بلفاروپلاستی

نکات آرایشی چشم بعد از جراحی پلک

نکات آرایشی چشم بعد از جراحی پلک
نکات آرایشی چشم بعد از جراحی پلک

نکات آرایشی چشم بعد از جراحی پلک

ما بارها و بارها آن را دیده‌ایم – پس از انجام بلفاروپلاستی (جراحی پلک) بیماران ما می‌خواهند نتایج زیبا و جدید خود را به نمایش بگذارند. از آنجایی که چشم‌های آن‌ها کمتر پف کرده، بدون افتادگی پوست یا حلقه‌های زیر چشم، نمی‌توانند منتظر باشند تا توجه را به ظاهر جوان‌شده‌شان جلب کنند. اما پس از این عمل، به بیماران خود هشدار می دهیم که آرایش چشم را تنها پس از تایید جراح از سر بگیرند. استفاده پیش از موعد از آرایش می تواند مانع از بهبودی شود و نتایج نهایی جراحی را تضعیف کند. در اینجا در این پست، نکات مفیدی در مورد زمان و نحوه آرایش چشم بعد از بلفاروپلاستی ارائه می دهیم.

مشاوره جراحی بلفارو پلاستی

بهترین راه برای پنهان کردن هرگونه کبودی یا تورم پس از جراحی پلک، استفاده از عینک آفتابی مورد علاقه خود است. این سایه ها بیش از یک بیانیه مد خواهند بود. آنها از زخم های شما در برابر نور خورشید محافظت می کنند و هر گونه عواقب بعدی قابل مشاهده در مرحله اولیه بهبودی شما را پنهان می کنند. پس از شروع بهبودی برش ها، جراح پلاستیک بهترین زمان برای از سرگیری آرایش برای بازگشت به محل کار یا شرکت در رویدادهای اجتماعی را به شما توصیه می کند.

چه زمانی می توانم آرایش چشم را از سر بگیرم؟

اکثر خانم هایی که برای انجام بلفاروپلاستی انتخاب کرده اند این سوال را می پرسند. اگرچه ممکن است از شنیدن آن هیجان زده نشوید، اما پاسخ معمولاً پس از جراحی درست نیست، زمانی که بیشتر تورم و کبودی آشکار است. در طول نقاهت باید استراحت کرده و برش ها را حداقل تا دو هفته بعد از عمل تمیز نگه دارید.

پس از بلفاروپلاستی باید چندین هفته صبر کنید تا از آرایش چشم خود استفاده کنید. در چند هفته اول، چشمان شما حساس خواهند بود و استفاده از آرایش ایده آل نیست. به طور کلی، بیماران می توانند دو تا سه هفته پس از جراحی آرایش چشم را شروع کنند. زمانی که به اندازه کافی بهبود یافتید تا بتوانید استفاده از لوازم آرایشی را از سر بگیرید

مشاوره رایگان کاشت ابرو

ممکن است پنهان کردن عوارض جانبی موقت جراحی وسوسه انگیز به نظر برسد، اما آرایش می تواند تأثیر منفی بر روند بهبودی داشته باشد و به نتایج شما آسیب برساند. عفونت یا تحریک ممکن است زیرا عوارض ناشی از آرایش می تواند روند بهبودی را مختل کرده و نتایج مورد نظر شما را تحت تاثیر قرار دهد. هیچ قاعده ای در مورد زمان استفاده از آرایش وجود ندارد زیرا زمان بهبودی بیمار می تواند متفاوت باشد. به همین دلیل است که پیروی از دستورالعمل های خاص دکتر در مورد آرایش چشم بسیار مهم است. در طول قرارهای بعدی شما، او پیشرفت بهبودی شما را ارزیابی می کند تا مشخص کند بهترین زمان برای از سرگیری آرایش چه زمانی است. تا زمانی که او به شما اجازه نمی دهد، صبور باشید. و هنگامی که برای از سرگیری استفاده از آرایش چشم آماده هستید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

توصیه های آرایشی چشم بعد از بلفاروپلاستی

1.محصولات طبیعی اگرچه چندین محصول آرایشی ادعا می کنند 100 درصد مواد طبیعی دارند و برای همه انواع پوست بی خطر هستند، اما ممکن است این افتخار همیشه درست نباشد. اگر برند قبلی آرایش شما طبیعی بوده و باعث تحریک نمی شود، احتمالا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. به دنبال محصولاتی باشید که دارای علامت "هیپوآلرژیک" یا "غیر کومدوژنیک" هستند، زیرا این محصولات کمترین احتمال را دارند که باعث تحریک پوستی در پوستی شوند که به تازگی بهبود یافته است.

2.چه محصولات جدیدی را امتحان کنید یا از همان ریملی که همیشه استفاده می‌کردید بچسبید، باید تمام آرایش چشم خود را بعد از جراحی جایگزین کنید. ریمل مخصوصاً پناهگاهی برای رشد باکتری ها فراهم می کند و قطعاً می خواهید از هرگونه احتمال عفونت جلوگیری کنید. به‌علاوه، به‌روزرسانی مجموعه آرایش‌هایتان برای هماهنگی با پلک‌های به‌روزتان می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. حتی ممکن است بخواهید اکنون سبک های جدیدی از آرایش را امتحان کنید که پلک های شما پالت بهتری ارائه می دهند.

چند دلیل مهم برای صبر قبل از استفاده از سایه چشم و ریمل بعد از بلفاروپلاستی

چند دلیل مهم برای صبر قبل از استفاده از سایه چشم و ریمل بعد از بلفاروپلاستی وجود دارد.

1.باکتری ها - شما نمی توانید آنها را ببینید، اما در کمین لوازم آرایشی شما انبوهی از باکتری ها وجود دارد. وقتی به درستی آرایش می کنید و پاک می کنید، این باکتری ها به طور کلی به شما آسیب نمی رسانند، اما بلافاصله پس از جراحی، می توانند. باکتری های موجود در آرایش چشم شما می توانند باعث عفونت در محل برش های شما شوند. این روند بهبود را کند می کند و می تواند منجر به نتایج کمتر از رضایت بخش شود.

2.فشار - اعمال و به خصوص پاک کردن آرایش باعث فشار روی پوست می شود. هنگامی که برش های جدیدی دارید، این فشار می تواند باعث باز شدن آنها شود یا بهبودی را به تاخیر بیندازد. تحریک - لوازم آرایشی ممکن است برای برش ها و پوست اطراف چشم تحریک شود. پس از جراحی، پوست شما به طور موقت حساس تر و مستعد ناراحتی و سوزش است.

هزینه کاشت هر تار ابرو
پس از جراحی پلک استفاده از چه موادی برای آرایش توصیه میشود؟

اکثر بیماران می توانند با خیال راحت دو تا سه هفته پس از جراحی پلک استفاده از آرایش را از سر بگیرند. با لوازم آرایشی مبتنی بر آب شروع کنید پوست شما ممکن است بلافاصله پس از جراحی پلک حساس تر از حد معمول باشد. استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی مبتنی بر آب غیر کومدون زا و محصولات مراقبت از پوست ایجاد شده برای پوست های حساس را شروع کنید. هنگامی که بتوانید با موفقیت از این محصولات بدون تحریک استفاده کنید، می توانید به آرامی سایر لوازم آرایشی از جمله محصولات آرایشی مبتنی بر روغن را به آن اضافه کنید.

از آنجایی که آرایش چشم می‌تواند باکتری‌ها را در خود جای دهد، ممکن است بخواهید لوازم آرایشی قدیمی را تعویض کرده و پس از از سرگیری آرایش بعد از بلفاروپلاستی، تازه شروع کنید. فراموش نکنید که برس های خود را نیز تمیز کنید. ممکن است نیاز به تغییر تکنیک ها داشته باشید اگر چندین دهه است که آرایش خود را به همین روش انجام داده‌اید، ممکن است لازم باشد تکنیک‌های آرایش خود را بعد از جراحی تغییر دهید. پلک های شما صاف تر، بلندتر و تغییر شکل می یابد. آزمایش کنید، با محصولات و رنگ های مختلف بازی کنید و تکنیک های جدید را امتحان کنید تا زمانی که بهترین ظاهر خود را پیدا کنید

 با احتیاط حذف کنید همیشه پاک کردن آرایش چشم قبل از خواب ایده خوبی است، اما بعد از جراحی پلک، این مرحله اهمیت بیشتری پیدا می کند. در حالی که برش های شما تازه و حساس هستند، پاک کردن آرایش ممکن است دشوار باشد. ما دریافتیم که حذف محصولات مبتنی بر آب آسان تر است و توصیه می کنیم از آنها به طور انحصاری برای چند هفته اول استفاده کنید. برای کمک به پاک کردن آرایش، روی یک پاک کننده آرایش ملایم سرمایه گذاری کنید. آرایش چشم زیبا می تواند نتایج شما را بعد از جراحی پلک افزایش دهد.

بعد از جراحی پلک چگونه می توان از آرایش چشم استفاده کرد؟

به یاد داشته باشید که با چشمان خود ملایم باشید. در ابتدا، وقتی آرایش را از سر می گیرید، در ابتدا کمتر می شود. استفاده از یک لمس سبک با یک لایه پایه نازک که با رنگ پوست شما مطابقت دارد، یک شرط مطمئن است. اگر دکتر  تایید کرد، می توانید برای تقویت اثر، مقداری سایه چشم اضافه کنید. زیاده روی نکنید و تا زمان بهبودی کامل از ریمل استفاده نکنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *