بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی اصلاحی چیست؟

Is eyelid surgery reversible?
بلفاروپلاستی اصلاحی چیست؟

بلفاروپلاستی اصلاحی چیست؟

 بلفاروپلاستی اصلاحی که به عنوان جراحی اصلاح پلک نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی ثانویه است که برای اصلاح هرگونه عارضه ایجاد شده یا بهبود نتایج جراحی قبلی پلک انجام می شود. هنگامی که بیمار متوجه می شود که از نتیجه عمل بلفاروپلاستی گذشته راضی نیست، شاید به دلیل نقص یا تغییر شکل حاصله که باعث ناراحتی او می شود، ممکن است یک روش اصلاحی توصیه شود.در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع تری از  بلفاروپلاستی اصلاحی را شرح دهیم.

هزینه جراحی بلفارو پلاستی

بلفاروپلاستی اصلاحی پیچیده‌تر از روش اول است و بسته به پیچیدگی مشکل می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود.

بلفاروپلاستی اصلاحی طیف وسیعی از مشکلات را پوشش می‌دهد که شایع‌ترین آنها عبارتند از: جمع شدن پلک پایین، زخم، گرد شدن گوشه‌های چشم، گود شدن قسمت بالایی پلک‌های تحتانی یا کیسه‌ها و برآمدگی‌های باقی‌مانده. تصاویر روبرو عوارض بسیار معمول بلفاروپلاستی همراه با افتادگی پلک از طرفی و در موارد شدیدتر، از دست دادن شیب بین کانتال و اکتروپیون را نشان می دهد. این تغییرات می تواند از نظر زیبایی شناسی ویرانگر باشد و باعث درد چشم، ناراحتی و از دست دادن بینایی شود.

چرا باید اصلاح بلفاروپلاستی انجام شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا بیمار ممکن است نیاز به جراحی اصلاح بلفاروپلاستی داشته باشد، اما در بیشتر موارد، بیماران از نتایج جراحی قبلی پلک ناراضی هستند. از آنجایی که بلفاروپلاستی با ناحیه بسیار ظریف صورت سروکار دارد، اگر این عمل توسط یک جراح چشم ماهر انجام نشود، ممکن است عوارضی ایجاد شود. پیچیدگی این مشکل می تواند از فردی به فرد دیگر به طور قابل توجهی متفاوت باشد، از جمله درجات جزئی جای زخم تا ناهنجاری شدید پلک، که بر یکپارچگی چشم و توانایی آن برای عملکرد صحیح تأثیر می گذارد.

Why undergo blepharoplasty revision?

شایع ترین دلایل انجام اصلاح جراحی بلفاروپلاستی به شرح زیر است:

  1. جای زخم: در حالی که پوست پلک معمولاً به خوبی بهبود می یابد، اما در مواردی می تواند بیش از حد قوی باشد. این می تواند منجر به زخم ها و برجستگی های قابل توجه در اطراف نواحی برش شود، که ممکن است بیشتر از آنچه برخی از بیماران قبل از انجام جراحی پلک پیش بینی می کردند قابل مشاهده باشند. اگر جای زخم دلیل تمایل به انجام جراحی اصلاح پلک باشد، معمولاً می توان به طور موثر با روش های اصلاح اسکار آن را مدیریت کرد.
  2. تحت عمل جراحی چشم اصلاح شده :مشکل دیگری ممکن است زمانی ایجاد شود که جراحی اصلی پلک نگرانی ها یا مسائل اولیه را اصلاح نکرده باشد. در این مثال، پوست کافی برداشته نشد و/یا عضله‌ای که پلک را بالا می‌برد به اندازه کافی سفت نشده است در طی یک عمل جراحی بلفاروپلاستی اولیه یا پتوز. وقتی این اتفاق می افتد، صورت پیرتر و سنگین تر به نظر می رسد. اغلب، پلک ها پف کرده و خسته به نظر می رسند و میدان دید بالایی می تواند مختل شود.
  3. برداشتن بیش از حد پوست یا چربی: برداشتن بیش از حد پوست در یک عمل اولیه پلک می تواند مشکلات شدیدی برای بیمار ایجاد کند. شدیدترین عوارض ناشی از تغییر در کانتور پلک پایین است که منجر به جمع شدن و قرار گرفتن در معرض بیشتر چشم می شود. به عنوان مثال، برداشتن بیش از حد بافت نرم و پوست از پلک پایین می‌تواند منجر به افزایش مقدار صلبیه سفید (یعنی لایه سفید و خارجی کره چشم) شود، در حالی که پلک پایین زیر عنبیه رنگی آویزان است.
تغییرات جمع شدن پلک پایین پیچیده است. آنها می توانند باعث درد و خشکی شدید و همچنین نتایج زیبایی شناختی ویرانگری برای فرد شوند. پلک‌های پایین افتادگی می‌کنند و بیشتر از حد معمول سفیدی چشم شما را نشان می‌دهند (صلبی نشان می‌دهد). اگرچه پرداختن به این نوع مشکل احتمالاً سخت‌ترین مشکل است، اما اصلاح بلفاروپلاستی پایین‌تر می‌تواند کانتور چشم را اصلاح کند و شکل طبیعی‌تری به آن بدهد. یکی دیگر از مشکلات رایج هنگام برداشتن بیش از حد پوست یا چربی، موقعیت نامناسب پلک ها است. ظاهر نامتقارن، نامتعادل و تا حدودی غیر طبیعی می تواند منجر شود. اصلاح بلفاروپلاستی را می توان برای تنظیم مجدد همه چیز انجام داد تا تقارن قبلی بازیابی شود. اگر چربی بیش از حد از ناحیه برداشته شده باشد، ممکن است ظاهر گود و گود زیر چشم نیز ایجاد شود. با تزریق فیلر یا انتقال چربی، پلک‌های پایین و/یا بالایی می‌توانند حجمی برای ظاهری جوان‌تر به دست آورند.
 

انواع مختلف تجدید نظر

: 1. پلک فوقانی توخالی

پلک فوقانی ساختار بسیار پیچیده ای است. یکی از شایع ترین دلایل مراجعه بیماران این است که بافت بیش از حد برداشته شده است. اگر داربست داخلی پلک مانند پدهای چربی برداشته شده باشد، می تواند ظاهری توخالی و لاغر ایجاد کند. این نوع مشکل مخصوصاً برای بیمارانی که پلک‌هایی با کلاه طبیعی دارند، در جایی که بلفاروپاستی باید به دقت برنامه‌ریزی شود تا از حفظ ظاهر طبیعی آن اطمینان حاصل شود، مشکل‌ساز است. پرداختن به این مسائل پیچیده است، اما اغلب نیاز به افزایش حجم پلک بالایی دارد. تصاویر زیر نشان می دهد که چگونه ترکیبی از فیلر، انتقال چربی و جراحی می تواند در رفع مشکلات ناشی از این کار موثر باشد.
 
 

2. اکتروپیون پلک پایین

اصلاح بلفاروپلاستی قبل و بعد این بیمار به دلیل برداشتن بیش از حد پوست دچار انقباض شدید پلک تحتانی شد. این باعث شده است که پلک پایین جمع شده و چشم را در معرض دید قرار دهد و باعث درد و قرار گرفتن در معرض چشم شود. اصلاح این نوع عارضه بسیار دشوار است، اما نیاز به لیفت وسط صورت چند سطحی دارد تا بافت پوست بیشتری به پلک کشیده شود. ارتفاع گونه در چندین نقطه ثابت شد و به او اجازه داد تا وضعیت پلک عادی شود. فیکساسیون کانتال با کانتوپلاستی برای رفع شیب کانتال در این مورد کافی بود.
 
2. Lower lid ectropion
 

3. جمع شدن پلک پایین

این بیمار همچنین دچار انقباض پلک تحتانی، اما با شدت کمتر، بدون اکتروپیون شد. در معاینه قبل از عمل مشخص شد که پوست کافی برای بالا بردن پلک وجود دارد، به این معنی که لایه‌های خلفی پلک با یک فرورفتگی سپتوتراکتور و پیوند فاصله‌دهنده در این مورد با آلودرم بالا رفته است. به بهبود قابل توجه در موقعیت پلک پایین و محو شدن اسکلرال توجه کنید.
 
جمع شدن پلک پایین
 

4..کانتوس جانبی گرد

اصلاح بلفاروپلاستی قبل و بعد این یکی از دشوارترین مناطق برای درمان است. این اغلب به دلیل کوتاه شدن صفحه تارسال با کوتاه کردن بیشتر پلک پایین ایجاد می شود. این نوع درمان نادرست اغلب به سختی قابل بهبود است. با حصول اطمینان از حداکثر حفظ بافت و تثبیت کانتوس جانبی به دیواره جانبی حفره چشم با سوراخ‌های داخلی، می‌توان کانتوس را بازسازی کرد تا زاویه واضح‌تر و مشخص‌تری به دست آورد. تصاویر بیمار را 1 هفته پس از عمل جراحی با تورم باقیمانده نشان می دهند، اما گوشه بیرونی واضح و تیز به طور ایمن روی استخوان حدقه چشم ثابت شده است.
 
کانتوس جانبی گرد

5.. کیسه های چربی باقیمانده

این بیمار قبلاً 12 ماه قبل تحت عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین قرار گرفته بود اما کیسه های باقی مانده داشت. او نیاز به یک روش تجدید نظر با تمرکز بر حجم زدایی چربی و سازماندهی مجدد/پوشش مجدد برای پر کردن حفره های زیرین داشت. نتایج نشان دهنده بهبود بسیار قابل توجهی در خطوط کلی پلک ها است.
کیسه های چربی باقیمانده
 
هزینه کاشت هر تار ابرو
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *