کاشت مو چیست ( پیوند مو چیست ) ؟

مرحله ی اول باید کاشت مو را بشناسیم کاشت یا پیوند مو، تحولی بزرگ در حوزه درمانی و بهداشت است که با ورود به بستر جامعه پزشکی، بسیاری از دغدغه‌ها و مشکلات عزیزانی که دچار ریزش مو و کم پشت بودن آن هستند را برطرف کرده است. کاشت مو برای اولین بار در سال 1939 به عنوان یک ایده جدید از طرف پزشکی ژاپنی مطرح شد و در سال 1959 به واسطه تلاش های پزشکی آلمانی به مرحله اجرا رسید. کاشت مو امروزه تبدیل به روشی شده است که می‌توان از آن به عنوان یکی از پرطرفدارترین محورهای درمانی در میان متقاضیان یاد کرد.

عمل پیوند یا کاشت مو، عملی بدون بیهوشی میباشد که از بی حسی موضعی استفاده میشود که همین موضوع مزیت‌های بسیاری را برای زیباجویان به دنبال خواهد داشت. میتوان گفت محبوبیت فراوان کاشت مو در واقع به دلیل همین عدم استفاده از بیهوشی و مواجه با عوارض ناشی از آن میباشد. به طور کلی پیوند یا کاشت مو روشی است درمانی و زیبایی که طی آن موهای مقاوم در برابر ریزش و سالم سر یا بدن به مناطق دچار ریزش و طاسی منتقل میشود , به این روش پیوند موی طبیعی یا کاشت مو گفته میشود .مهم ترین عاملی که باعث محبوبیت فراوان این عمل شده است در واقع تفاوت محسوس و فراوانی است که پس از کاشت، کاملاً آن را میتوانید مشاهده کنید ، تفاوت در زیبایی و چهره فرد زیباجو است.

از قدیم تا به امروز یکی از مهم ترین عوامل افزایش جذابیت و زیبایی چهره در افراد، دارا بودن موهایی پرپشت بوده است , به همین دلیل است که متقاضیان و مراجعه کنندگان کاشت مو بسیار فراوان هستند .

امروزه عام مردم به دلایل متفاوت دچار ریزش مو شده و از وضعیت به وجود آمده احساس ناراضایتی میکنند، خبر خوش برای این افراد این است که می توان با انجام کاشت مو طبیعی و مادام العمر موهای از دست رفته خود را بازگردانند و به زیبایی خود برسند.در این قسمت مورد توجه است که چه عواملی باعث ریزش میشوند دلایل زیادی باعث ریزش در افراد به ویژه آقایان میشود مهم ترین عامل که به آن اشاره کنیم عوامل ارثی , مشکلات هورمونی , مشکل کم خونی , عوامل محیطی , مشکلات پوستی , مشکلات و شوک های عصبی , بیماری های ژنتیکی و عوامل عام دیگری مانند ؛استفاده از وسایل خشک کننده و گرمایشی مو مثل انواع سشوار و اتو موها، استفاده از شامپوهای نامناسب جنس مو افراد ، استفاده زیاد از رنگ های شیمیایی مو وغیره هستند که باعث ضعیف شدن فولیکول های مو شده و نیاز به کاشت مو پیدا میشود.

 

کاشت مو

کاندیدای مناسب کاشت مو چه افرادی هستند ؟

قدم اول برای کاشت مو موفق و اثربخش این است که اصلا شما کاندید کاشت مو هستید یا خیر ! معمولا اکثر طاسی ها و ریزش مو با پیوند مو قابل جبران و برگشت پذیر است. در صورتی که جز عوامل زیر نباشید میتوانید کاشت مو انجام دهید :

 • بیماری بیکنپلان
 • ریزش موی سکه‌ ای
 • بیماری آلوپسی آره‌آتا
 • طاسی‌های پراکنده با الگوی نامشخص
 • جراحی های سنگین داخلی از قبیل عمل قلب باز
 • ریزش مو به علت بیماری‌های زمینه ‌ای درمان نشده
 • بیماری پسوریازیس پیشرفته (با نظر پزشک متخصص)

غیر از عوامل بالا در صورتی که ریزش موی شما ناشی از بیماری درمان شده ,آلوپسی آندروژنی,آسیب, سوختگی و .. باشد می‌توانید عمل پیوند مو را انجام دهید . در واقع بهترین کاری که پیش از اقدام برای کاشت مو میتوان انجام داد مراجعه به متخصص پوست و مو و یا مشاوره با مرکز پوست و موی معتبر و یافتن علت ریزش مو است. در کلینیک آرشیدا متخصصین پوست و مو و مشاوران آنلاین 24 ساعت آماده پاسخگویی به سوالات زیباجویان عزیز میباشند .پس از پیداکردن علت ریزش مو به دنبال آن باید عوامل دیگری هم بررسی شود مانند : جنس موها، قدرت بانک مو، سن، وضعیت سلامت عمومی بدن و … از جمله‌ عواملی هستند که توسط تیم پزشکی کلینیک آرشیدا در جلسات مشاوره حضوری و یا مشاوره آنلاین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

کاشت مو

 

پیوند مو در چند جلسه انجام میشوند ؟

یکی از عام ترین و بیشترین و البته مهم ‌ترین سؤالات مراجعه کنندگان جهت کاشت مو ، پیگیری روند درمان و زمانی که کاشت طول میکشد , می‌باشد. این امر مهم نیاز به بررسی انتظار زیباجو از کاشت مو است. زیرا نمیتوان یک نسخه ی درمانی مختص تمامی مراجعه کنندگان دانست با توجه به تفاوتی که بین نظرات و ایده آل‌های فردی و شخصی و انتظارات زیباجویان عزیز از کاشت میباشد . اما در واقع شمار زیادی از مراجعه کنندگان میتوانند تنها با یک جلسه درمان، نتیجه مورد مطلوب خود را دریافت کنند .قابل توجه است که کاشت مو در یک جلسه ,  بیش‌ترین جامعه آماری موفقیت آمیز بودن این عمل را دارا بوده است.

 

چه نکاتی که پس از کاشت مو باید رعایت کرد ؟

نکات مهمی وجود دارند که تمامی مراجعه کنندگان چه پیش از کاشت و چه پس از کاشت این نکات را باید رعایت کنند در کلینیک آرشیدا مشاوران زیبایی برای هر فرد به طور جداگانه وجود دارند تا زیباجویان عزیز چه پیش از کاشت و چه پس از کاشت به هیچ مشکلی بر نخورند . در این قسمت مقاله به یکسری از نکات مهم مراقبتی پس از کاشت اشاره میکنیم تا زیباجویان با رعایت این نکات دیگر دچار نگرانی و اضطراب نشوند :

 • عدم قرار گرفتن زیر نور مستقیم خورشید
 • پرهیزازانجام فعالیت‌های سنگین و خم کردن سر
 • رعایت تمامی مراقبت‌های لازم در زمان استراحت
 • شست و شوی مرتب طبق نظر مشاور و پزشک مربوطه
 • عدم برداشتن پانسمان‌های انجام شده به جز با مشورت مشاور مربوطه
 • استفاده از مسکن‌های تجویز شده توسط پزشک مربوطه برای رفع سردرد
 • پرهیز از انجام فعالیت‌های ورزشی (سبک و سنگین ) و حرکات محرک تعریق بدن
 • تحمل برخی از سردردهای خفیف و احساس گزگزی در ناحیه برداشت و کاشت به واسطه عمل انجام شده

در صورت رعایت کردن نکات فوق و نکاتی که مشاور طبق نظر پزشک با شما همراه است تمانی عزیزان مراجعه کننده به نتیجه مطلوب از کاشت خود میرسند .

 

کاشت مو

 

با بانک مو خود آشنا شوید !

مو به طور کلی دارای یک ساختمان ساده میباشد , ساختمان مو به 2 بخش تقسیم میشود ؛ ساقه مو که به آن تار مو نیز میگویند و فولیکول مو که به آن  پیاز مو نیز گفته میشود. به دسته ای از مو که در یک روزنه ازسطح پوست سر قرار گرفته اند, گرافت مو یا واحد فولیکولار مو نیز گفته می شود که تقسیم میشوند به گرافت های تک تار مویی و چند تار مویی . تعداد تار مو در هر گرافت بین ۱ تار تا ۵ تار مو بستگی به قدرت بانک مو هر شخص متفاوت است. بانک موی پشت سر هر فرد از گرافت های ۱ تا ۵ تار مویی تشکیل می شود. اما بانک موی صورت (ریش) عمدتا دارای گرافت های یک تار مویی و دو تار مویی میباشد و بانک موی بدن مانند قفسه سینه فقط از گرافت های تک تار مویی تشکیل شده است.

 

کاشت مو چه روش هایی دارد ؟

در این بخش از مقاله به حقایق روش های متفاوت کاشت مو طبیعی میپردازیم تا به شما زیباجویان عزیز در انتخاب تکنیک کاشت موی خود یاری نماییم. قابل توجه است که در فرآیند کاشت مو انتخاب مناسب ترین روش برای زیباجویان بسیار زیاد وابسته به شرایط بانک مو و وسعت طاسی سر فرد است از این رو بهتر است به تصمیم و راهنمایی پزشک کلینیک آرشیدا در این زمینه توجه فرمایید. در قدیم و دهه‌ های گذشته تنها یک یا دو تکنیک جراحی برای کاشت مو وجود داشت ؛اما امروزه روش‌های کاشت موی طبیعی بسیار پیشرفت کرده‌ و متنوع تر و پیشرفته ترشده‌اند. روش‌های کاشت با استخراج واحدهای فولیکولی شامل تکنیک‌هایی هستند که در زیر به آن اشاره میکنیم :

 • روش FIT
 • روش FUT
 • روش SUT
 • روش Micro FIT
 • روش BHT

این که کدام یک از روش‌های نامبرده در فوق برای زیباجویان مناسب‌ تر است به وضعیت ریزش مو , وسعت طاسی , بانک موی عزیزان بستگی دارد. باید بدانید که هر کدام از این روش‌های نامبرده مزایا و معایبی دارند که در کلینیک آرشیدا با راهنمایی مشاوران و نظر پزشک روشی که بیشترین بازدهی برای شما عزیزان را داشته باشد انتخاب و کاشت میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *