • نمک
         کاشت موی طبیعی زنان

         آیا زنان هم میتوانند موی طبیعی بکارند ؟

         استفاده از روش درمان طاسی مو به روش کاشت مو در سال های اخیر به طرز شگف اوری بیشتر از قبل شده است زیرا این درمان کمترین عوارض را داشته و به جای بیهوشی از بی حسی موضعی در ان استفاده می شود روش های اصلی کاشت مو شامل FUE و FUT و SUT بوده و نیز این عمل مناسب افرادی است که پروسه طاسی مو سر آنها کامل شده و بالای 25 سال باشند , علاوه بر مردان عده کمی از زنان نیز دچار ریزش مو هستند  اما آیا کاشت مو فقط برای مردان است ؟

         • آیا کاشت مو فقط برای مردان است ؟
         • بهترین کاندیدای خانم برای کاشت مو
         • بهترین روش کاشت مو برای خانم ها
         • عوارض کاشت مو در زنان بیشتر است یا مردان ؟
         • بهترین سن برای کاشت مو خانم ها
         • هزینه کاشت مو در پیشانی زنان

          

         ادامه مطلب

         آیا کاشت مو فقط برای مردان است ؟

         آیا کاشت مو فقط برای مردان است ؟ خیر عده کمی از زنان دچار ریزش مو نیز می توانند کاندید مناسبی برای کاشت مو باشند معمولا زنان نیز در همه ناحیه سر به ویژه دو طرف و پشت ریزش مو صورت میگیرد بنابراین می توان برای پیوند مو از دیگر نواحی سر مو را برداشت .اما عده زیادی از زنان به دلیل ریزش مو منتشر کاندید مناسب برای کاشت مو نبوده زیرا از بانک مناسبی در سر یا دیگر مناطق بدن برخوردار نیستند .

         مقایسه کاشت مو در زنان و مردان :

          از مهم ترین تفاوت های طاسی مردانه و زنانه این است که در مردان در نواحی اهدا کننده مو و فولیکول ها تحت تأثیر هیدروتسترون قرار نگرفته و فولیکول ها در جاهای دیگر کوچکترند اما ناحیه اهدا کننده در زنان ناپایدار است و موهای اهدا کننده تحت تأثیر هیدروتسترون قرار نگرفته و کم حجم و نازک هستند .یعنی اینکه اگر از این مناطق فولیکول های مو را برداشته و در دیگر نواحی پیوند دهند دچار ریزش مو می شوند .

         بهترین کاندیدای خانم برای کاشت مو

         در رابطه با اینکه آیا کاشت مو فقط برای مردان است گفتیم خیر عده محدودی از زنان نیز می توانند کاندید مناسبی برای کاشت مو باشند از جمله ؛ زنان با ریزش الگوی مردانه یعنی ریزش مو در قسمت موهای جلو , بالا و فرق سر ؛ افرادی که به صورت ارثی خط رشد مو بالاتر از حد خط طبیعی است ؛ افراد مبتلا به اختلال موکنی ؛ افرادی که به دلیل فرم دادن بیش بیش از حد و کشش مو مانند دم اسبی کردن مو دچار طاسی در قسمتی از سر شده اند ؛ ریزش موهای ناشی از آسیب و جراحات و نیز خانم هایی که به دلیل جراحی زیبایی پوست در ناحیه شقیقه دچار ریزش مو شده اند .

         بهترین روش کاشت مو برای خانم ها

         در کاشت موی خانم ها ارزانترین روش  کاشت مو به روش FUT است اما جدید ترین و بهترین روش کاشت مو برای خانم ها کاشت موی FIT و یا  میکرو FIT است ؛ در روش FIT از یک پانچ گرد کوچک برای برداشت واحدهای فولیکولی مو از ناحیه ای با رشد متراکم استفاده می شود هر واحد گرافت مو شامل یک تا 4 واحد تار مو است . پس از مراجعه بیمار به مرکز درمانی و عکس برداری , طرح پردازی نواحی اهدا کننده و دریافت کننده صورت گرفته , پس از استخراج واحدهای فولیکولی از نواحی اهدا کننده و اماده سازی و نگهداری آن کاشت واحد فولیکولی صورت میگیرد .در این روش در یک جلسه چند ساعته 800 تا 1000 واحد فولیکول مو در یک جلسه پیوند زده می شود .

         عوارض کاشت مو در زنان بیشتر است یا مردان ؟

         عوارض کاشت موی زنان مانند مردان است مانند بی حسی موقتی , خارش موقت , ریزش و تورم موقت و... که البته این عوارض موقتی بوده و منجر به بیماری خاصی نمی شود .

         بهترین سن برای کاشت مو خانم ها

         برای آقایان و خانم ها سن مناسب برای کاشت مو به دو عامل بستگی دارد اول جنسیت و دیگری علت ریزش مو ,اما محدودیت سنی برای خانم هایی که به دلیل آسیب دچار طاسی شده اند وجود ندارد اما برای آقایان که از ریزش مو ژنتیکی رنج می برند بالای 25 سال است .

         هزینه کاشت مو در پیشانی زنان

         در تعیین هزینه کاشت مو عوامل مؤثری از جمله روش کاشت مو , میزان طاسی , کلینیک انتخابی و.. تأثیر گذار هستند روش FUT کمترین هزینه و کاشت مو به روش رباتیک ARTAS پر هزینه ترین روش کاشت مو می باشد .

         آیا موهای کاشته شده میریزد ؟

         آیا موهای کاشته شده میریزد  ؟

         با برداشت فولیکول ها از ناحیه اهدایی , بانک مو و یا پیوند آنها به محل گیرنده جراحی کاشت مو صورت میگیرد به طور معمول برای برداشت مو از قسمت های پشت و کنار های سر که از بانک موی مناسبی برخوردار هستند استفاده می شود چرا که این نواحی در مقابل تغییرات هورمونی بدن و یا ریزش ضعیف نبوده و مقاوم هستند کمک به ظاهری زیبا و تقویت اعتماد به نفس به علاوه داشتن موهای دائمی از مزایای کاشت مو می باشد در جواب این سوال که آیا موهایی که می کاریم میریزد ؟ باید گفت بله  ,کاشت مو با عوارض هایی همراه است که از جمله آنها می توان به ریزش موقتی موهای کاشته شده اشاره نمود .

         • آیا موهایی که می کاریم میریزد ؟
         • چند روز پس از کاشت مو موها میریزد؟
         • دلیل ریزش مو پس از کاشت مو
         • زمان رشد مجدد موهای کاشته شده
         • مهم ترین فاکتور در جلوگیری از ریزش موی کاشته شده
         • ریزش موی غیر طبیعی و خطرناک پس از کاشت مو
         ادامه مطلب

         آیا موهایی که می کاریم میریزد ؟ بله علت آن شوکی است که به فولیکول ها وارد شده و انها را در فاز استحرات فرو می برد  اما جای نگرای نیست زیرا این روند طبیعی کار بوده و مانند دیگر عوارض کاشت مو موقتی است موهای کاشته شده پس از باز کردن پانسمان شروع به شد می کنند و این روند تا روز بیستم ادامه دارد ؛ ریزش مو پس از کاشت نگران کننده نیست زیرا که فقط ساقه مو بوده و فولیکول های مو در زیر پوست محکم شده اند و احتمال ریزش آنها بسیار کم است .

         چند روز پس از کاشت مو , موها میریزد ؟

         معمولا یک هفته تا 3 هفته پس از کاشت اکثر موهایی که کاشته شده اند میریزند اما فقط ساقه مو هستند و فولیکول های مو در زیر پوست توسط پوست عروق جمع و 4 الی 5 روز پس از عمل بی خطر هستند عمیق ترین قسمت ساقه مو شبیه به فولیکول و مانند نقطه است همین امر نیز باعث می شود تا مردم آن را با عنوان فولیکول مو اشتباه بگیرند ؛ هفته دوم با شست و شوی مناسب بر طرف می شوند در هفته سوم , موهای کاشته شده شروع به ریزش کرده و این امر تا پایان ماه ادامه دار بوده و امری طبیعی است .

         دلیل ریزش مو پس از کاشت مو

         موها دارای یک مرحله چرخه رشد سه مرحله ای ( مرحله رشد , مرحله انتقال و مرحله استراحت ) هستند در مرحله استراحت ریشه مو دچار ریزش شده و دلیل آن نیز این است که حین کاشت مو به موها ضربه وارد می شود , جریان خونرسانی قطع همچنین تماس با مواد بی حس کننده موضعی است .

         زمان رشد مجدد موهای کاشته شده

         در ماه دوم و الی چهارم موهای کاشته شده شاید کم تراکم اما شروع به رشد می کنند در این دوره دیگر خبری از قرمزی نبوده و ناحیه اهدا کننده ترمیم می شود در ماه پنجم می توان شاهد رشد موهای کاشته شده بیشتری بود و تا اواخر این ماه رشد موها بیشتر شده و موها ضخیم تر می شوند یک سال پس از کاشت مو تراکم موها به حد قابل قبولی می رسد همچنین در سال دوم به تراکم بالاتری نسبت به سال اول رسیده و حجم موها بیشتر می شود .

         مهم ترین فاکتور در جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده

         • سن کاشت مو حد اقل 30 سال باشد تا پروسه طاسی مو تکمیل شود .
         • نخاراندن سر
         • استفاده از ویتامین های E , D , B5 , B12
         • پس از رشد موی مجدد زیر نظر پزشک هر سه ماه یکبار از محلول تقویت مو استفاده کنید .
         • تغذیه مناسب و کاهش چربی های اشباع شده در وعده غذایی
         • استفاده از ماهی در وعده غذایی
         • عدم استفاده از ژل , سشوار و.... تا حد امکان

         ریزش موی غیر طبیعی و خطرناک پس از کاشت مو

         آیا موهایی که می کاریم میریزد ؟ گفتیم که این امر طبیعی است اما گاهی ممکن است این موضوع نگران کننده باشد به خصوص اینکه ریزش مو در یکی از این موارد انجام دادن یه کار سنگین , وارد شدن ضربه سنگین به سر , ریزش مو که با در و خونریزی زیاد همراه باشد و یا اینکه ریزش موهای کاشته شده با شروع علایمی مانند التهاب , خروج چرک از زخم , سوزش و یا قرمزی و تورم زیاد همراه باشد .

         آیا کاشت مو درد دارد ؟

         آیا کاشت مو درد دارد  ؟

          یکی از بهترین جراحی هایی زیبایی برای کسانی که مشکل طاسی یا کم پشتی مو دارند کاشت مو است در جراحی کاشت مو افراد با موهای نازک و یا دچار طاسی سر مجددا موی پر و ضخیم را تجربه می کنند در این عمل پزک فولیکول ها را از ناحیه متراکم به ناحیه طاسی سر انتقال می دهد برای انجام این عمل زیبایی از یکی از روش های کاشت مو به روش FUT , FIT و یا کاشت مو به روش SUT استفاده می شود که در این بین روش SUT جدیدترین روش محسوب می شود معمولا در کلینیک آرشیدا یکی از رایج ترین سوالاتی که از ما پرسیده می شود این است که آیا کاشت مو درد دارد ؟

         • آیا کاشت مو درد دارد ؟
         • عوامل مؤثر درمیزان درد کاشت مو
         • دردپس از کاشت مو چند روز طول می کشد
         • کنترل درد پس از عمل کاشت مو
         • توصیه های ساده برای کاهش درد پس از پیوند مو
         ادامه مطلب

         در رابطه با این سوال که آیا کاشت مو درد دارد ؟ باید گفت به طور کلی در هر عمل پیوند مو دو نوع درد وجود دارد اول هنگام تزریق بی حسی به زیر پوست که مانند درد بی حسی دندانپزشکی است و درد بعدی پس از بین رفتن بی حسی بعد از عمل به وجود می آید از طرفی دیگر با توجه به انواع روش های مختلف کاشت مو میزان درد  نیز متفاوت است درد کاشت مو به دلیل تزریق داروهای بی حسی در ناحیه اهدا کننده و ناحیه  کاشت گرافت است درد ناشی از این داروها در هر فرد متفاوت است اما این درد شدید نبوده و به راحتی توسط داروها مانند استامینوفن کدئین کنترل شده و روز بعد ازعمل کاشت مو از بین می رود .

         عوامل موثر درمیزان درد کاشت مو

         یکی از عوامل مهم در کاهش درد مصرف نکردن  سیگار و استفاده نکردن از مشروبات الکلی و اجتناب از قلیان است استفاده این موارد در روزهای قبل از کاشت تأثیر داروهای بیحسی را از بین می برد و فرد در هنگام عمل کاشت مو احساس درد خواهد داشت همچنین با توجه به انواع جراحی کاشت مو در میزان درد نوع روش کاشت نیز تأثیر دارد ؛ برای کسانی هم که به توصیه های قبل از کاشت عمل نموده اند در طول عمل پیوند تنها احساس ناراحتی ناشی از کشیده شدن تا تکان خوردن ناحیه مورد نظر به وجود می آید و به دلیل بی حسی موضعی دردی ندارند . استفاده از بیحسی باعث می شود تا بیمار در طول عمل هوشیار باشد .

         درد بعد از کاشت مو چند روز طول می کشد ؟

         در روش های مختلف پیوند مواینکه آیا کاشت مو درد دارد ؟ و این درد در هر روش چه میزان است ؟می توان گفت دو روش FUT و روش FIT اصلی ترین روش های پیوند مو می باشند در روش FUT به علت اینکه گرافت ها به صورت نواری از بانک مو برداشته و بخیه زده می شوند زخم های کوچکی به وجود می آید و برای رسیدن به بهبودی نسبت به دیگر روش های کاشت دوره نقاط بیشتری لازم بوده و نسبت به دیگر روش ها احساس درد بیشتری دارد ؛ روش FIT نیاز به برداشت نوار در پشت سر برای برداشت گرافت ها نبوده و گرافت ها به صورت تکی و با دستگاه های ظریف برداشته می شوند در نتیجه این روش دوره نقاط کمتر و درد کمتری دارد و زخم ها تا حدود نهایتا یک هفته یا کمتر از آن خوب می شوند .طبق نظر سنجی ها از سوی متقاضیان زیباجو در کلینیک آرشیدا افرادی که  کاشت مو به روش SUPER FUT را که روشی بدون جراحی است را انجام داده اند درد کمتری را هم حس کرده اند .

         کنترل درد پس از عمل کاشت مو

         پس از اینکه جراحی به پایان می رسد پزشک مجددا داروی بی حس کننده تجویز می کند این کار موجب شده که پوست سر شما دوباره به مدت سه ساعت بی حس شده و ناراحتی احتمالی به وجود نیاید در این هنگام می توانید به منزل رفته و داروهای تجویز شده توسط پزشک (مانند مسکن و یا آنتی بیوتیک )  را استفاده نمایید در صورتی که داروهای تجویز شده توسط پزشک به موقع مصرف شوند دردی شما را آزار نمی دهد روز پس از عمل نیز باید درد از بین رفته باشد اما ممکن است تا چند روز احساس درد خفیفی داشته باشید که در صورت ناراحتی می توانید از قرص استامینوفن  استفاده نمایید .

         توصیه های ساده برای کاهش درد بعد ازپیوند مو

         • استفاده به موقع از آنتی بیوتیک ها و مسکن ها
         • استفاده کمپرس سرد در محل
         • توجه به بهداشت پوست سر و تمیز نگهداشتن آن
         • عدم استفاده از دخانیات و مواد الکلی قبل از کاشت
         علت عفونت پس از کاشت مو چیست ؟

         علت عفونت پس از کاشت مو

         به طور معمول افرادی که دچار ریزش مو شده اند برای درمان به استفاده از انواع و اقسم شامپوهای ریزش مو , استفاده از داروها و محلول ها , قرص ها و… روی می آورند اما این موارد برای متقاضیان نتیجه چندان رضایت بخشی را به همراه نمی اورد ابتدا باید دلیل ریزش مو مشخص شده و پس از ان می توان درمانی مناسب را انتخاب کرد بهترین درمان دائمی ریزش مو و ترمیم خط رویش برای متقاضیان که از طاسی و ریزش مو رنج می برند کاشت مو است از جمله موارد نادر پس از کاشت مو بوده و مهم ترین علت عفونت پس از کاشت مو نداشتن تخصص کافی توسط پزشک است .

         • علایم عفونت پس از کاشت مو
         • علت عفونت پس از کاشت مو
         • جلوگیری از عفونت پس از کاشت مو
         • درمان عفونت پس از کاشت مو
         • علت دانه های سفید پس از کاشت مو
         • علت مایع زرد رنگ پس از کاشت مو
         • عفونت پس از کاشت ابرو
         ادامه مطلب

         علایم عفونت پس از کاشت مو

         پس از کاشت مو به طور معمول مقداری درد و تورم ایجاد می شود که این امر طبیعی بوده و نمی توان گفت دلیل بر عفونت می باشد  از جمله رایج ترین عوامل عفونت شامل ؛ سوزش و خارش بیش از حد ناحیه کاشت یا اهدا کننده ؛ متورم شدن و قرمز شدن پوست سر ؛ ایجاد درد و ناراحتی در محل , خون ریزی و ترشح عفونی از جای زخم , جوش های قرمز با دانه های سفید رنگ می باشد . مهم ترین علت عفونت پس از کاشت مو مجرب نبودن پزشک و و شرایط غیر بهداشتی است اما با این حال دلایلی دیگری نیز دارد .

         علت عفونت پس از کاشت مو

         اولین و مهم ترین راه مقابله و عدم ورود میکروب ها و باکتری ها به بدن پوست بدن است هنگام جراحی بر روی پوست سر برش هایی ایجاد می شودو تا زمانی که پوست سر ترمیم نشود احتمال ورود باکتری ها به منافذ بالاست و باکتری ها خیلی راحت می توانند به منافذ پوست وارد شده و ایجاد عفونت نمایند مهم ترین علت عفونت پس از کاشت مو نبود شرایط بهداشتی در حین و پس از جراحی است توجه به توصیه های پزشکی و عمل به آنها از بروز عفونت جلوگیری می کند .همچنین عدم تخصص پزشک عوارضات پس از کاشت به ویژه احتمال عفونت را افزایش می دهد کلینیک آرشیدا با استفاده از مدرن ترین تجهیزات پزشکی موفقیت کاشت مو را برای شما عزیزان تضمین می کند .

         جلوگیری از عفونت پس از کاشت مو

         • خود داری از دست زدن و مالش پوست سر
         • استفاده از حوله , دستمال , کلاه و... کاملا تمیز
         • اجتناب از خارش دلمه ها
         • خودداری از فعالیت هایی که فشار خون را افزایش می دهد
         • استفاده از محلول اسپری شور
         • مصرف انتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک به موقع
         • خودداری از مصرف دخانیات و الکل
         • شست و شوی موها با شامپوی مخصوص به طور منظم

         درمان عفونت پس از کاشت مو

         توجه به موارد بالا از بروز عفونت پس از کاشت مو جلوگیری می کند راه مقابله با عفونت و جلوگیری از بروز آن مصرف به موقع داروها و انتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک و توجه به توصیه های بهداشتی پزشک می باشد در کنار مصرف داروها حفظ بهداشت مو ها می باشد افرادی که پس از ریکاوری متوجه تورم , خونریزی , سوزش و یا خارش بیش از اندازه می شوند خیلی سریع با جراح تماس بگیرند .

         علت دانه های سفید پس از کاشت مو

         دانه های سفید پس از کاشت ممکن است جوش یا پوسته سر باشند اگر پوسته سر باشند نگران کننده نیست اما در صورتی که جوش با ظاهر التهابی و قرمز باشد و علایمی نداشته باشند پس از چند روز از بین می روند اما اگر سر سفید بوده و با علایمی مانند سوزش و در همراه باشند نشانه عفونت است و به دارو نیاز دارد .

         علت مایع زرد رنگ پس از کاشت مو

         پس از جراحی کاشت مو پوست سر برای حفاظت از خود و دیگر تارهای مواز خود چربی تولید و خارج می نماید اما گاهی به دلیل عدم رعایت نکان بهداشتی ترشحات عفونی زرد رنگ همراه با بی بد قرمز , سوزش و خارش ایجاد می شود که باید به پزشک مراجعه نمود .

         عفونت پس از کاشت ابرو

         در صورت انجام عمل در کلینیک های استاندارد با حضور پزشکان متخصص و مجرب , رعایت اصول استریل در اتاق عمل و استفاده از آنتی بیوتیک ها و رعایت دستورات لازم و مراقبت های قبل و بعد از عمل امکان بروز عفونت صفر است از جمله نشانه های عفونت کاشت ابرو , تب ؛ افزایش تورم و قرمزی , گرمی ناحیه و ترشحات غیر شفاف است .

         دوره نقاهت کاشت مو

          دوران نقاهت پس از کاشت مو

         در مشاوره کاشت مو یکی دیگر از سوالات رایجی که از پزشک کاشت مو زیاد پرسیده  میشود طول دوره نقاهت کاشت مو است  درافزایش جذابیت و زیبایی یکی از مهم ترین گزینه ها داشتن موهایی پر پشت است اما امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلف اعم از ژنتیکی , تصادف , سوختگی  و….. دچار ریزش مو شده اند که می توان با انجام کاشت مو به این نگرانی پایان داد کاشت مو توسط روش های مختلف صورت میگیرد اما به طور کلی این فرآیند شامل سه مرحله برداشت گرافت مو از محل اهدا کننده , آماده سازی گرافت ها و در نهایت مرحله کاشت گرافت می باشد از آنجا که این عمل زیبایی توسط متدهای مختلفی صورت میگیرد بنابراین دوران نقاهت پس از کاشت مو نیز به دلایل متفاوتی بستگی دارد .

         • دوران نقاهت پس از کاشت مو چقدر است ؟
         • مراقبت های پس از کاشت مو
         • مراحل و دوره رشد پس از کاشت مو
         • تغذیه مناسب پس از کاشت مو
         ادامه مطلب

         دوره نقاهت پس از کاشت مو چقدر است ؟

         عمل کاشت مو نزدیک به 4 الی 8 ساعت زمان می برد با این حال می توان پس از عمل وفردای روز عمل به کار عادی خود پرداخت دوره نقاهت پس از کاشت مو یک الی دو هفته است ؛  بهتر است که برای رسیدن به نتیجه بهتر پس از عمل کاشت حدود 5 الی 7روز استراحت کنید اما حدود دو هفته نیز طول می کشد که دردها و زخم های احتمالی پس از کاشت مو از بین برود .

         مراقبت های پس از کاشت مو

           طی کردن دوران نقاهت پس از کاشت مو و استراحت کافی  در رسیدن به نتیجه بهتر در عمل پیوند مو تأثیر گذار است اما کافی نبوده و پس از پیوند پوست و موی کاشته شده نیاز به مراقبت دارد  , مثلا اینکه برای اینکه فولیکول های مو نریزند روزهای اول پس از کاشت سر را روی بالش قرار نداده و برای اینکه محل پیوند عفونت نکند از عرق کردن سر جلوگیری کنید ؛ عدم شست و شوی مو در روزهای اول کاشت ( پس از اینکه پانسمان را بازکردید تا سه روز هر چند ساعت یکبار با دستور پزشک از اسپری های مرطوب کننده مخصوص بر قسمت کاشته شده استفاده کنید )؛ عدم استفاده از کلاه یا روسری ؛ برای آسیب نرسیدن به گرافت مو قرار نگرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب , پس از اینکه پزشک شست موها را به شما توصیه کرد برای عدم ایجاد عفونت از آب و شامپو بچه استفاده کنید ؛ پرهیز از لمس و کندن زخم ها ؛ داشتن تغذیه مناسب و دوری از دخانیات و الکل از جمله مراقبت های پس از کاشت مو می باشد .

         مراحل و دوره رشد پس از کاشت مو

         حدود یک هفته دوران نقاهت پس از کاشت مو طول می کشد که عوارض طبیعی مانند التهاب , دلمه و...وجود داشته و رفع می شود ؛ استراحت فولیکول ها تا سه ماه طول می کشدو در این زمان فولیکول ها ریزش می کنند و این شوک ریزشی روند طبیعی بوده نباید از آن نگران شد ؛ پس از شوک در سه ماه دوم شاهد رشد فولیکول ها هستیم که در این زمان 70 درصد نتیجه کار به دست می آید ؛ نه ماه پس از کاشت نیز نتیجه پیوند را به خوبی می توان مشاهده نمود زیرا فرد زیباجو موهایی پر پشت و خوش حالت پیدا میکند .

         تغذیه مناسب پس از کاشت مو

         خوراکی های زیادی هستندکه مواد مورد نیاز برای رشد مو را تأمین می کنند , این مواد شامل پروتئین , آهن , روی و ویتامین هاست که در سبزیجات , لبنیات , حبوبات , گوشت و دیگر دسته های غذایی یافت می شود ؛ مصرف گوجه فرنگی , فلفل , سیبزمینی , کلم بروکلی و اسفناج به دلیل حجم بالایی از مواد مورد نیاز برای افرادی که کاشت مو انجام داده اند مناسب باشد ماهی دارای مواد مغذی برای رشد و تقویت فولیکول مو است از دیگر خوراکی های سودمند می توان به حبوبات و آجیل اشاره نمود .

         آیا همه کلینیک های کاشت مو معتبر هستند ؟

         آیا همه کلینیک های کاشت مو معتبر هستند  ؟

          انتخاب یک پزشک کاشت مو مناسب کار آسانی نیست . هر پزشکی باید رزرومه قوی ، سایت معتبر و کلینیک مجهز به تجهیزات روز کاشت مو داشته باشد . کاشت مو برای اضافه کردن موهای بیشتر در نواحی طاس و کم پشت روی سر صورت میگیرد این کار با برداشتن مو از قسمت های دیگر سر که دارای موهای پر پشت است یا دیگر قسمت های بدن صورت می پذیرد سپس عمل کاشت مو با پیوند دادن این موها به قسمت های کم پشت یا طاس سر صورت می پذیرد پیوند و کاشت مو در مقایسه با محصولات ضد ریزش مو موفق تر است اما با این حال همه بیمارانی که تحت عمل جراحی مو قرار گرفته اند نظرات آنها متفاوت بوده و گاهی نیز این عمل ترمیم برای همه رضایت بخش نیست و سابقه پزشک را زیر سوال میبرد .  اما کاشت مو ناموفق دلایل و نشانه هایی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم .

         • کاشت مو ناموفق چیست ؟
         • علت عدم موفقت کاشت مو
         • عوامل مؤثر در کاشت مو موفق
         • نشانه های کاشت مو موفق
         • کاشت ابرو ناموفق
         ادامه مطلب

         کاشت مو ناموفق چیست ؟

         کاشت مو ناموفق به کاشت موی سر و یا کاشت ابرویی گفته می شود که نتیجه مد نظر فرد زیباجو و توافقی که قبل از انجام عمل پیوند مو بین پزشک و بیمار صورت گرفته بوده است را در پی نداشته باشد .

         علت عدم موفقیت کاشت مو

         یکی از عوامل کاشت مو ناموفق عفونت است ؛ پس از عمل پیوند اگر پوست سر شما عفونت کند فولیکول های پیوند شده از بین رفته و کاشت موی ناموفق خواهید داشت ؛ انجام مو در کلینیک معمولی و پزشک غیر متخصص که تنها هدفشان کسب درآمد است چنی مشکل را به وجود می آورد ؛ پزشکان متخصص به راحتی تشخیص می دهند که کدام گرافت را بگیرند و کدام گرافت قابلیت پیوند ندارد ؛ از دیگر موارد پیوند ناموفق گرافت های پیوندی نادرست است حین قرار دادن گرافت زوایه سایر رشته های مو در محلی که در آن قرار میگیرند باید مورد توجه قرار داده شوند کاشت مو در این زوایه برای داشتن موهای طبیعی بسیار مهم است و اگر پزشک فراموش کند که این موضوع فوق العاده مهم است برخی از موها در قسمت راست و برخی به سمت چپ رشد می کندو این امر موجب می شود مو شکل مناسبی نداشته باشد ؛ دلیل دیگر در پیوند ناموفق مراقبت نامناسب پس از کاشت است که در مقاله مراقبت های پس از کاشت مو به نحوه صحیح مراقبت اشاره نموده ایم ؛ دلیل آخر نیز کاندیدای نامناسب برای عمل پیوند است عوامل مهمی مانند الگوی ریزش مو , سن و بانک مو در میزان صلاحیت فرد تأثیر دارند مثلا افراد زیر 26 سال مناسب نیستند چرا که پروسه طاسی را به طور کامل طی نکرده اند, افراد که بانک مو ضعیفی دارند یا ریزش مو شما بر اساس اظطراب و استرس باشد و یا بیماری های خاص عمل پیوند مو را ناموفق می کند .

         عوامل مؤثر در کاشت مو موفق

         آنچه باعث کاشت مو موفق در افراد می شود انتخاب روش مناسب درمان , داشتن بانک مو قوی , رعایت مراقبت های قبل و بعد از عمل , مراجعه به کلینیک معتبر و پزشک متخصص , تعدادگرافت های مو و ناحیه مورد نظر برای کاشت و.... است ؛ برای رسیدن به کاشت مو موفق باید که نکات زیادی رعایت شود از جمله رعایت و مراقبت های پس از کاشت , نحوه صحیح خوابیدن , دست نزدن به دلمه های ایجاد شده و... که رعایت کردن این موارد احتمال موفقیت عمل را بیشتر یم کند ؛ هر روش درمانی برای رسیدن به نتیجه نهایی دارای مقدار مشخصی است بنابراین نمی توان برای همه روش ها زمان معینی را تعیین کرد پس از یکسال به خوبی می توان نتیجه کاشت را مشاهده نمود شاید هم در ماه چهارم یا پنجم به این نتایج دست یابید اما امکان تغییر آن نیز وجود دارد اگر متقاضی این روش برای از بین بردن طاسی سر هستید باید صبور باشید زیرا گاهی یکسال زمان می برد .

         نشانه های کاشت مو موفق

         نخستین نشانه های بهبود می توان به خارش در محل پیوند و دلمه بستن اشاره کرد نباید پوست سر را خاران و دلمه ها را کندبا استفاده از پماد تجویز شده و استحمام مداوم خارش کاهش می یابد و دلمه نیز به خودی خود بهبود می یابد ؛ پس از مدتی ریزش مو به سراغ شما می آید که از نشانه های کاشت موفق است اگر بیش از 60 یا 70 درصد دچار ریزش مو شدید به پزشک مراجعه کنید پس از چند ماه موهای دچار ریزش مو رشد می کنند و پس از یکسال موهای شما به طور کامل رشد می کنند .

         کاشت ابرو ناموفق

         وقتی افراد با ریزش ابرو یا از دست دادن آن مواجه می شوند اعتماد به نفسشان پایین می آید و زیبایی آنها از بین می رود به خصوص اینکه با کاشت ابرو ناموفق نیز رو به رو شوند که مشکل را دو چندان می کند ظاهر ناخوشایند ابروها از عوارض احتمالی کاشت ابرو بوده که در صورتی که کاشت به درستی صورت نگیرد و فولیکول مو در زاویه ای مشخص کاشته نشوند پس از پوند ابروها در جهت عمودی و نامطلوب رشد می کنند بنابراین بهتر است که کاشت ابرو در مرکزی تخصصی و توسط پزشک مجرب صورت گیرد .

         علت دلمه کاشت مو چیست ؟

         علت دلمه  پس از کاشت مو

         کاشت مو طبیعی عملی زیبایی محسوب شده که در آن که برای جا به جا کردن موهای شما از ناحیه پشت  به بخش های کم پشت و طاس است هنر پزشک متخصص کاشت مو این است که بیشترین میزان مویی که می شود از ناحیه پشتد سر قرض گرفت را برداشت  و بهترین و مناسب ترین نواحی سر بکارد ؛ در این پروسه جابه جایی تلاش می شود تا موها آسیب نبینند و طبیعی ترین خط رویش به وجود آید این عمل پیوند مو در مقایسه با دیگر عمل های زیبایی عوارض بسیار کمتری دارد که یکی از شایع ترین آنها ایجاد دلمه پس از عمل پیوند است ؛ اما آیا می دانید که علت دلمه پس از کاشت مو چیست ؟

         • آیا ایجاد دلمه پس از کاشت موطبیعی است ؟
         • نشانه های دلمه پس از کاشت مو
         • علت دلمه پس از کاشت مو
         • تشکیل دلمه در چه مواردی خطرناک است ؟
         • عدم کندن دلمه های کاشته شده
         • 8 راه کار فوری برای درمان دلمه پس از پیوند مو
         ادامه مطلب

         آیا ایجاد دلمه پس از کاشت مو طبیعی است ؟

         یکی از شایعترین عوارض کاشت مو در روزهای ابتدایی پس از عمل پیوند مو در ناحیه گیرنده گرافت ها تشکیل دلمه است , در این صورت ممکن است که این سوال برای شما به وجود آید که علت دلمه پس از کاشت مو چیست ؟ آیا این امر طبیعی بوده و یا نگران کننده است ؟ در ابتدا می توان گفت می توانید با انتخاب پزشک مجرب و شناخته شده از افزایش دلمه روی سر جلوگیری کرد , اما با این حال یکی از عوارض کاشت مو ایجاد دلمه بوده و این عارضه به هیچ عنوان نگران کننده نیست و بخشی از پروسه کاشت است .

         نشانه های دلمه پس از کاشت مو

         • پوسته ای نازک متشکل از خون در ناحیه کاشت
         • قرمز یا زرشکی رنگ هستند .
         • پس از خشک شدن قهوه یا مشکی می شوند .
         • ممکن است در روزهای ابتدایی کاشت کمی تورم و درد اطراف دلمه باشد ( البته با دارو کنترل می شوند . )
         • خونریزی ندارند .

         علت دلمه پس از کاشت مو

         علت دلمه پس از کاشت مو این است که سیستم ایمنی بدن فرد متقاضی فولیکول های پیوند زده شده را پذیرفته و ان را بیگانه تلقی نمی کند بنابراین می توان چنین نتیجه گرفت که تشکیل دلمه نشانه پیوند موفقیت آمیز بوده چرا که یک واکنش طبیعی برای ترمیم زخم است که معمولا تا 10 روز پس از کاشت روی سر باقی می مانند و پس از ان معمولا ریزش پیدا می کند .

         تشکیل دلمه در چه مواردی خطرناک است ؟

         گفتم که علت دلمه پس از کاشت این است که سیستم ایمنی بدن فرد زیباجو فولیکول های پیوند زده را پذیرفته و جای نگرانی نیست اما مواردی هم هست که این دلمه خطرناک تلقی می شوند مثلا اینکه در دلمه ها نشانه هایی از رنگ سفید و یا زرد باشد ؛ تورم و درد ایجاد شده در اطراف دلمه ها با دارو قابل کنترل نباشد و اینکه دلمه ها خونریزی طولانی و گسترده ای داشته باشند .

         عدم کندن دلمه های کاشت مو

         دلمه ها روز دوم تا سوم پس از کاشت مو ایجاد می شوند , از کندن دلمه های کاشت مو جدا خودداری کنید زیرا آسیب جدی به فولیکول مو وارد کرده و موفقیت پس از کاشت را کاهش می دهد .دستکاری موهای کاشته شده نیز باعث می شود که فولیکل های مو به خوبی در جای خود قرار نگیرندخارش نمونه ای از دستکاری های پوست سر است برای جلوگیری از خارش می توان از قرص های صد خارش و داروهای آنتی هیستامین استفاده نمود .

         8 راه کاری فوری برای درمان دلمه پس از پیوند مو

         با رعایت  نحوه شست و شو پس از کاشت مو دلمه ها به خودی خود بهبود می یابند اما اگر گسترش پیدا نموده و یا خونریزی کردند باید که فوری به پزشم مراجعه نمود زیرا ممکن است در روند رشد مو اختلال ایجاد کند مواردی هستند که به بهبدی دلمه ها و رفع هر چه زودتر آنها کمک می کند از جمله  :

         • مرطوب نگه داشتن پوست سر تا 10 روز توسط اسپری آب , روغن , سرم و فوم های مرطوب کننده و استفاده چندیدن بار در طی شبانه روز
         • استفاده از نوع خالص ژل آلوئه ورا در صورتی که به آن حساسیت ندارید .
         • رعایت بهداشت مو و شست و شوی ان با شامپو بچه و عدم استفاده از دوش و فشار آب زیاد
         • استفاده از کمپرس سرد و قرار دادن روی پیشانی زیرا جریان خون را در بافت کاهش می دهد .
         • استفاده به موقع از آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک
         • پرهیز از ورش هایی که موجب تعریق شده و فشارخون را بالا می برد .
         • استفاده از دوبالش زیر گردن و بالا نگه داشتن سر هنگام خواب
         • جلوگیری از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین , ژلوفن و نوافن
         ورزش مناسب بعد از کاشت مو

         ورزش مناسب بعد از کاشت مو چیست ؟

         یکی از بهترین روش ها پس از ریزش مو برای داشتن موهایی طبیعی کاشت مو است در این عمل پیوند گرافت ها از محل بانک مو برداشته شده و در محل طاسی سر پیوند داشته می شوند برای اینکه پروسه پیوند را با موفقیت پشت سر بگذارید مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو از اهمیت زیادی برخوردار است به طوریکه اگر این مراقبت ها رعایت نشود تمام زحمات و هزینه ای که برای پیوند مو صرف کرده اید بیهوده خواهد بود یکی از سوأل های متقاضیان به ویژه انهایی که اهل ورزش هستند این است که آیا می توان پس از پیوند مو فعالیت ورزشی داشت و اینکه ورزش پس از کاشت مو بر روی تقویت و رشد موها تأثیر مثبت دارد یا منفی ؟

         • ورزش پس از کاشت مو مفید است یا مضر ؟
         • دلایل خطرناک بودن ورزش پس از کاشت مو
         • چه مدت پس از کاشت مو می توان ورزش کرد ؟
         • پیاده روی پس از کاشت مو
         • شنا در استخر پس از کاشت مو
         • کوهنوردی پس از کاشت مو
         • فعالیت های سنگین پس از کاشت مو
         ادامه مطلب

          ورزش پس از کاشت مو مفید است یا مضر ؟

         در رابطه با اینکه ورزش پس از کاشت مو مفید است یا مضر باید گفت , در حالت معمولی ورزش کردن بر روی رشد و تقویت موها تأثیر مثبت داشته و باعث می شود که فرد موهای پرشتی داشته باشد  یکی از مهم ترین دلایل ورزش بر تقویت مو این است که هنگام صورت گرفتن فعالیت ورزشی در قسمت های مختلف خون به خوبی گردش می کند بنابراین فولیکول های مو تغذیه بهتری داشته , مو تقویت شده و رشد مو افزایش می یابد اما این در حالت عادی است و هنگامی که فرد کاشت مو را انجام داده انجام فعالیت های سنگین باعث آسیب رسیدن به فولیکول های کاشته شده می شود .

         دلایل خطرناک بودن ورزش پس از کاشت مو

         در حالت عادی ورزش موجب سلامتی بدن می توان اما پس از پیوند مو باید تا چند روز از فعالیت های سبک و ستنگین اجتناب کرد زیرا ورزش پس از کاشت مو قبل از زمانی که دوران نقاهت سپری نشده است مشکل ساز بوده و باعث افزایش فشار خون و آسیب به گرافت ها , آسیب رسیدن به بخیه ها , تعریق زیاد و ایجاد عفونت و آسیب ناشی از تمرینات کششی که موجب صدمه دیدن ناحیه برداشت می شود .

         چه مدت پس از کاشت مو می توان ورزش کرد ؟

         اگر روش FUE را برای کاشت مو انتخاب کرده اید پس از کاشت به 7 الی 10 روز را استراحت کنید و در صورتی که کاشت مو به روش FUE را انتخاب کرده اید بهتر است که تا دو هفته استراحت نمایید زیرا حدود 7 روز طول می کشد تا جای زخم ها بهبود یابد و 15 روز نیز نیاز است تا پیوندها ثابت شوند  طی این مدت از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنید زیرا باعث آسیب رسیدن به گرافت های مو می شود . حتی زیاد خم شدن و فعالیت های سبک در روز های اول ممکن است موجب خونریزی در محل اهدا کننده یا دریافت کننده شود .

         پیاده روی پس از کاشت مو

         برای اینکه آسیب به فولیکول های کاشته شده وارد نشود در هفته اول هیچ فعالیت ورزشی را انجام نداده و در خانه استراحت کنید , پیاده روی در فضای باز باعث می شود نور آفتاب به موهای کاشته شده و به آن آسیب برساندهمچنین پیاده روی در شب باعث عرق کردن سر و آسیب به گرافت های مو شود هفته دوم می توان فعالیت های ورزشی سبک مانند یوگا , تمرینات کششی و پیاده روی را شروع نمود اما از هر ورزشی که باعث تعریق و یا افزایش فشار خون می شود خودداری کنید .

         شنا در استخر پس از کاشت مو

         2 هفته تا یک ماه پس از پیوند مو می توان ورزش های سبک را انجام داد اما از ورش های سنگین مانند , وزنه , بدنسازی و کراس فیت  اجتناب کنید همچنین برای شنا کردن به استخر نیز نروید به این دلیل که کلر موجود در آب استخر به گرافت های مو آسیب رسانده و ممکن است باعث عفونت شود همچنین به علت فشاری که زیر آب وجود دارد ممکن است که مو مقاومت خود را از دست داده و در ناحیه کاشته شده مو دچار ریزش شود بنابراین هر نوع آبی اثر مخرب را روی موها دارد .این زمان خودداری درافراد حدود 2 تا 4 هفته پس از عمل است . این امر در مورد سونا و آب گرم نیز صدق می کند .

         کوهنوردی پس از کاشت مو

         کوهنوردی از جمله تفریحات پر طرفدار در بین مردم است و برای خیلی از افراد نقش تفریح و شادی را دارد و این ورزش برای سلامتی نیز بسیار مفید و مؤثر است در مورد ورزش پس از کاشت مو آن هم ورزش کوهنوردی پیشنهاد می شود که با پزشک خود مشورت کنید زیرا هر نوع افزایش فشار خون در ناحیه کاشت مو در اثر ارتفاع یا فعالیت های هوازی می تواند در نتیجه عمل اثر داشته باشد .

         فعالیت های سنگین پس از کاشت مو

         فعالیت های سنگین مانن بلند کردن وزنه , بدنسازی و کراس فیت و هر گونه ورزش سنگین و یا سبک دیگر را می توان یک ماه به بعد یا 45 روز پس از کاشت مو انجام داد .

         عوارض فعالیت های سنگین پس از کاشت مو :

         • نازک شدن تارهای مو
         • خونریزی محل کاشت و برداشت
         • ورم و التهاب فولیکول های مو
         • درد و یا خارش در ناحیه پوست سر
         • عفونت در محل کاشت یا برداشت مو
         • پوسته پوسته شدن پوست سر
         میکروگرافت مو چیست ؟

         میکروگرافت کاشت مو چیست ؟

         داشتن موهای طبیعی و پر پشت در زیبایی فرد تأثیر بسزایی دارد در افرادی که به دلیل ریزش مو قسمتی از موهای خود را از دست داده اند کاشت مو به روش اصولی می تواند کمترین آسیب را به دنبال  داشته و ایجاد اسکار نکند و حالت طبیعی به مو ها بدهد نحوه پیوند مو به روش های مختلفی صورت میگیرد یکی از روش های پر طرفدار که در چند سال اخیر به دلیل عدم ایجاد اسکار و دوره نقاهت کمتر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است کاشت مو به روش میکروگرافت است این نوع که از نوع پیشرفته تر کاشت مو به روش SUT محسوب می شود یکی از نوین ترین روش های پیوند مو به شمار می آید .

         • نحوه کاشت مو به روش میکروگرافت
         • مزایای کاشت مو با میکروگرافت
         • معایب پیوند مو در روش میکروگرافت
         • کاندیدای مناسب و نامناسب پیوند مو با میکروگرافت
         • هزینه کاشت مو با میکروگرافت چقدر است ؟
         • تفاوت میکروگرافت با SUT
         ادامه مطلب

         نحوه کاشت مو به روش میکروگرافت

         در کاشت مو به روش میکروگرافت برداشت گرافت ها توسط پانچ های دستی صورت نگرفته و تمامی مراحل به کمک هولدرهایی با ظرافت 4 میکرون انجام می شود , در ابتدا پزشک به سر بیمار ( در مناطق اهدا کننده مو سر ) داروی بیحسی تزریق می کند ممکن است پزشک قبل از تزریق داروی بیحسی از اسپری بیحس کننده استفاده کند که تزریق داروی به پوست سر درد کمتری داشته باشد ؛ در ادامه پزشک سوراخ های خطی را روی قسمت اهدا کننده ایجاد کرده و استخراج فولیکول های مو با توجه به نیاز بیمار با دو روش هولدرهای اتوماتیک در سایز میکرون و اگر سطح طاسی گسترده باشد با روش تریکوفیتیک اسکارلت صورت میگیرد , پس از آن به قسمت های گیرنده مو داروی بیحسی تزریق کرده و توسط سوزن هایی بسیار کوچک سوراخ های یک میلیمتر در قسمت های بدون مو ایجاد می کند و گرافت ها در آن قسمت توسط دستگاه میکرو ایمپلنتر کاشته می شوند حدود 2 الی 8 ساعت زمان لازم است تا این عمل انجام شود .

         مزایای کاشت مو با میکروگرافت

         • سرعت بالا نسبت به روش FUT ( هر چند که نیاز به جلسات متعدد است اما هر جلسه یک تا 2 ساعت است)
         • افزایش برداشت فولیکول های سالم
         • عدم ایجاد برش عمیق در سر
         • داشتن ظاهر طبیعی موها
         • تراکم بیشتر
         • دوره نقاهت کمتر
         • عدم ایجاد اسکار روی پوست سر

         معایب پیوند مو در روش میکروگرافت

         • تورم در پیشانی و سر ( که در همه روش های کاشت مشاهده می شود )
         • ممکن است در محل کاشت 1 یا 2 روز خارش وجود داشته باشد .
         • احتمال واکنش آلرژیک در فرد زیبا جو ( مانند احساس بیحسی و احساس گزگز در ناحیه کاشت یا پیوند )
         • درد خفیف در محل کاشت یا برداشت

         کاندیدای مناسب و نامناسب پیوند مو با میکروگرافت

         اکثر افراد می توانند از کاشت مو به روش میکروگرافت استفاده نمایند کاندیداهای مناسب برای پیوند مو با این روش شامل , افراد دچار طاسی منطقه ای , افراد دچار ریزش مو شدید و کچلی ( به جزء ریزش مو سکه ای ),در این روش بانک مو از ناحیه پشت سر انتخاب شده و پس از تقویت گرافت ها در قسمت مورد نظر قرار میگیرند  افرادی که تمایل دارند برای ابرو و ریش خود مو بکارند , این روش برای خانم ها نیز مناسب است .

         چه کسانی نمی توانند از این روش استفاده کنند ؟

         • افراد دارای بیماری های خاص مانند دیابت
         • فشار خون
         • سرطان
         • بیماری های خود ایمنی و.....

         هزینه کاشت مو با میکروگرافت چقدر است ؟

         در تعیین قیمت هزینه مو با میکروگرافت عوامل زیادی از جمله تعداد گرافت های مورد نیاز , تعداد جلسه های مورد نیاز , وضعیت منطقه پیوند مو , و فرآیندهای تقویتی که روی گرافت ها صورت میگیرد تأثیر گذار هستند .

         تفاوت میکروگرافت با SUT

          در مقایسه sut و میکروگرافت می توان به مسائل مختلفی اشاره نمود در صورتی که تراکم بیشتر موها مد نظر شما بوده و در اولیت قرار دارد روش میگروگرافت مناسب تر است در روش میکروگرافت مطمئن هستید که برش و خراشی در کار نبوده و عوارض جانبی خاصی به وجود نمی آید همچنین زمان ظهور نتایج نهایی سریع تر از دیگر روش هاست اما این روش در مقایسه با اس یو تی بیشتر به طول می انجامد .از دیگر تفاوت این روش با اس او تی می توان به بهبود سریع تر , دوران نقاهت کوتاه تر , و میزان موفقیت بالاتر اشاره کرد .

         مزایای کاشت مو به روش SUT  چیست ؟ 

         داشتن موهایی زیبا و پرتراکم یکی از فاکتورهای مهم در جذابیت جهره است عمل زیبایی کاشت مو طبیعی موجب شده تا که فولیکول های مو که اسیب دیده و دچار ریزش شده اند مجددا رشد نمایند این فرآیند در تمام روش های کاشت مو شامل سه مرحله برداشت گرافت مو از محل اهدا کننده که همان بانک مو است آماده سازی گرافت ها و در نهایت کاشت گرافت در محل پیوند می باشد برای انجام این عمل از موهای طبیعی سطح پوست بدن و یا سر خود متقاضی استفاده می شود یکی از روش های پیوند مو کاشت مو به روش SUT است .

         • نحوه کاشت مو به روش SUT
         • مزایای پیوند مو به روش SUT
         • معایب پیوند مو به روش SUT
         • هزینه ماشت مو با اس یو تی
         • کاندیدای مناسب برای روش اس یو تی
         • مراقبت های پس از پیوند مو به روش اس یو تی
         • بهترین کلینیک پیوند مو اس یو تی در تهران
         ادامه مطلب

         نحوه کاشت مو به روش SUT

          برای کاشت مو به روش SUT در ابتدا توسط هندپیس ( سوراخ ها را ایجاد می کند و به پانچ مجهز است ) سوراخ هایی کمتر از یک میلیمتر در بانک مو صورت میگیرد عمق و زاویه وارد کردن پانچ هندپیس به درون پوست اهمیت زیادی داشته و جراح نیز باید مهارت بالایی را داشته باشد در صورتی که عمق سوراخ کافی نباشد فولیکول نصف و نیمه خارج می شود و در صورتی که زاویه صحیح نباشد گرافت آسیب میبیند پس از ایجاد سوراخ توسط ابزار کند تر گرافت برداشته می شود درادامه فولیکول توسط مکش از پوست خارج شده و گرافت ها به درون مخزن هدایت می شوند سپس آنها را از مخزن خارج و درون محلول نگهداری می کنند کادر درمانی توسط میکروسکوپ گرافت ها را برای کاشت آماده می کند این مرحله ابزار و نیروی دستی انجام می شود مرحله بعدی مشخص کردن خط رویش جدید است در پایان نیز توسط پانچ استاندارد سوراخ های کوچکی در ناحیه گیرنده ایجاد شده و گرافت های آماده سازی شده توسط انبرک و یا دستگاه SAFE به درون سوراخ هدایت می شوند .

         مزیای پیوند مو به روش SUT

          در کاشت مو به روش SUT با استفاده از میکروموتورهای اتوماتیک گرافت ها بدون جراحی و آسیب از بانک مو برداشته می شوند از مهم ترین مزایای این روش را می توان عدم بیهوشی فرد و استفاده از بی حسی های موضوعی , استفاده از بازار کاملا اتوماتیک برای استخراج , جمع آوری , نگهداری و کاشت فولیکول , ریکاوری کوتاه ,  بدون جراحی عدم  برجای ماندن اسکار و آسیب نرسیدن به گرافت مو اشاره نمود .

         معایب پیوند مو به روش SUT

         معایب پیوند مو در روش SUT به حد اقل رسیده اما برای برخی از افراد ممکن است مواردی از جمله تورم ناحیه پیشانی , احساس بی حسی در بانک مو پس از چند هفته و تأخیر و رشد نا برابر در موهای کاشته شده رخ دهد .

         هزینه کاشت مو با اس یوتی

         قیمت کاشت مو یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که فرد هنگام مراجعه به مرکز کاشت مو به آن توجه دارد هر روش پیوند مو هزینه ای مختص به خود دارد  به طور کلی در تعیین هزینه کاشت مو عوامل مختلفی مانند شناسایی الگوی ریزش مو  وسعت ریزش  , تعداد گرافت های مورد نیاز و روش انتخابی تأثیر گذار هستند هزینه کاشت مو در روش اس یوتی با هزینه کاشت مو به روش FIT تقریبا یکسان است و در مقایسه با روش FUT نیز این روش هزینه بیشتری را دارد .

         کاندیدای مناسب برای روش  اس یو تی

         بهترین کاندیدا برای پیوند مو به روش اس یو تی افراد بالای 25 سال که به دلیل مواردی مانند سوختگی , ضربه , شیمی درمانی , ریزش مو اندروژیک و عدم رویش مو در اسکار , متقاضیان مبتلا به بیماری های عفونی مانند ایدرز , هپاتیت , وجود هر نوع کم پشتی در نواحی دیگر از جمله ابرو , مژه , سبیل و... نیازمند کاشت مو هستند .

         مراقبت های پس از پیوند مو به روش اس یوتی

         پس از پیوند مو با اس یوتی ممکن است کمی احساس درد داشته باشید که در این صورت با قرص های مسکن بر طرف می شوند چند روز ابتدایی لخته های خون ظاهر می شوند اما این لخته ها در تثبیت فولیکول ها مؤثر هستند زخم های ناحیه کاشت تا 7 روز و زخم های ناحیه پیوند تا 14 روز بهبود می یابند بعد از درمان محدودیتی برای انجام فعالیت های روزانه وجود ندارد اما بهتر است چندر روزی را استراحت کنید .

         بهترین کلینیک پیوند مو اس یو تی در تهران

         در صورتی که روش کاشت مو اس یو تی انتخاب شماست کلینیکی را انتخاب کنید که در این زمینه دارای سابقه طولانی بوده و از به روز ترین تکنولوژی و تیم متخصص و مجرب بهره مند باشد انتخاب کلینیک مناسب تأثیر مهمی در نتایج عمل خواهد داشت  کلینیک آرشیدا افتخار دارد با تکنیک های جدید و به روز دنیا در زمینه کاشت مو همه نیازهای متقاضیان را عملی نماید و رضایت مراجعین قبلی گواه این امر است , در این مجموعه تمامی متقاضیان کاشت مو به شکل مجزا در جلسات مشاوره پزشکی تحت آزمایش و بررسی قرار میگیرند پزشک قبل از انجام عمل جزئیات کار را برای متقاضی شرح داده تا شک های احتمالی وی رفع شود .

         نوبت دهی کاشت مو

         شما برای گرفتن نوبت کاشت مو نیاز به یک مشاوره دارید تا وضعیت پوست سر ، بانک مو ، میزان کاشت مورد  نیاز و هزینه نهایی کاشت مو به شما عزیزان اعلام گردد . کلینیک کاشت مو آرشیدا کلینیک به شما این مشاوره را کاملا رایگان ارائه میکند . پزشکی کاشت مو آرشیدا در خدمت شماست. پیام خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید و یا با شماره های تماس درج شده در ارتباط باشید و یا پیام خود را از  طریق واتساپ انتهای صفحه به کلینیک کاشت مو آرشیدا ارسال نمایید تا در اسرع وقت با ما تماس گرفته شود

         دسترسی به کلینیک کاشت مو آرشیدا

         آدرس : تهران ، جردن ، کوچه شریفی ، پلاک 19 ، طبقه 5

         شماره تماس پشتیبانی

         09123026682

         از دکتر کاشت مو بپرسید ؟

         یک مشاوره رایگان کاشت مو با کلی اطلاعات بی نظیر در این برگه فراهم کرده ایم . کاربران عزیز میتوانند در صورت پیدا نکردن جواب مناسب با بهترین دکتر کاشت مو ارشیا کلینیک تماس گرفته و یا پیام خود را از طریق واتساپ انتخاب همین برگه ارسال نمایند تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند . زمانی که از تاثیر انواع داروهای پوست و مو برای رویشش مجدد مو نا امید شدیم ناخودآگاه کلی سوال برایمان از کاشت مو پیش می آید  و نیاز مبرم به یک مشاور داریم  . سوالاتی مثل :

         قیمت کاشت هر تار مو چقدر است  ؟  / آیا کاشت مو عوارض دارد  ؟  / آیا کاشت مو محدودیت سنی دارد  ؟ / چه کسانی نمیتوانند مو بکارند  ؟ / آیا برای کاشت مو فرد را بیهوش میکنند  ؟ / بهترین فصل برای کاشت مو چیست ؟ / آیا موقعیت جغرافیایی در کاشت مو تاثیرگذار است   ؟ / چه کلینیکی برای کاشت مو انتخاب کنم  ؟ / آیا بانک مو در هزینه کاشت مو تاثیرگذار است  ؟  / آیا میتوان از ریش برای کاشت مو استفاده کرد  ؟  / بهترین برنامه غذیی بعد از کاشت مو چیست  ؟ / آیا موهای سفید هم کاشته میشوند  ؟ / هزینه کاشت مو در ایران ارزانتر است یا خارج ؟ / ارزانترین روش کاشت مو چیست   ؟  / چند روش کاشت مو وجود دارد  ؟  / آیا بیمه هزینه کاشت مو را بر عهده میگیرد  ؟  / آیا هزینه کاشت مو در همه جای سر یکسان است  ؟  / آیا هزینه کاشت مو زنان از مردان گرانتر است  ؟  / آیا میتوان موهای کتف و سینه را روی سر کاشت   ؟  / علت خارش بعد از کاشت مو  چیست ؟  / آیا چربی پوست در کاشت مو تاثیرگذار است  / آیا کاشت مو فقط برای مردان است  ؟ / قیمت کاشت مو چگونه محاسبه میشود  ؟ / آیا موهایی که میکاریم هم میریزد  ؟  / آیا موهایی که میکاریم هم نیاز به مراقبت دارد  ؟ / علت عفونت سر بعد از کاشت مو چیست ؟ / آیا درد کاشت مو زیاد است  ؟   / بعد از کاشت مو چه مراقبت هایی باید انجام شود   ؟  / آیا خوردن سیر بعد از کاشت مو مفید است ؟ / در حال حاضر جدیدترین روش کاشت مو چیست  ؟ / بهترین شامپو بعد از کاشت مو چیست  ؟ / نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو چیست ؟ / طول دوران نقاهت بعد از کاشت مو چقدر است ؟