بلفاروپلاستی

جراحی بلفارو پلاستی

بلفارو پلاستی
جراحی بلفارو پلاستی

بلفارو پلاستی چیست ؟

به کلینیک جراحی بلفارو پلاستی  آرشیدا خوش آمدید . آیا میدانید چرا جراحی بلفارو پلاستی انجام میدهید  ؟  بلفارو پلاستی چیست  ؟ علت افتادگی پلک چیست   ؟  جدیدترین راه برای درمان افتادگی پلک چیست ؟ کلینیک آرشیدا شما را در ادامه با کلیاتی از آنچه که باید درباره افتادگی پلک و جراحی بلفاروپلاستی بدانید آگاه میکند . عزیزانی که افتادگی پلک دارند همیشه از ترس اینکه جای بخیه روی پلک هایشان بماند یا اینکه این افتادگی به سرعت برگردد از این  جراحی خودداری میکنند . جالب است بدانید  کلینیک آرشیدا این تضمین را به شما  میدهد که  ترس شما کاملا بی مورد میباشد  چرا که پزشکان حاذق کلینیک آرشیدا طی یک عمل فوق العاده ساده در  کمتر از نیم ساعت با سوزاندن چربی های اضافه از برگشت افتادگی و با بخیه لیزری از برجا ماندن جای بخیه روی پلک جلوگیری میکنند ، بدون حتی یک روز دوران نقاهت و کوچکترین درد برای بهرمندی از یک مشاوره بی نقص و تمام و کمال همین حالا با ما تماس بگیرید.

نمونه جراحی بلفارو پلاستی توسط آرشیدا

نمونه جراحی بلفارو پلاستی توسط آرشیدا

  0%
   0%
    0%
     0%

     نمونه جراحی بلفارو پلاستی پلک بالا

     نمونه جراحی بلفارو پلاستی پلک پایین و بالا

     نمونه جراحی بلفارو پلاستی پلک بالا بدون دوره نقاهت

     نمونه جراحی بلفارو پلاستی و تغییرات در 8 روز

     بلفارو پلاستی چست ؟

     بلفارو پلاستی چیست  ؟

     هیچ شکی در این موضوع وجود ندارد که چشمان یک فرد ارتباط زیادی با ظاهر کلی آنها دارد. در واقع، افتادگی پلک ها یا چین و چروک های اطراف چشم می تواند باعث شود که فرد خسته، عصبانی یا مسن تر از آنچه که هست به نظر برسد. از آنجایی که بسیاری از اولین نشانه های پیری صورت روی پلک ها و اطراف چشم ها ظاهر می شود، افراد بسیاری برای بازگرداندن ظاهری جوان تر به جراحی زیبایی پلک روی می آورند. اگر شما نیز علاقه مند به جوانسازی صورت خود هستید اما کاملاً آماده، مایل یا قادر به انجام عمل جراحی تهاجمی نیستید، تعدادی جایگزین غیرجراحی هیجان انگیز برای جراحی لیفت پلک وجود دارد. در ادامه این بخش با ما همراه بمانید تا اطلاعات خوبی در رابطه با بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر و بدون جراحی کسب کنید.

     ادامه مطلب

     بلفاروپلاستی چیست ؟

     بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) نوعی جراحی است که افتادگی پلک را ترمیم می کند و ممکن است شامل برداشتن پوست، ماهیچه و چربی اضافی باشد. با افزایش سن، پلک های شما کشیده شده و ماهیچه های حمایت کننده از آنها ضعیف می شوند. در نتیجه، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلک شما جمع شود و باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک های فوقانی و ایجاد کیسه هایی در زیر چشم شود.

     افتادگی شدید پوست اطراف چشم‌ ها و پلک ها، علاوه بر این که شما را مسن‌ تر نشان می ‌دهد می‌تواند دید جانبی (دید محیطی) به‌ ویژه قسمت ‌های فوقانی و بیرونی میدان دید شما را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از بین ببرد و چشمان شما را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

     برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بلفاروپلاستی برای شما مناسب است یا خیر، دریابید که واقعاً چه چیزی می توانید انتظار داشته باشید و مزایا و خطرات بلفاروپلاستی را بررسی کنید. اگر افتادگی پلک مانع از باز شدن کامل چشم ها شده یا باعث پایین کشیدن پلک های پایینی می شود، می توانید بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید. برداشتن بافت اضافی از پلک بالایی می تواند بینایی شما را بهبود بخشد. بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا می تواند چشمان شما را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

     اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشید ممکن است بلفاروپلاستی بتواند گزینه درمانی مناسبی برایتان باشد :

     • وجود افتادگی و کیسه های متورم در پلک بالایی
     • وجود پوست اضافی در پلک های فوقانی که بینایی محیطی شما را مختل می کند
     • وجود پوست اضافی در پلک پایین
     • کیسه های زیر چشم
     درمان افتادگی پلک با لیزر

     درمان افتادگی پلک با لیزر

     بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر | بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی

     بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا با لیزر برای درمان پوست اضافی و یا چربی دور چشم کاربرد دارد. بلفاروپلاستی غیرجراحی یک درمان ایمن، ساده و غیر تهاجمی است که برای سفت کردن پوست ناخواسته، اضافی یا شل طراحی شده است. این یک جایگزین هیجان ‌انگیز برای بلفاروپلاستی جراحی بسیار تهاجمی است که با عوارض زیادی همراه بوده و می‌تواند شامل دوره‌ های طولانی بهبودی باشد و به معنای زمان کمتر و هزینه کمتر است و نتایج آن تا 5 سال باقی می ‌ماند.

     بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر، شامل استفاده از لیزر CO2 است. به این ترتیب، بلفاروپلاستی پلک با لیزر به جراح کمک می کند تا برش های اصولی و دقیقی ایجاد کند و مقدار دقیق بافتی را که باید در طول درمان برداشته شود، تعیین کند .

     قبل از بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر، بیمار ممکن است بیهوشی عمومی دریافت کند. سپس، یک جراح یک صفحه فلزی را در نزدیکی کره چشم بیمار قرار می دهد و از لیزر برای ایجاد برش در پلک استفاده می کند. سپس جراح چربی و پوست اضافی پلک را برمی دارد و زخم را می بندد. همچنین ممکن است از لیزر برای لایه برداری و سفت کردن پوست پلک پایین نیز استفاده شود.

     از این روش برای بلفاروپلاستی پلک بالا و از بین بردن پوست شل و افتاده پلک فوقانی نیز استفاده می شود.

     عوارض بلفاروپلاستی

     عوارض بلفاروپلاستی

     عوارض بلفاروپلاستی پلک پایین

     ممکن است بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر مقداری کبودی و تورم ایجاد شود، اما این مشکلات معمولاً طی چند روز پس از درمان خود به خود ناپدید می شوند. به طور کلی، در طول بلفاروپلاستی پلک با لیزر نیازی به بخیه نیست و این روش هیچ جای زخم قابل مشاهده ای بر جای نمی گذارد. بیماران بلفاروپلاستی با لیزر معمولاً می توانند فعالیت های عادی خود را در حدود یک هفته پس از درمان از سر بگیرند. اکثر بیماران برای بهبودی پس از لیفت پلک با لیزر به مرخصی از محل کار یا مدرسه نیاز دارند و دوره نقاهت اولیه تا 10 روز طول می کشد.

     مزایای درمان افتادگی پلک پایین بدون جراحی با لیزر چیست ؟

     درمان افتادگی پلک پایین بدون جراحی و با لیزر، به بیمار این امکان را می دهد که بدون قرار گرفتن زیر تیغ جراحی به نتایجی دست یابد که مشابه لیفت پلک سنتی است. این روش را می توان به دلایل پزشکی یا زیبایی انجام داد و به بیماران کمک می کند تا انواع مشکلات پلک بالا و پایین مانند موارد زیر را اصلاح کنند :

     • افتادگی پلک پایین
     • کیسه های زیر چشم
     • چروک های ریز اطراف پلک پایین
     • افتادگی پوست پلک بالایی
     • چربی اضافی در پلک ها

     در کنار مزایای ذکر شده در بالا، درمان افتادگی پلک با لیزر باعث کبودی و تورم کمتر پس از درمان در مقایسه با لیفت پلک سنتی می شود. بلفاروپلاستی با لیزر تنها به 7 تا 10 روز زمان برای بهبودی نیاز دارد اما به طور نسبی، حدود دو تا چهار هفته طول می کشد تا بهبودی از لیفت پلک سنتی انجام شود. علاوه بر این، عمل لیفت پلک با لیزر یا درمان افتادگی پلک بدون جراحی، باعث ایجاد اسکار نمی‌شود، در حالی که بلفاروپلاستی سنتی جای زخم را بر جای می‌گذارد.

     بلفاروپلاستی پلک پایین در بهترین کلینیک تهران

     اگر قصد انجام بلفاروپلاستی پلک  پایین و بالا را دارید اما نمی دانید کدام روش (جراحی یا لیزر) را انتخاب کنید، توصیه می شود برای تصمیم گیری بین لیزر یا بلفاروپلاستی سنتی، حتما با جراح متخصص مشورت کنید. این به جراح اجازه می دهد تا در مورد بیمار اطلاعات کسب کند، یک ارزیابی جامع از چشم ها و سایر ویژگی های صورت بیمار انجام دهد و سابقه پزشکی او را بررسی کند . علاوه بر این، جراح می تواند تعیین کند که آیا بیمار واجد شرایط لیفت پلک با لیزر، بلفاروپلاستی سنتی یا هر دو است. جراح همچنین می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا بیمار می‌تواند از سایر درمان‌های احیای صورت بهره مند شود یا خیر.

     بنابراین اگر می خواهید بلفاروپلاستی پلک را زیر نظر بهترین متخصصان و در یک کلینیک عالی در تهران انجام دهید، پیشنهاد می کنیم به کلینیک پوست و مو و زیبایی آرشیدا مراجعه کنید. از ویژگی های اصلی کلینک آرشیدا می توان به دارا بودن دستگاه های جدید و مدرن، پزشکان متخصص، برترین کیفیت و رضایت بالای مشتریان اشاره کرد.

     برای تماس با کلینک کاشت مو آرشیدا می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید :

     09124803007

     02188191908

     آدرس کلینیک زیبایی آرشیدا : جردن خیابان شریفی پلاک 19 واحد 5

      

     عمل جراحی بلفارو پلاستی

     عبارت بلفارو برای همگان آشنا نیست و خیلی ها از خود میپرسند که بلفارو پلاستی چیست  ؟!! به طور خلاصه وقتی به کلینیک جراحی بلفارو پلاستی مراجعه میکنید برای برداشتن چربی زیر پلک خود اقدام کرده اید   که موجب افتادگی پلک بالا یا پایین شما شده است . با برداشتن چربی زیر پلک عمل جراحی بلفارو انجام میشود که روش های مختلفی دارد

     روش های درمان افتادگی پلک

     بجز روش های خانگی ، طب سنتی و.... برای درمان قطعی افتادگی پلک باید به دکتر جراح بلفارو پلاستی مراجعه کنید . در این مورد نیز 3 روش رایج برای درمان وجود دارد  :

     1. جراحی بلفارو پلاستی با خارج کردن چربی
     2. جراحی بلفارو پلاستی با لیزر
     3. جراحی بلفارو پلاستی به روش پلاسمیج

     چه زمانی به جراحی بلفارو پلاستی نیاز داریم   ؟

     دکتر جراح بلفارو پلاستی پس از معاینه و بررسی علائم زیر  گزینه جراحی را پیشنهاد خواهد کرد 

     • پف کردن چشم فرد
     • افتادگی پلک فرد
     • ایجاد چین و چروک های زیر چشم
     • احساس سنگینی چشم در امور روزمره

     هزینه جراحی بلفارو پلاستی چقدر است  ؟

      هزینه ها بروز بوده و برای مشاوره و استلام قیمت دقیق جراحی باید به پزشک جراح افتادگی پلک آرشیدا کلینیک مراجعه نمایید

     آیا جراحی بلفارو پلاستی درمان قطعی است  ؟

     بله . حذف چربی های زیر پلک تنها درمان قطعی افتادگی و چین و چروک است . بدین جهت به جای درمان های خانگی  ، سنتی و  روش های گیاهی به عمل بلفاروپلاستی روی بیاورید .

     علت فرو رفتگی پلک

     علت فرو رفتگی پلک چیست  ؟

     فرورفتگی پلک بالا / گودی پلک بالایی می تواند به دلایل زیر باشد:

     1. ژنتیک

     2. آتروفی/از بین رفتن بافت چربی پلک فوقانی مرتبط با افزایش سن

     3. علل یاتروژنیک مانند کاهش حجم پس از جراحی پلک، به ویژه جراحی های پلک که در گذشته انجام می شد و تکنیک ها و تجهیزات جراحی به اندازه سال های اخیر پیشرفته نبود.

     4. پتوز آپونورتیک که در آن ممکن است نازک شدن پلک فوقانی، عمیق شدن شیار پلک و برجسته شدن چین پلک بالا که منجر به فرورفتگی/توخالی شدن پلک فوقانی می شود.

     ادامه مطلب
     گزینه های درمانی شامل موارد زیر خواهد بود:

     1. تزریق فیلر برای رفع توخالی/کمبود حجم توسط پزشک مجرب و مسلط به پرکننده های این ناحیه از صورت 2. پیوند چربی یا جابجایی پدهای چربی پلک فوقانی توسط جراح پلاستیک

     3. ترمیم جراحی توسط جراح چشم در صورتی که به دلیل پتوز آپونورتیک چشم باشد. عکس انسان انسان شایع ترین علت فرورفتگی پلک بالایی (یا گودی پلک بالایی) به دلیل افزایش سن و از دست دادن بافت نرم است.

     علل دیگر فرورفتگی پلک بالا به دلیل ژنتیک و کاهش حجم بعد از جراحی پلک است. گزینه های درمانی به دلایل دقیق فرورفتگی پلک بالایی شما بستگی دارد. بهتر است شخصاً توسط یک پزشک متخصص زیبایی باتجربه ارزیابی شود. توخالی (معروف به کاهش حجم) نیاز به تزریق فیلر برای اصلاح توخالی/کسری حجم دارد. این یک ناحیه چالش برانگیز از صورت است، بنابراین لطفاً برای بهترین نتایج و به حداقل رساندن عوارض، به دنبال یک تزریق کننده باتجربه باشید.

     بسته به اینکه از کدام فیلر استفاده می شود، نتایج می تواند بین 9 تا 18 ماه باقی بماند. انتخاب پرکننده ها نیز به شدت کاهش حجم شما بستگی دارد. روش دیگر، پیوند چربی از پدهای چربی پلک فوقانی توسط جراح پلاستیک نیز قابل انجام است. امیدوارم که این کمک می کند!

     شایع ترین دلیل آن آتروفی چربی مداری است که به عنوان یک فرآیند طبیعی پیری رخ می دهد. علل ثانویه شامل ترومای قبلی مدار چشم، شکستگی دیواره مدار چشم یا پتوز (افتادگی پلک) است. درمان در درجه اول برای رسیدگی به علت اصلی است (به عنوان مثال، ترمیم شکستگی دیواره مداری، جایگزینی حجم مداری یا ترمیم پتوز). اگر همه علل ثانویه دیگر کنار گذاشته شوند، تزریق مستقیم پرکننده اسید هیالورونیک اسید هیالورونیک یا تزریق میکرو چربی به شیار فوقانی فوق پریوستئال به پنهان کردن این فرورفتگی شیار پلک فوقانی برای بازگرداندن ظاهری جوان و شاداب کمک می کند.

     آیا جراحی بلفارو پلاستی دردناک است ؟  

     .برخی افراد جراحی پلک را یک روش تهاجمی می دانند. پلک ها بخش حساسی از بدن صورت شما هستند، اما عمل شما خیلی دردناک نخواهد بود.

     جراحی پلک یک روش کم تهاجمی است. جراح شما هیچ برش عمیقی روی پلک ایجاد نمی کند. روش موضعی فقط روی سطح پوست شما تاثیر می گذارد. در طول عمل، شما نمی توانید جراحی را احساس کنید. برخی از جراحان شما را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهند، در حالی که برخی دیگر در صورت نیاز به کار کمی، بی حسی موضعی ساده را انتخاب می کنند. در واقع، جراحی پلک بسیار ساده و کم تهاجمی است، که اکثراً جراحی های یک روزه هستند. کل فرآیند ممکن است کمتر از دو ساعت طول بکشد.

     ادامه مطلب

     آیا جراحی بلفارو پلاستی دردناک است ؟  

     وقتی به جراحی زیبایی صورت فکر می کنید، معمولاً عمل بینی و تزریق لب را تصور می کنید. به ندرت می توان به جراحی زیبایی چشم فکر کرد، اما امروزه جراحی پلک بسیار محبوب شده است

     جراحی پلک یکی از کم دردترین عمل های زیبایی است. جدا از حداقل ناراحتی در روز، بهبودی سریع خواهید داشت و نتایج را به سرعت خواهید دید. بنابراین این روش خیلی دردناک نیست،

     ممکن است در مورد ناراحتی حین و بعد از جراحی پلک نگران باشید، اما واقعیت اینجاست - درد بسیار کمی احساس خواهید کرد.

     زمان بهبودی پس از عمل بلفاروپلاستی

     بهبودی پس از جراحی چشم دشوار یا طولانی نیست. اکثر افراد یک یا دو روز پس از عمل به سر کار بازگشته و به روال عادی خود می پردازند. ممکن است به دلیل تورم یا روان کننده ها و پمادهای استفاده شده در حین و بعد از عمل، در روز اول یا بیشتر بعد از عمل، در بینایی دچار مشکل شوید. همچنین ممکن است مقدار کمی کبودی یا تغییر رنگ داشته باشید. خوشبختانه، آنها در عرض چند روز محو می شوند. هر درد جزئی را می توان با مسکن های بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا تیلنول کنترل کرد. کمپرس سرد به کاهش تورم و ناراحتی کمک می کند.

      

     بهترین سن برای عمل بلفارو پلاستی چیست ؟

     افتادگی پلک زمانی ظاهر می شود که به بالای 30 سالگی می رسید. این سن ایده آل برای بلفاروپلاستی است، اگرچه افراد جوان تر نیز می توانند آن را انجام دهند. با این حال، اکثر جراحان پلاستیک برای انجام این عمل توصیه می کنند که حداقل 18 سال سن داشته باشد. اگر جوان تر هستید و پوست پلک بالایی دید شما را مسدود می کند، می توانید جراحی را انجام دهید. چنین موقعیت‌های منحصربه‌فردی ممکن است نتیجه چندین شرایط، از جمله ناهنجاری‌های طبیعی یا حوادث باشد.ما اگر به دلیل افزایش سن به دنبال آن هستید، معمولاً بعد از 40 سالگی بهترین نتایج را خواهید گرفت.

     پلک معمولاً به دلیل افزایش سن شروع به افتادگی می کند. کلاژن وظیفه ارتجاعی، سفت و فنری پوست شما را بر عهده دارد. با افزایش سن، کلاژن شما شروع به شکسته شدن می کند و پوست شما شروع به افتادگی می کند. چین و چروک ها و خطوط ریز به این دلیل ایجاد می شوند که پوست شما دیگر به جای خود باز نمی گردد. این زمانی است که پوست نازک‌تر می‌شود، زیرا رسوبات چربی می‌توانند تجزیه شوند یا به مناطق دیگر منتقل شوند. ممکن است متوجه شوید که گونه‌هایتان ضعیف‌تر به نظر می‌رسند و چشم‌هایتان بیشتر گود افتاده است.

     ادامه مطلب

     از بین رفتن چربی نیز به افتادگی کمک می کند. این اثر به ویژه در اطراف پلک قابل توجه است. پلک‌های شما ممکن است افتادگی داشته باشند و پوست اطراف چشم‌تان افتاده و چروکیده‌تر به نظر برسد. اگر می‌خواهید چین‌های آویزان را بردارید تا جوان‌تر خود را بازیابی کنید، احتمالاً کاندیدای خوبی برای لیفت هستید

      از چه سنی باید به لیفت پلک فکر کنم؟

     حدود 91 درصد از بیمارانی که جراحی پلک انجام می دهند بالای 40 سال سن دارند. بیش از نیمی از این افراد بالای 55 سال سن دارند. برخی از افراد با پلک های کلاهدار طبیعی تصمیم به جراحی بلفاروپلاستی دارند. شما می توانید در هر زمانی بلفاروپلاستی انجام دهید. اما اگر به دلیل افزایش سن به دنبال آن هستید، معمولاً بعد از 40 سالگی بهترین نتایج را خواهید گرفت. افرادی که در سنین بالا هستند به دلیل خطرات ناشی از عوارض جراحی به طور کلی باید از این روش اجتناب کنند.

     چه کسانی کاندیدای مناسب برای بلفاروپلاستی (جراحی پلک) هستند؟

     کاندیدهای خوب برای جراحی پلک، که به عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، کسانی هستند که انتظارات واقع بینانه ای برای نتیجه عمل دارند. در حالی که جراحی پلک می تواند به زیبایی ظاهر شما و تقویت اعتماد به نفس شما کمک کند، اما لزوماً تأثیری بر چین و چروک، حلقه های تیره زیر چشم یا افتادگی ابروها نخواهد داشت.

     هم مردان و هم زنان می توانند جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهند. اگرچه بیمار معمولی 35 سال یا بیشتر سن دارد، افراد جوانتر نیز ممکن است در صورت داشتن مشکلات پلک که ماهیت ژنتیکی دارند، این عمل را انجام دهند.بر اساس معاینه، پزشک مناسب‌ترین نوع روش را به شما پیشنهاد می‌کند .بهترین کاندیدها برای بلفاروپلاستی، افراد ی که از سلامت خوبی برخوردار هستند و هیچ بیماری چشمی دیگری ندارند.

     ادامه مطلب

     افرادی که کاندیدای ایده آل برای جراحی پلک نیستند

     کسانی هستند که از خشکی مزمن چشم، فشار خون بالا، اختلالات گردش خون، اختلالات تیروئید، دیابت یا بیماری قلبی رنج می برند. به افرادی که مبتلا به گلوکوم هستند توصیه می شود قبل از شروع جراحی با پزشک خود صحبت کنند تا مطمئن شوند که آیا این جراحی برای آنها بی خطر است یا خیر.

     کاندیدهای جراحی پلک بالا

     معمولاً دارای پوست سالم و ابروها و حاشیه پلک های معمولی با کمترین تغییر رنگ و بدون مشکل پزشکی مربوط به چشم هستند. این افراد پوست اضافی ناخواسته بالای چشم دارند و همچنین ممکن است دارای رسوبات چربی اطراف پل بینی نزدیک گوشه چشم خود باشند.

     کاندیدهای بلفاروپلاستی تحتانی

     دارای پلک های پایینی هستند که نسبت به عنبیه آنها در موقعیت مناسبی قرار گرفته اند، حاشیه پلک پایینی خوبی دارند، حداقل پوست اضافی دارند و هیچ مشکل پزشکی مربوط به چشم ندارند. این روش معمولاً برای تغییر مکان یا برداشتن پاکت‌های چربی زیر چشم است که باعث می‌شود پلک‌های پایین پف کرده یا افتاده به نظر برسند.

     علت افتادگی پلک چیست ؟

      افتادگی یک یا هر دو پلک. دردناک نیست، اما می تواند دید شما را مسدود کند. ممکن است مجبور شوید سر خود را به عقب ببرید و چانه خود را بالا بیاورید تا بهتر ببینید. یا ممکن است مجبور شوید ابروهایتان را قوس دهید تا پلک‌هایتان را بلند کنید. با گذشت زمان، این حرکات ممکن است روی سر و گردن شما تأثیر بگذارد. اگر کودک شما به آن مبتلا باشد، ممکن است به آمبلیوپی یا “تنبلی چشم” نیز مبتلا شود. این بینایی ضعیف در چشمی است که در دوران کودکی به طور طبیعی رشد نکرده است. این ممکن است در صورتی اتفاق بیفتد که پلک به حدی پایین بیاید که دید را مسدود کند یا باعث شود همه چیز تار به نظر برسد. در اوایل دوران کودکی آن را درمان کنید تا باعث کاهش بینایی طولانی مدت نشود.

     ادامه مطلب

     چه چیزی باعث افتادگی پلک می شود؟

     شما می توانید آن را از چندین راه دریافت کنید. گاهی اوقات نوزادان با آن به دنیا می آیند. هنگامی که اعصابی که ماهیچه های پلک شما را کنترل می کنند آسیب ببینند، ممکن است در بزرگسالی دچار پتوز شوید. ممکن است به دنبال آسیب یا بیماری باشد که باعث ضعیف شدن عضلات و رباط‌هایی شود که پلک‌های شما را بالا می‌برند. گاهی اوقات با افزایش سن به وجود می آید. پوست و ماهیچه های اطراف چشم شما ضعیف تر می شوند. جراحی - مانند لیزیک یا جراحی آب مروارید - می تواند پلک شما را کشیده باشد. تومور چشم نیز می تواند باعث پتوز شود.

     افتادگی پلک بیشتر به این دلیل است: ضعف عضله ای که پلک را بالا می برد. آسیب به اعصابی که آن عضله را کنترل می کنند. 

     بیماری ها یا بیماری هایی که ممکن است منجر به افتادگی پلک شوند عبارتند از:

     تومور در اطراف یا پشت چشم. دیابت. سندرم هورنر میاستنی گراویس. سکته. تورم در پلک، مانند گل مژه

     عوارض جراحی پلک غیر استاندارد

     عوارض جراحی پلکدر مراکز غیر معتبر

     در حالی که خوشبختانه عوارض پس از جراحی پلک و صورت بسیار نادر است، ما احساس می کنیم که برای بیماران ما مهم است تا همه چیز را بدانند.

     عوارض بعد از جراحی زیبایی پلک غیرمعمول است اما می تواند شامل خشکی چشم، اشک ریزش، جای زخم اضافی، ناتوانی در بستن چشم ها، چشم های گرد یا غمگین، جمع شدن پلک و سایر ناهنجاری های پلک و صورت باشد که در زیر به هرکدام اشاره می کنیم:

     ادامه مطلب
     خشکی چشم
     علائم خشکی چشم بیشتر پس از جراحی پلک رخ می دهد و خوشبختانه معمولا موقتی است. درمان شامل اطمینان خاطر، قطره های روان کننده بدون نسخه، ژل، پماد، پلک زدن مکرر، و در برخی موارد، Restasis (قطره چشمی تجویزی که به طور خاص برای درمان خشکی چشم تایید شده است) است. اگر این مشکل ادامه پیدا کرد، ممکن است درمان های دیگری لازم باشد.
      
      ریزش اشک
     نیز معمولاً در اوایل جراحی پلک اتفاق می افتد. پس از برداشتن پلک، این ممکن است باعث شود که چشم شما در حین پلک زدن تا انتها بسته نشود یا حتی هنگام خواب باز بماند. این می تواند منجر به ترشح بیش از حد رفلکس اشک شود. خوشبختانه، این معمولاً موقتی است و ممکن است پس از چند ماه به طور کامل برطرف شود. درمان ممکن است مانند درمان خشکی چشم باشد و ممکن است شامل ماساژ دیجیتال نیز باشد. به ندرت ممکن است نیاز به بازبینی جراحی باشد.
      
     جای زخم اضافی
     جای زخم یکی دیگر از عوارض شایع جراحی زیبایی پلک است. در حالی که هر برش پوستی یک اسکار بر جای می گذارد، برخی از آنها بیشتر از دیگران برجسته هستند. پس از جراحی پلک، و پس از برداشتن بخیه‌ها، دکترممکن است به شما پیشنهاد کند که کرم اسکار یا ویتامین E را به محل برش مالیده شود تا به کاهش ترس کمک کند. . ما متوجه شده ایم که اکثر بیماران این ژل اسکار را ترجیح می دهند و از نتایجی که از آن دریافت می کنند راضی هستند. در موارد شدید، اصلاح اسکار ممکن است انجام شود، با این حال، اکثر پزشکان ترجیح می دهند قبل از بررسی جراحی اصلاح اسکار، شش ماه یا حتی یک سال کامل پس از عمل اصلی شما صبر کنند تا ببینند چگونه پوست به طور کامل بهبود می یابد.
      
     ناتوانی در بستن چشم
     این غیرمعمول نیست که بیماران بلافاصله پس از جراحی چشم ها را به طور کامل نبندند. به نظر دکتر این اغلب با گذشت زمان و با صبر حل می شود. در حالی که در انتظار بهبودی هستید، می توان از چشم ها با قطره ها و پمادهای روان کننده محافظت کرد. در موارد نادری که این وضعیت ادامه پیدا می کند، می توان از جراحی اضافی برای رفع این مشکل و بسته شدن کامل پلک استفاده کرد.
      
     چشم های گرد یا غمگین و جمع شدن پلک
     هنگام ارزیابی عدم تقارن پلک، مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ صورت کاملاً متقارن نیست. یک طرف هرگز آینه ای از طرف دیگر نیست و اگر بود عجیب به نظر می رسید. یک چشم کمی بزرگتر از دیگری است، ابروی یکی ممکن است بالاتر از دیگری باشد و یک گوش ممکن است پایین تر از دیگری باشد. اگرچه برخی از بیماران ممکن است بر روی این عدم تقارن های طبیعی تثبیت شوند، این احتمال وجود دارد که این تفاوت ها به قدری جزئی باشد که توسط دیگران مورد توجه قرار نگیرد. در طول جراحی پلک، دکتر تلاش می کند تا عدم تقارن هایی را که برای بیمار نگران کننده است برطرف کند. پس از جراحی پلک، اکثر عدم تقارن ها موقتی است و معمولاً به این دلیل است که یک چشم همیشه با سرعت متفاوتی نسبت به دیگری بهبود می یابد. به همین دلیل، دکتر معتقد است که هنگام ارزیابی نتایج پس از عمل باید صبور باشید و به جراح پلک خود ایمان داشته باشید. به طور مداوم با پزشک خود پیگیری کنید زیرا در بیشتر موارد عدم تقارن به خودی خود بهبود می یابد. فقط پس از گذشت 6 تا 12 ماه از جراحی اصلی، دکتر  حتی به این فکر می‌کند که آیا ممکن است جراحی اضافی برای کمک به بیمار برای دستیابی به نتایج مطلوب لازم باشد یا خیر.
     در موارد نادر، تورم شدید می تواند باعث اکتروپیون، نمایش اسکلرا و تغییر شکل پلک (چشم های گرد یا غمگین)، آنتروپیون و پتوز شود. اکتروپیون زمانی است که پلک تحتانی از کره چشم به سمت بیرون کشیده می‌شود و احتمالاً باعث ظاهر شدن اسکلرال، چشم‌های غمگین یا گرد، تغییر در شکل پلک، جمع شدن پلک و بروز درد و قرمزی می‌شود.
     در اکثر موارد و زمانی که تمام تورم فروکش کرد، پلک به حالت طبیعی خود باز می گردد. قبل از ارزیابی نتایج جراحی پلک و ناهنجاری پلک باید شش ماه کامل صبر کنید. برای بیمارانی که این شش ماه صبر می کنند به ندرت عمل جراحی پلک ضروری است. اگر انتروپیون اتفاق بیفتد، همین امر صادق است. تورم در پلک فوقانی ممکن است منجر به بسته شدن ناقص پلک شود یا ممکن است باعث افتادگی پلک شود (معروف به پتوز). مانند پلک پایین، معمولاً این پلک خود به خود برطرف می شود. با این حال، اگر بعد از 6 ماه مشکلات همچنان ادامه داشت، می توان از جراحی اصلاحی برای تغییر موقعیت پلک و بهبود تقارن استفاده کرد.

      

     مزایای بلفارو پلاستی چیست ؟

     مزایای جراحی بلفارو پلاستی چیست ؟

     یکی از اولین مکان هایی که پیری در آن قابل مشاهده است، نواحی اطراف چشم شما هستند. با گذشت زمان، پوست و عضلات صورت شما رنگ خود را از دست می دهند و رسوبات چربی جمع می شوند. 

     خوشبختانه، کاری وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از این اتفاق انجام دهیدهمچنین ممکن است توده‌هایی از چربی جمع کنید که می‌تواند باعث برآمدگی‌های قابل مشاهده شود. پلک های شما ممکن است شل و سنگین شوند، افتادگی داشته باشند و به طور بالقوه دید شما را محدود کنند.

     ادامه مطلب

     .علاوه بر افزایش سن، افتادگی شدید پوست اطراف چشم می تواند دید جانبی (دید محیطی) به ویژه قسمت های فوقانی و بیرونی میدان بینایی را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از شر آن خلاص کند. این جراحی همچنین می تواند چشم ها را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

     جراحی پلک یا بلفاروپلاستی با هدف بهبود ظاهر پلک بالا، پلک پایین یا هر دو انجام می شود. بلفاروپلاستی نمی تواند ابروهای افتاده را بلند کند یا از شر سیاهی پای کلاغی خلاص شود.

     آیا عمل زیبایی چشم گزینه خوبیست؟

     با افزایش سن، هر قسمت از بدن ما تغییر می کند، از قد گرفته تا مو و پوست. متأسفانه پلک ها نیز از این عوارض مستثنی نیستند. پوست نازک پلک ها در کنار سایر قسمت های بدن مستعد افتادگی و افتادگی است. ممکن است در تلاش برای معکوس کردن علائم پیری، کرم‌ها یا سرم‌ها را امتحان کرده باشید، اما اگر آن‌ها برای شما مؤثر نبودند، یک عمل زیبایی ممکن است کمک کند.

     "وقتی بزرگتر هستید و پلک های سنگینی دارید، به این معنی نیست که نیاز به چرت زدن دارید، بلکه به این معنی است که باید به پزشک مراجعه کنید، به خصوص اگر سنگینی پلک های شما بر توانایی دید شما تاثیر می گذارد.

     جراحی پلک می تواند به دلایل زیبایی یا کمک به اصلاح عملکرد پلک ها انجام شود. اگر متوجه شدید پوست اضافی پلک بر بینایی شما تأثیر می گذارد، ممکن است بخواهید برای اطمینان از عملکرد مطلوب، بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید. لیفت پلک می تواند برای بسیاری از افراد ناجی باشد.

      

     آیا جراحی پلک افتاده به بینایی آسیب نمی رساند؟

     ممکن است در طول دوران نقاهت هر از گاهی متوجه دوبینی یا تاری دید شوید. مزایای بلفاروپلاستی اغلب شامل بینایی بهتر و ظاهری جوان تر است. برای برخی از افراد، این نتایج یک عمر باقی می ماند. برای برخی دیگر، افتادگی پلک ممکن است عود کند و ممکن است نیاز به جراحی اضافی داشته باشد.

     لیفت پلک و بینایی

     پماد روان کننده ای که جراح شما استفاده می کند ممکن است باعث تاری دید بعد از عمل شود. تاری یا حتی دوبینی در دوران نقاهت طبیعی است. ممکن است در این مدت چشمانتان به نور یا باد حساس تر باشد. هنگامی که زمان لازم برای بهبودی کامل را داشته باشید، متوجه تغییرات مثبت بینایی خواهید شد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که پوست پلک شما قبلاً افتاده باشد. دید محیطی شما بهبود می یابد و سایر مشکلات مبتنی بر بینایی نیز ممکن است حل شوند.

     لیفت پلک می تواند به زیبایی ظاهر شما کمک کند. نه تنها این، بلکه می توانند اعتماد به نفس و بینش شما را بازگردانند.

     عمل پلک افتاده سر پایی است یا فرد بیهوش میشود  ؟

     خود جراحی معمولا بین یک تا سه ساعت طول می کشد. برای اینکه در طول عمل راحت باشید، بر اساس شرایط افراد بیهوشی موضعی یا عمومی به شما داده خواهد شد،البته در بیشتر موارد بی حسی موضعی داده خواهد شد چرا که پایدارتر و نتیجه بخش تر خواهد بود. بی حسی موضعی پلک و ناحیه اطراف آن را بی حس می کند، در حالی که شما را آرام نگه می دارد اما در طول جراحی بیدار می مانید.

     دلیل کوچک شدن چشم بعد از بلفارو پلاستی چیست ؟

     تورم پلک ها پس از جراحی همیشه باعث می شود که چشم ها در مرحله اولیه پس از عمل بسته تر به نظر برسند. با کاهش تورم، ظاهری دلپذیرتر و جوان‌تر بازمی‌گردند.

     علت انقباض پلک پایین بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

     این وضعیت ممکن است ناشی از جراحی قبلی پلک تحتانی مانند بلفاروپلاستی، جای زخم به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید یا ضربه، یا بیماری چشمی تیروئید باشد. انقباض پلک فوقانی زمانی است که پلک فوقانی بیش از حد روی چشم می نشیند و معمولاً به دلیل بیماری تیروئید چشم یا اسکار ایجاد می شود.

     شایع ترین علت جمع شدن پلک چیست؟

      شایع ترین علل جمع شدن پلک فوقانی عبارتند از: بیماری تیروئید چشم، تحلیل عضله رکتوس فوقانی و پتوز طرف مقابل.

     پماد بعد از بلفارو پلاستی چیست ؟

     بهترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

     عمل بلفاروپلاستی به دلیل حساسیت بالای پوست دور چشم ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. این گونه عوارض بسیار نادر بوده و گاهی اوقات بعد از گذشت مدتی به طور کامل بهبود می یابد. اسکار یکی از عوارضی است که بعد از عمل بیشتر بیماران با آن درگیر هستند. جای زخم و یا همان اسکار با استفاده از انواع بهترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی قابل ترمیم می باشد. ژل سیلیکونی رژواسیل یکی از انواع این گونه کرم ها می باشد موجب مسطح شدن اسکار و کاهش و محو شدن آن نیز می شود.

     گذاشتن پماد آرنیکا روی پلک های پایین یا گونه ها بعد از عمل مجاز است. از منطقه عملیات اجتناب کنید. به شما توصیه می کنیم از کرم اسکار روی جای زخم استفاده کنید. شما می توانید  (پس از 2 هفته) از کرم اسکار استفاده کنید.

     در چه شرایط جراحی بلفارو پلاستی انجام میشود ؟

     بلفاروپلاستی ممکن است گزینه‌ای برای موارد زیر باشد: پلک‌های گشاد یا افتاده بالا. پوست اضافی پلک های بالایی که تا حدی دید محیطی را مسدود می کند. پوست اضافی در پلک پایین.

     چه زمانی باید به جراحی پلک فکر کرد؟

     بهترین کاندیدها برای لیفت چشم افرادی هستند که از سلامت خوبی برخوردار هستند و ایده ای واقع بینانه از آنچه می خواهند دارند. اکثر آنها 35 سال یا بالاتر هستند، اما اگر پلک های گشاد یا افتادگی پلک در خانواده شما وجود دارد، ممکن است تصمیم بگیرید که جراحی را زودتر انجام دهید.

     دوره نقاهت بلفارو پلاستی چقدر طول میکشد ؟ ( مراقبت های بعد از جراحی بلفارو پلاستی چگونه است ؟ )

     بیمارانی که تحت عمل جراحی پلک فوقانی قرار گرفته اند، معمولاً پس از 7 تا 10 روز می توانند برگردند. زمان بهبودی برای جراحی پلک پایین کمی طولانی‌تر است و زمان مرخصی به 10-14 روز افزایش می‌یابد.

     ریکاوری بلفاروپلاستی

     بلفاروپلاستی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی صورت است که برای بهبود ظاهر ناحیه چشم انجام می شود. بیشتر افراد به دنبال جراحی بلفاروپلاستی هستند تا چشمانشان کمتر خسته به نظر برسد یا تقارن آنها بهبود یابد. دانستن اینکه چه چیزی بعد از عمل باید انتظار داشته باشید بسیار مهم است و می تواند روند را کمتر کند. برای درک همه چیز در مورد فرآیند بهبود بلفاروپلاستی، از جمله کارهایی که پس از جراحی باید انجام دهید، اینکه آیا ایجاد جای زخم رایج است و آیا نیاز به انجام اقدامات بیشتر دارید، زیر را بخوانید.

     ریکاوری بلفاروپلاستی بعد از جراحی

     ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما هنگامی که از عمل جراحی بلفاروپلاستی خود بیدار می شوید، اولین چیزی که متوجه می شوید این است که دید شما تار است. این جای نگرانی نیست و به این معنی نیست که جراحی ناموفق بوده است، بلکه به دلیل یک پماد آنتی بیوتیک غلیظ است که روی ناحیه چشم استفاده می شود تا از خشک شدن منطقه جلوگیری کند. این باید به مدت یک هفته پس از جراحی، چهار بار در روز، در داخل چشم و زخم استفاده شود.

     برای جلوگیری از خشک شدن چشم، قطره اشک مصنوعی تجویز می شود. به مدت 24 تا 48 ساعت پس از جراحی باید از کمپرس یخ استفاده شود و بیماران نیز باید در حالت نشسته بخوابند و از چند بالش برای کاهش تورم با جلوگیری از تجمع مایعات استفاده کنند.

     حداقل 7 روز پس از دوره نقاهت بلفاروپلاستی، از انجام فعالیت‌های سنگین مانند بلند کردن اجسام سنگین یا ورزش کردن خودداری کنید. با این حال، بیماران باید فوراً متحرک باشند، بنابراین توصیه می کنیم برای شروع با سرعت ملایم راه بروید.

     برای دو هفته اول توصیه می شود که از عینک آفتابی تیره استفاده کنید تا چشم ها را از تحریک شدن باد یا خورشید محافظت کند. ما همچنین چرت زدن منظم را پیشنهاد می کنیم زیرا چشم ها در طول دوره نقاهت به راحتی خسته می شوند.

     ماندگاری عمل بلفارو پلاستی چگونه است ؟

     بلفاروپلاستی (جراحی پلک) عموما طولانی مدت است. غیر معمول نیست که طول عمر نتایج بین بیماران کمی متفاوت باشد، اما می توان انتظار داشت که نتایج جراحی پلک بالا حدود 5 تا 7 سال باقی بماند و نتایج جراحی پلک پایین اساساً دائمی هستند.

     با پلک های بالایی، پس از چندین سال ممکن است پوست دوباره شروع به افتادگی کند. یک دلیل رایج این است که پیشانی و ابرو به مرور زمان افتادگی دارند و پوست بالای پلک شما را به سمت پایین فشار می دهند. در چنین مواردی، ممکن است از لیفت ابرو برای بلند کردن و صاف کردن پوست ابروی خود بهره مند شوید.

     جراحی پلک یک اثر جوانسازی چشمگیر اما طبیعی دارد. روش ایده آل برای:

     • پوست پف کرده یا آویزان که انحنای طبیعی و چین پلک بالایی شما را پنهان می کند.
     • پوست بالای پلک های بالایی روی مژه های شما برآمده است.
     • خطوط ظریف زیر چشمان شما کیسه های چربی اضافی زیر چشمان شما.
     • بلفاروپلاستی یکی از موثرترین روش ها برای لذت بردن از نتایج طولانی مدت جوانسازی است.
     کرم مناسب  بعد از بلفارو پلاستی چیست  ؟

     درمان اسکار بلفاروپلاستی

     بلافاصله پس از جراحی، استفاده از پماد آنتی بیوتیک چشمی را توصیه می کنم. دو تا سه هفته پس از جراحی، پیشنهاد می‌کنم روغن ویتامین E را روی زخم ماساژ دهید که به بازسازی زخم کمک می‌کند و سپس Aquaphor را انجام دهید.

     آیا احتمال دارد بعد از بلفارو پلاستی پلک دوباره افتادگی پیدا کند  ؟

     تشخیص اشتباه می تواند منجر به جراحی اشتباه شود. این غیر معمول نیست که بیمار مبتلا به پتوز ابرو به جای لیفت ابرو با جراحی پلک درمان شود. این امر منجر به عود زود هنگام افتادگی پوست پلک و ظاهر غیر زیبایی ناحیه ابرو و چشم می شود. پس توصیه اکید این است که به پزشک متخصص و کارآزموده بلفاروپلاستی مراجعه نمایید.

     آیا پتوز بعد از جراحی ممکن است عود کند؟

     نتایج جراحی پتوز در چند مورد، پتوز ممکن است پس از جراحی عود کند، اما این غیر معمول است. از آنجایی که ماهیچه های پلک به صورت جفت با هم کار می کنند، زمانی که به نظر می رسد یکی از پلک ها افتاده یا پایین است، پلک دیگر ممکن است در وضعیت "طبیعی" به نظر برسد.

      

     چقدر طول میکشد جای بخیه عمل پلک پاک شود ؟

     در صورت استفاده از بخیه های قابل حل (بخیه) معمولاً در حدود 1 هفته حل می شوند. در غیر این صورت بخیه ها 5 تا 7 روز پس از جراحی کشیده می شوند. این معمولا یک روش بدون درد است، اما اگر دلهره دارید، قبل از مراجعه به مطب یکی از قرص‌های ضد درد را مصرف کنید.

      هنگامی که بخیه ها از بین رفتند و هرگونه پوسته پوسته ای برطرف شد، می توان آرایش چشم را دوباره شروع کرد.

     دستورالعمل مراقبت از زخم پس از جراحی چیست؟

     دستورالعمل مراقبت از زخم:

     الف. اگر عمل جراحی لیفت پلک تحتانی برش خارجی / بدون بخیه انجام نشده است، فقط دستورالعمل های مراقبت از زخم زیر اعمال می شود: پماد چشمی باسیتراسین یا کورتیسپورین (یا معادل آن) را 4 بار در روز روی چشم بمالید.

     ب. اگر بخیه دارید (لیفت پلک بالا یا جراحی سنتی لیفت پلک پایین)، پس; مراقبت از زخم را دو بار در روز صبح بعد از جراحی به شرح زیر شروع کنید. به آرامی خط بخیه را با میله های اپلیکاتور آغشته به پراکسید هیدروژن (یعنی Q-tips) تمیز کنید.

     سعی کنید هر گونه پوسته را بردارید یا اجازه ندهید پوسته / پوسته روی خط بخیه ایجاد شود. به آرامی و به طور مکرر چندین بار نوک Q مرطوب شده را روی خط بخیه به جلو و عقب بچرخانید.

     (هرگز چوب اپلیکاتور استفاده شده را دوباره داخل پراکسید هیدروژن قرار ندهید.) با یک Q-tip خشک جدید، خط بخیه را خشک کنید. با یک Q-tip دیگر، یک لایه نازک از پماد چشمی باسیتراسین/کورتیسپورین بمالید. (یا معادل)، به خط بخیه.

     سعی کنید خط بخیه به طور مداوم با پماد بالا پوشانده شود در حین بهبود (تا زمانی که بخیه ها برداشته یا حل شوند). علاوه بر این، خط بخیه را به مدت 24 ساعت خشک نگه دارید.

     علت قرمز چشم بعد از بلفارو پلاستی  چیست ؟

     در برخی از موارد چشمان شما ممکن است1 تا 3 هفته خون آلود باشد. این به این دلیل است که جراحی لیزیک می تواند باعث شکستن رگ های خونی کوچک در چشم شما شود. برخی از افراد نیز متوجه می شوند که به نور حساس هستند یا به مدت 1 تا 3 هفته پس از جراحی، ستارگان یا هاله ها را می بینند. اگر چشم درد دارید، پزشک ممکن است قطره یا دارو تجویز کند.

     بعد از جراحی پلک چه مدت چشمان شما قرمز می ماند؟

     3 تا 5 روز پس از جراحی. ممکن است پلک شما به مدت 1 تا 3 هفته پس از جراحی متورم و کبود شود. ظاهر چشم شما ممکن است برای 1 تا 3 ماه بهتر شود. اکثر مردم احساس می کنند که آماده هستند تا در انظار عمومی بیرون بروند و در عرض 10 تا 14 روز به سر کار بازگردند.

     برای بیمارانی که بعد از جراحی بلفاروپلاستی دچار خونریزی چشم می شوند، غیرعادی نیست. این می تواند به دلایل مختلفی از جمله آلرژی، ساییدگی قرنیه، عفونت، واکنش های دارویی و خشکی چشم رخ دهد. در بیشتر موارد، قرمزی بعد از عمل با درمان محافظه کارانه برطرف می شود.

     اصلاح اسکار بلفاروپلاستی بعد از عمل چگونه است؟

     اسکارهای بلفاروپلاستی را با ویتامین E یا ژل سیلیکون حداقل به مدت 10 تا 14 روز به آرامی ماساژ دهید، اما می توان آن را تا 2 تا 3 ماه پس از جراحی ادامه داد. هر دو درمان موضعی باعث افزایش آبرسانی پوست و کاهش زخم های ضعیف می شود

     تاثیر کمپرس گرم بعد از عمل پلک 

     کمپرس سرد به کاهش کبودی و تورم در 4 روز اول پس از جراحی کمک می کند. کمپرس گرم به رفع کبودی بعد از 4 روز اول کمک می کند.

     آیا کمپرس گرم بعد از جراحی خوب است؟

     کمپرس گرم جریان خون و لنفاوی را افزایش می دهد که می تواند به از بین بردن کبودی و همچنین کاهش تورم ناشی از مایع تجمع یافته در بافت های نرم شما کمک کند. افزایش جریان خون نیز می تواند به بهبودی کمک کند

     چه زمانی می توانم بعد از بلفاروپلاستی از گرما استفاده کنم؟

     12 ساعت پس از قطع کیسه یخ می توانید بسته های حرارتی را شروع کنید. در صورت عدم وجود بانداژ، باید یک حوله مرطوب بین پوست و منبع حرارت قرار داده شود. گرمای مرطوب گردش خون را افزایش می دهد و به بدن کمک می کند تا از شر ورم و کبودی خلاص شود. به طور مداوم گرم نکنید

     پیوند چربی صورت  چگونه است  ؟

     از پیوند چربی برای تعدادی از روش‌ها استفاده می‌کنند. در پیوند چربی صورت، چربی از قسمت دیگری از بدن به صورت منتقل می شود. این روش را می‌توان انتقال چربی، میکرولیپواینجکشن، جوان‌سازی چربی صورت، پیوند یا انتقال اتولوگ چربی یا تزریق چربی نامید.

     ظاهری جوان تر ارائه می دهد و همچنین می تواند مشکلاتی مانند جای زخم را اصلاح کند. معمولاً در لب‌ها، چین‌هایی که از گوشه‌های دهان به سمت بینی می‌رود، نواحی زیر چشم و گونه‌ها استفاده می‌شود. پیوند چربی صورت معمولاً همزمان با سایر روش‌های جوان‌سازی صورت مانند لیفت صورت یا لیفت چشم انجام می‌شود.

      

     روش پیوند چربی صورت شامل سه مرحله است:

     ابتدا چربی از محل دیگری در بدن با سوزن برداشته می شود. سپس چربی تمیز می شود تا فقط از سلول های چربی کامل و سالم استفاده شود. در نهایت سلول های چربی به نواحی مورد نظر تزریق می شوند.

     بهبودی پس از جراحی پیوند چربی صورت

     پزشک ممکن است برای چند روز پس از عمل داروهای ضد درد تجویز کند. همچنین ممکن است به شما گفته شود که چند روز پس از عمل بی حرکت بمانید. ممکن است کبودی وجود داشته باشد و احتمالاً مقداری ورم خواهید داشت. هر دو معمولاً در عرض چند روز از بین می روند و تورم باید در عرض چهار هفته کاملاً از بین برود.

     ریکاوری بلفاروپلاستی یعنی چه  ؟

     بهبودی بلفاروپلاستی چقدر طول می کشد؟

      برای بهبود بلفاروپلاستی به چه معناست؟ هنگامی که تحت عمل جراحی پلک قرار می گیرید که به آن بلفاروپلاستی نیز می گویند، می توانید انتظار داشته باشید که تقریباً هفت تا 14 روز را به استراحت و بهبودی بگذرانید. هنگامی که به نقطه دو هفته ای رسیدید، می توانید از ناحیه چشم جدید و جوان خود لذت ببرید.

     ریکاوری بلفاروپلاستی چگونه است؟

     ممکن است پلک شما به مدت 1 تا 3 هفته پس از جراحی متورم و کبود شده باشد. ظاهر چشم شما ممکن است برای 1 تا 3 ماه بهتر شود. اکثر مردم احساس می کنند که آماده هستند تا در 10 تا 14 روز در مکان های عمومی بیرون بروند و به سر کار بازگردند. این ممکن است به شغل شما و احساس شما در مورد آگاهی مردم از جراحی شما بستگی داشته باشد

     آیا بعد از بلفارو پلاستی میتوان به حمام رفت  ؟

     بعد از عمل برای شستن بدن خود (از گردن به پایین) هیچ مشکلی و جود ندارد. اما تا زمانی که جراح اجازه نداده است نباید به طور کامل حمام کنید. معمولاً این مدت 5 روز طول می کشد. پس از روز پنجم می توانید زیر چشم هایتان را به آرامی با یک پارچه لطیف پاک کنید.

     بعد از آن که پزشک استحمام را بلا مانع دانست بهتر است تا مدتی برای شستن موها و صورت خود از شوینده های ملایم که باعث سوزش نمی شوند ، مانند شامپو بچه ، استفاده کنید. دقت داشته باشید که نباید تا 2 هفته بر روی محل جراحی شده مواد آرایشی بهداشتی اعمال نمایید

      آب، صابون، شامپو، اسپری مو و لوسیون اصلاح را به خصوص در هفته اول از چشم خود دور نگه دارید. حداقل به مدت 1 هفته از مالش و فشار روی چشم خودداری کنید.

     بهترین روش برای رفع افتادگی پلک چیست؟

     بلفاروپلاستی (BLEF-uh-roe-plas-tee) نوعی جراحی است که پوست اضافی پلک ها را از بین می برد. با افزایش سن، پلک ها کشیده می شوند و عضلات حمایت کننده آنها ضعیف می شوند.

     کدام گزینه بهتر است جراحی یا غیر جراحی؟

     گزینه‌های غیرجراحی با استفاده از دستگاه‌های سفت‌کننده پوست مانند قلم‌های پلاسما ممکن است در تعدادی از مواردی که پوست شل بسیار کمی دارند، مفید باشد. اما جراحی یک درمان قطعی و دائمی برای پلک های کلاهدار، افتادگی پلک و پوست اضافی پلک است.

     لیفت چشم چیست؟

      لیفت چشم اصطلاح دیگری است که برای اشاره به جراحی پلک بالا یا بلفاروپلاستی برای باز کردن چشم ها برای بهبود بینایی و ظاهر استفاده می شود. لیفت چشم را نباید با لیفت ابرو که جراحی ابرو است، اشتباه گرفت. هر دو لیفت ابرو و بلفاروپلاستی اغلب برای نتایج بهتر با هم ترکیب می شوند.

     نوبت دهی جراحی بلفارو پلاستی

     قبل از  گرفتن نوبت عمل بلفارو پلاستی باید توسط پزشک جراح آرشیدا معاینه شوید . همچنین برای کسب اطلاعات عمومی بیشتر میتوانید از طریق فرم زیر پیام خود را به پزشک جراح بلفارو پلاستی ما ارسال نمایید تا با شما تماس بگیریم  . در صورت تمایل میتوانید با شماره تماس درج شده تماس بگیرید تا به شما مشاوره دهیم . همچنین این مشاوره میتواند از طریق واتساپ انجام گیرد که در انتهای همین برگه میتوانید به واتساپ ما وصل شوید .

     دسترسی به کلینیک جراحی بلفارو

     آدرس : تهران ، جردن ، کوچه شریفی ، پلاک 19 ، طبقه 5

     شماره تماس پشتیبانی

     09123026682

     بازگشت به لیست

     دیدگاهتان را بنویسید

     نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *