کاشت مو

آیا باقی ماندن اسکار زخم کاشت مو دائمی است ؟

جای اسکار یا زخم کاشت مو

آیا باقی ماندن زخم پس از کاشت مو دائمی است ؟

کاشت مو یا پیوند مو روش درمانی است که موهای مقاوم به ریزش در بدن و یا در مناطقی که دچار طاسی شده اند منتقل می شود به این روش پیوند مو گفته می شود در دهه های گذشته یک یا دو روش جراحی برای پیوند موی طبیعی وجود داشت اما امروزه روش های کاشت مو متنوع شده اند پیوند مو مانند دیگر عمل های زیبایی دارای عوارض جانبی پس از عمل است یکی از این عوارض پس از عمل باقی ماندن جای اسکار است شاید این سؤال نیز برای شما پیش آید که آیا باقی ماندن زخم پس از کاشت مو دائمی است ؟ اگر دنبال بهترین دکتر کاشت مو میگردید از آرشیدا کلینیک یک مشاوره کاملا رایگان و کاربردی از کاشت مو دارید . با ما در ارتباط باشید و یا همراه ما باشید با : 

  • علت ایجاد اسکار پس از کاشت مو
  • آیا باقی ماندن زخم پس از کاشت مو دائمی است ؟
  • مراقبت های لازم برای بهبود زخم پس از کاشت مو
  • از بین بردن جای اسکار پس از کاشت مو

هزینه کاشت مو چقدر است ؟

جای اسکار یا زخم کاشت مو

علت ایجاد اسکار پس از کاشت مو

قبل از اینکه به جواب سؤالمان بپردازیم اینکه آیا باقی ماندن زخم پس از کاشت مو دائمی است ؟ به دلیل ایجاد اسکار اشاره می کنیم کاشت مو با دو روش اصلی FUE و FUT صورت میگیرد در این دو روش برای کاشت مو ابتدا فولیکول های م را از بانک مو جدا کرده و در منطقه طاسی جایگزین می کنند هنگامی که فولیکول های جدید کاشته می شود لایه بالایی پوست آسیب می بیند و برای بازسازی این قسمت نیاز مند کلاژن است حال بدن در ناحیه آسیب دیده شروع به ساخت کلاژن برای ترمیم ناحیه آسیب دیده می کند و پوستی جدید شکل تشکیل می شود این پوست به شکل اسکار خود را ظاهر می کند .از دیگر موارد تشکیل زخم می توان به بخیه نادرست در محل و مراقبت غلط در از زخم اشاره نمود .

آیا باقی ماندن زخم پس از کاشت مو دائمی است ؟

 در صورت ایجاد اسکار این سؤال پیش می آید که آیا باقی ماندن زخم پس از کاشت مو دائمی است ؟ باید در اکثر موارد بله اما شدت و میزان ظاهر بودن این زخم بستگی به چگونگی مراقبت داشته و اینکه فرد چه میزان تمایل دارد که با روش درمانی صحیح آن را از بین ببرد اگر موهای پشت سر کمی بلند تر باشد این خط سفید اسکار دیده نمی شود و یا ممکن است بدن فرد خود به خود این جای زخم را ترمیم نماید اما گاهی نیز این اتفاق نمی افتد و نیاز به درمان است .

بلفارو پلاستی چیست ؟

مراقبت های لازم برای بهبود زخم پس از کاشت مو

  • اجتناب از کندن زخم ها زیرا جدا زا ماندگاری جای زخم موجب عفونت می شود .
  • استفاده مرتب و به موقع از داروهای آنتی بیوتیک
  • استفاده از پمادهای موضعی بر روی زخم تا به خشک شدن و به بهبود زخم ها تسریع بخشد .
  • برای عدم تبدیل زخم به عفونت از فشار بر روی زخم خودداری کنید .

از بین بردن جای اسکار پس از کاشت مو

با انتخاب روش FUE یا FIT جای زخم باقی نمی ماند ؛ برای از بین بردن جای اسکار فرد می تواند چند ماه پس از پیوند مو و رشد موها جای بخیه کاشت مو را بپوشاند یا اینکه از ترمیم کننده ها و لوسیون های تجویز شده توسط پزشک استفاده نماید ؛ روش دیگر تاتو خط موی سر است که با تزریق رنگدانه ها پوست سر ظاهری طبیعی پیدا می کند , روش درمانی آخر استفاده لیزر درمانی است که اسکار را از بین برده و به تحریک تولید کلاژن در پوست سر کمک می کند .

پماد موپیروسین برای کاشت مو

هفت روز پس از برداشت پانسمان در محل برداشت خط بخیه از پماد جنتامایسین یا موپیروسین استفاده کنید ؛ پماد موپیروسین برای ضایعات پوستی استفاده می شود .همچنین می توان از کرم و ترمیم کننده پس از کاست مو سپیژن طبق نظر پزشک استفاده نمود .

قیمت کاشت ابرو زنان
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *