کاشت ابرو طبیعی چیست و روش های آن ؟

 • از

کاشت ابرو چیست ؟

امروزه راه های فراوانی از طریق علم و تکنولوژی درمانی به وجود آمده تا بتوان به راحتی مشکل کم مویی یا طاسی را برطرف کرد. بانوان زیادی از مشکل کم مویی ابرو و تراکم یا شکل ظاهری نامناسب به دلایل فراوان که در ادامه ی مقاله به آن میپردازیم رنج میبرند , اما خوشبختانه به راحتی میتوان با کاشت ابرو این مشکل را برطرف و برای همیشه از ابروهایی زیبا و پرپشت دارا بود. در واقع ابرو در بخش مرکزی و مهم صورت قرار دارد و جزء اجزای اصلی و تاثیرگذار صورت است که

در جامعه ما ریزش موی سر با شدت های مختلف، حتی طاسی کامل هم به چشم افراد آشنا است. در اغلب افراد مشاهده شده که با وجود ریزش موی شدید، حساسیتی نسبت به این موضوع نشان نمیدهند و مشغول زندگی و فعالیت های روزمزه خود میباشند اما ریزش ابروها چه برای بانوان و چه آقایان ، موضوعی پذیرفته شده و جا افتاده نیست و تاثیرات روحی و روانی زیادی روی فرد میگذارد.معمولا افراد با استفاده از روش های آرایشی همانند؛ تاتو، هاشور یا مداد نیز سعی میکنند نواقص ابرو را برطرف و آن را زیباتر کنند ,اما طبیعی بودن ابروها نکته بسیار مهمی است که تنها در کاشت ابرو طبیعی قابل دست یابی خواهد بود .

 

مراحل رشد ابرو چگونه است ؟

بسیاری از زیباجویان گرامی دوست دارند بلافاصله پس از کاشت ابروهای زیبای خود را داشته تا پایان عمر , اما عزیزان باید بدانند که کاشت ابرو,مو,ریش به طور کلی پیوند مو پروسه ی رشد مشخصی دارد و طبق همین پروتکل زیباجویان در روند رشد باید صبور باشند,فرآیند ریزش و رشد موها شامل سه مرحله اصلی است. در این قسمت این مراحل را که چرخه یا پروسه ی رشد نامیده میشود بررسی می کنیم :

 1. مرحله ریزش ابرو, فاز ریزش (کاتاژن)
 2. مرحله استراحت ابرو, فاز خواب (تلوژن)
 3. مرحله رشد اصلی و رویش طبیعی, فاز رشد (آناژن)

کاشت ابرو

 در زمینه فیزیولوژی ابرو چه میدانید ؟

در کاشت ابرو 3 ویژگی‌ بسیار حائز اهمیت وجود دارد که تکنسین مربوط به کاشت باید به این موارد دقت کند از این رو در انتخاب کلینیک و مرکز تخصصی کاشت دقت کنید تا بهترین نتایج را به همراه داشته باشید در کلینیک تخصصی آرشیدا کاشت ابرو زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو انجام میشود که این موارد بسیار مورد توجه متخصصین میباشد  :

 • جهت و زاویه خواب رشد موهای ابرو در قسمت های مختلف ابرو بسیار متغیر است.
 • تارهای موی ابرو برخلاف موی سر با زاویه‌ی فراوانی از ریشه نسبت به پوست صورت رشد می‌کنند که همین موضوع باعث زاویه خواب مناسب ابرو روی پوست میشود و به اصطلاح موها روی پوست میخوابند.
 • موضوع حائز اهمیت بعدی که بسیار در زاویه خواب ابرو تاثیر میگذارد این است که موهای ابرو باید ریشه ها تک تار مویی باشند برای کاشت مناسب و روی زاویه خواب برخلاف موهای سر که تکنسین ها ریشه های چند تار مویی میکارند و فولیکول ها به صورت دسته‌ ای (۲ تا ۴ تار مویی) رشد می‌کنند، اما ابرو به صورت تک تار مو هستند و باید به صورت تک تار مو کاشت شوند تا کاملا روی زاویه خواب رشد کنند .

این ویژگی‌های ساختاری که در فوق گفته شد باعث می‌شود که کاشت ابرو بسیار حساس باشد و تکنسین مربوط به آن نیاز به مهارت و تجربه‌ی بالایی دارد. بخش مهم تر در کاشت ابرو انتخاب طرحی مناسب و با تقارن و طبیعی است که با چهره فرد سازگاری داشته و توازن هندسی صورت را برهم نزند تا کاشتی کاملا طبیعی و زیبا داشته باشید .

کاندید های مناسب کاشت ابرو چه کسانی هستند ؟

به طور کلی میتوان گفتافرادی متقاضی کاشت ابرو میشوند که عاری ازموی ابرو باشند و ابرویی ندارند در واقع یا ابروهایی نازک و کم‌ پشتی دارند و حتی افرادی که می‌خواهند جای زخم و اسکاری که به هر دلیلی در ابرویشان ایجاد شده را بپوشانند. افرادی که در زیر به آن ها اشاره میکنیم کاندید مناسب برای کاشت هستند :

 

 • عزیزانی که به دلیل عارضه سوختگی،قسمتی یا همه ی ابروی خود را از دست میدهند.
 • عزیزانی که از شکل ظاهری ابروی خود ناراضی و به دنبال مدل ابروی دیگری هستند .
 • عزیزانی که به طور ارثی، دارای ابروهای کم پشت هستند و یا اینکه اصلا ابروی آن ها رشد نکرده است.
 • عزیزانی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروهای خود موی ابروی آنها دیگر رشد نمیکند یا کم پشت شده است .
 • افرادی که میخواهند جای اسکار و بخیه داخل ابروی خود را با موی ابرو ترمیم کنند یا به دلیل جراحی و بخیه، قسمتی از ابروهای آنها دچار ریزش شده است.
 • عزیزانی که برای زیباتر کردن ابروهای خود از تاتو یا هاشور استفاده کرده و حالا تصمیم دارند با کاشت ابرو طبیعی، ظاهری طبیعی تر به ابروها و چهره ی خود هدیه دهند .
 • عزیزانی که به دلیل بیماری های زمینه ای مانند؛ مشکلات هورمونی , مشکلات تیروئید یا بیماری های پوستی خاص دچار ریزش ابرو شده اند تنها روش درمان برای این عزیزان کاشت ابرو میباشد البته این نکته را فراموش نکنیم که این افراد ابتدا باید بیماری را درمان کنند و بعد از درمان برای کاشت ابرو اقدام کنند.

 

کاشت ابرو

دلایل ریزش موهای ابرو چه عاملی است ؟

افرادی که دارای ابروهای نازکی هستند به دلایل مختلف زیادی به این مشکل برخورده اند , شایع ترین این مشکلات میتواند ؛ زمینه ی ارثی، بیماری‌ تیروئید، برداشت یا کندن بیش از اندازه ابروها توسط موچین و روش های دیگر، انواع آلوپسی ها ، مشکلات هورمونی , مشکلات کم خونی , بارداری در بانوان , انجام تاتو یا هاشور و از قبیل این موارد , شکستگی و جای اسکار در ابرو , سوختگی یا بالا رفتن سن افراد و مصرف برخی داروهایی که عامل ریزش میشوند, است.

نکته حائز اهمیت : عزیزانی که دارای انواع بیماری آلوپسی ,همچون ؛ آلوپسی یونیورسالیس یا توتالیس , آلوپسی آره‌آتا هستند, کاندید مناسبی برای کاشت ابرو نخواهند بود. این نوع  طاسی خبر از یک بیماری خود ایمنی میدهد. یعنی عامل های دفاعی بدن ما ( گلبول‌های سفید ) به اشتباه آمده و به سلول‌های خودی بدن فرد که اینجا منظور فولیکول‌های مو است , حمله میکنند و باعث آسیب فولیکول ها و از بین رفتن آنها میشوند, بنابراین کاشت بی فایده و قابل درمان برای این افراد نخواهد بود .

 

در این مقاله به قسمت های کوچکی از بحث کاشت ابرو پرداختیم عزیزانی که به دنبال اطلاعات علمی دیگری از بخش های دیگر این تکنولوژی و درمان موثر میباشند لطفا با کلینیک آرشیدا همراه و مقاله های بعدی مارا دنبال کنید تا بخشی از سوالات شما عزیزان را پاسخ و بتوانیم در این زمینه در خدمتتان باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *