بلفاروپلاستی

روش های جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

روش های جراحی بلفاروپلاستی چیست؟
روش های جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

روش های جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

این یک پیامد پیری است که اغلب تجربه می شود. وجود افتادگی پلک، کیسه های پف کرده، و افتادگی پوست نشان دهنده ظاهر خسته از پیری است. در بیشتر موارد، این یک اثر طبیعی یک چهره بالغ است، در مورد دیگران، نتیجه ناعادلانه وراثت است. به هر حال، ظاهر خوشایند نیست، اما یک راه حل است. جراحی پلک (بلفاروپلاستی) برای جوانسازی نواحی مجاور چشم با برداشتن بافت چربی و پوست اضافی که باعث افتادگی و افتادگی پلک می شود، طراحی شده است. افرادی که به دنبال جراحی بلفاروپلاستی هستند از ظاهری غمگین، خسته یا پیرتر شکایت دارند. از آنجایی که پوست ظریف است، علائم پیری می تواند کاملاً مشخص باشد.

بلفاروپلاستی با کاهش پف کردن و بافت اضافی پلک می تواند ظاهر صورت شما را بهبود بخشد. از آنجایی که مشکلات پلک برای هر بیمار منحصر به فرد است، روش های مختلفی برای جراحی پلک وجود دارد. کلینیک آرشیدا بهترین روش جراحی را برای بیمار و نتیجه دلخواه او انتخاب می کند. در اینجا چند گزینه برای نتایج بهینه زیبایی شناختی و عملکردی در اختیار او قرار دارد.

هزینه جراحی بلفارو پلاستی

روش های جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

  روش های جراحی پلک چیست؟ 

3نوع جراحی بلفاروپلاستی وجود دارد:

1. زیبایی پلک پلک بالایی: اگر پوست افتادگی، چربی اضافی یا پف روی پلک بالایی دارید.

2. پلک پایین: اگر پوست اضافی یا کیسه های زیر چشم دارید.

3.پلک دوتایی: بسیاری از افراد برای جوان‌تر به نظر رسیدن این روش را انتخاب می‌کنند، آنها هر دو را همزمان انجام می‌دهند تا بهترین نتیجه را داشته باشند.

 

انواع مختلف جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی زیبایی یک عمل جراحی است که نیازی به پزشکی ندارد و صرفا برای بهبود زیبایی انجام می شود. برای کاهش کیسه های ناخوشایند زیر چشم و افتادگی پلک انجام می شود. بلفاروپلاستی زیبایی برای برگرداندن زمان پیری صورت طراحی شده است و ظاهری جوان تر و پرانرژی تر می کند. با افزایش سن، پاکت های چربی برجسته تر می شوند، ماهیچه ها ضعیف می شوند و پوست پلک کشیده می شود. این عوامل ممکن است ظاهر صورت شما را کاهش دهد و ظاهری پیرتر یا فرسوده داشته باشید.

جراحی عملکردی پلک

بلفاروپلاستی فانکشنال برای بهبود بینایی بیمار که به دلیل شلی پوست پلک بالایی آسیب دیده است انجام می شود و یک عمل پزشکی محسوب می شود. یکی دیگر از مشکلاتی که برطرف می کند، مشکل در استفاده از لنز یا عینک به دلیل گشاد شدن پلک های بالا یا پایین است. سایر مسائل عملکردی که نیاز به جراحی پلک دارند عبارتند از ناراحتی ناشی از کشیدگی عضلات که برای بلند کردن افتادگی پوست پلک تلاش می کنند و تحریک پوست پلک به دلیل بی حسی بیش از حد پوست در حین حرکت پلک.

هزینه کاشت هر تار ابرو

گزینه های بلفاروپلاستی فوقانی

اگرچه در بیشتر موارد از جراحی سنتی پلک بالا استفاده می شود، اما برخی از بیماران نیاز به یک روش تخصصی تری دارند. بیمارانی که از درماتوکالازیس (پوست اضافی پلک) رنج می برند نیاز به روشی دارند که فقط پوست اضافی را از بین می برد. سایر بیماران ممکن است از پدهای چربی برآمده رنج ببرند که بدون برداشتن پوست قابل برداشتن هستند. با این حال، در موارد دیگر، نوار نازکی از ماهیچه به نام چشمی چشمی برای از بین بردن حجم پلک برداشته می شود.

پوست اضافی روی پلک فوقانی می تواند باعث کشیدگی شود و باعث می شود پلک های بیمار سخت تر از حد معمول کار کنند تا باز بمانند. در این موارد، جراحی پلک فوقانی که برای بهینه سازی میدان دید با برداشتن این پوست اضافی مورد استفاده قرار می گیرد، تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار می گیرد.

بلفاروپلاستی پایین

این جراحی که به عنوان جراحی پلک پایین نیز شناخته می شود، شامل برداشتن رسوبات چربی اضافی، ماهیچه ها و پوست می شود که ممکن است باعث ایجاد چین و چروک، دایره های تیره، پف کردگی یا کیسه شود. این روش همچنین می تواند پلک را تغییر مکان داده و سفت کند یا یک انتقال خوب از پلک پایین به وسط صورت ایجاد کند. بلفاروپلاستی تحتانی نیاز به یک برش کوچک در امتداد پلک‌های تحتانی دارد، چه در خارج از خط مژه یا داخل هر پلک، تا به ناحیه زیر هر چشم دسترسی پیدا کند. سپس بافت های اضافی و رسوبات چربی برداشته می شوند یا برای جوان سازی و طراوت ظاهر چشم شما تغییر مکان می دهند.

جراحی عملکردی پلک

بلفاروپلاستی فانکشنال برای بهبود بینایی بیمار انجام می شود

برش پنهان برای بلفاروپلاستی پایین

این شکل از جراحی پلک پایین، رسوبات چربی را از طریق یک برش به خوبی پنهان در داخل پلک از بین می برد. برش دوم از طریق پوست اضافی ممکن است برای برداشتن پوست اضافی و سفت کردن پلک استفاده شود.

بلفاروپلاستی برش پلک

بلفاروپلاستی برش پلک، چربی های بیرون زده، ماهیچه ها و پوست اضافی را از طریق یک برش مبهم در زیر خط مژه پایین می برد تا یک انتقال صاف بین گونه و پلک ایجاد کند. این زمان‌های مختلف بلفاروپلاستی ممکن است به‌عنوان یک روش مستقل استفاده شود یا به طور همزمان برای ارائه نتایج زیبایی یا عملکردی مورد نیاز انجام شود.

 

شیوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت مو
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *