کاشت ابرو چیست و بیشتر بدانید!

ظاهر ابرو پس از کاشت ابرو چه تغییری میکند؟

طبق خواسته عمومی ظاهر ایده آل کنونی برای ابروها، ابروهای کشیده و پرپشت است. با توجه به اینکه ریزش مو علاوه بر سر در سایر نقاط بدن هم اتفاق می افتد طبیعتا همه افراد ابروهای پرپشت و کشیده ای ندارند.البته کاشت ابرو بیشتر در خانوم ها صورت میگیرد و جایگزین روش های مصنوعی دیگری مثل هاشور و تتو شده است.

کاشت ابرو

کاشت ابرو در چه افرادی انجام میشود؟

-همانطور که گفته شد بیشترین عمل کاشت ابرو برای خانم ها و صرفا برای زیبایی انجام میشود

-سوانح یا تصادفاتی که منجر به پارگی یا سوختگی های شدید شیمیایی حرارتی یا الکتریکی می شوند

-افرادی که به دلیل داشتن بیماری های زمینه ای مثل سرطان اقدام به شیمی درمانی یا پرتو درمانی می کنند ابروهای خود را از دست می دهند.

-آسیب هایی که ممکن است خود فرد به طور عمدی یا غیرعمد به خودش وارد کند مثل استفاده نادرست از لوازم آرایشی از جمله موچین

-یک سری از بیماری های موضعی مثل قارچ یا آکنه اگر در محل ابرو رخ دهند باعث ریزش ابرو می شوند

-یک سری از بیماری های سیستمیک مثل کلوگن و لوپوس باعث ریزش مو در همه نقاط بدن از جمله ابروها می شوند.

-افرادی هم هستند که بصورت ژنتیکی یا مادرزادی ابرو ندارند یا تراکم ابرو آن ها کمتر از حد نرمال می باشد.

کاشت ابرو

فرآیند کاشت ابرو

اصول کلی کاشت ابر طبیعی مثل کاشت مو میباشد با این تفاوت که در کاشت ابرو چون موها ظریف تر بوده فرایند کاشت حساس تر می باشد.

برای پیوند ابرو موها را از پشت گوش(بدلیل نرم بودن و شباهت زیاد به موهای ابرو) برمیدارند و در امتداد خط ابرو می کارند.

بعد از چند روز موهای کاشته شده ریزش پیدا می کنند و حدود ۳ ماه بعد ابروهای جدید جوانه می زنند.بعد از ۶ ماه از جوانه زدن ابروهای جدید فرد ابروهای کامل و جدیدی خواهد داشت.

روش های کاشت ابرو

اولین روش معرفی شده FUT بود که عوارضی مثل جراحی،خونریزی،جای بخیه،درد و جلسات متعدد درمانی داشت که این روش اکنون در همه جای دنیا به دلیل عوارض زیادی که دارد منسوخ شده است.

البته در بعضی از نقاط ایران به دلیل هزینه پایین این روش هنوز انجام می شود.

جدیدترین روش برای کاشت ابرو روش FUE می باشد که نیازی ب جراحی و بخیه های وحشتاک ابرو ندارد و دوران نقاهت خاصی هم ندارد.

در روش FUE برخلاف روش FUT کبودی و تورم در ناحیه ابرو بوجود نمی آید. روش رایج کنونی در فرآیند ترمیم ابرو در سطح جهانی روش FUE  می باشد.              

هزینه تقریبی کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو به چندین فاکتور مخلف بستگی دارد که چند مورد از این فاکتور ها عبارتند از؛

-مهارت، تخصص و سابقه پزشک

-کلینیک پیوند ابرویی ک عمل کاشت ابرو در آنجا انجام می شود

-تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده

طبیعتا هرچه تخصص،مهارت و سابقه پزشک بیشتر باشد هزینه عمل بیشتر خواهد بود چون پزشک برای رسیدن به این میزان تخصص و مهارت زمان بیشتری را گذاشته است.

بسته به کلینیک مورد استفاده هزینه های متفاوت است چون هر کلینیک بودجه بندی خاص خودش را دارد.
دستگاه های مورد استفاده در عمل ترمیم ابرو هرچه پیشرفته تر باشند طبیعتا هزینه عمل برای فرد متقاضی بیشتر خواهد شد.

با همه این تفاسیر به طور میانگین هزینه کاشت ابرو در کشور ما بین ۴ تا ۴/۵ میلیون تومان خواهد بود.

کاشت ابرو

تاثیر مواد خوراکی بر ریزش موهای بدن از جمله ابرو

تصور عمومی افراد جامعه بر این است که فقط بیماری ها می توانند باعث ریزش موهای بدن شوند در حالی که رژیم غذایی ما تاثیر به سزایی در این امر دارند و میتوانند باعث ریزش یا تقویت موهای بدن از جمله ابرو شوند.

بطور کلی هرچه مواد خوراکی مصرفی ما مقادیر بیشتری از املاح پروتئین و ویتامین را دارا باشد فولیکول های مو تقویت شده و جلوی ریزش مو گرفته می شود از طرف دیگر هرچه غداهای پرچرب بیشتری در رژیم غذایی ما قرار گیرد باعث ضعف فولیکول یا ریشه مو می شود.

اگر بخواهیم نگاه تخصصی تری بر مبحث خوراکی ها داشته باشیم باید بدانیم بعنوان مثال کمبود آهن،روی،ویتامین های A/B/C/D/E و منیزیم باعث ریزش موهای بدن میشوند.

مصرف الکل باعث کاهش ویتامین B شده در نتیجه میتواند باعث ریزش مو شود.مصرف افراطی لبنیات باعث تداخل بین کلسیم و منیزیم شده و چون منیزیم در استحکام و رشد موها موثر است می تواند باعث ریزش مو شود.
درضمن مواد غدایی مثل کدو حلوایی،غذاهایی فست فودی بدلیل مقادیر بالای چربی های مضر،مواد غذایی حاوی تانین مثل چای و قهوه ومصرف میوه و سبزی هایی که آلوده به سموم و حشره کش های کشاورزی هستند می تواند باعث ریزش مو شود.

دانستن این نکات برای افرادی که عمل کاشت ابرو را انجام دادند ضروری است زیرا می تواند تاثیر خیلی زیادی روی رژیم غذایی فرد بعد از عمل بگذارد.

 

عوارض کاشت ابرو

۱٫ ایجاد خارش های شدید در محل پیوند ابرو که کاملا طبیعی ست و در صورت غیر قابل تحمل بودن فرد باید به پزشک مراجعه کند و پزشک به فرد یک پماد مخصوص ضدخارش میدهد که فرد خارش های کمتری را حس کند

۲٫ موهایی که برای کاشت ابرو استفاده میکنیم از جای دیگری(پشت گوش) برداشته میشوند و این جابجایی می تواند باعث کند شدن روند طبیعی رشد این موها شود

۳٫در خانم های باردار نباید انجام شود چون در این عمل از داروهای بی حسی موضعی استفاده میشود و این دارو ها می تواند روی جنین اثر سو و منفی داشته باشند.

کلینیک های کاشت مو و ابرو

کلینیک های کاشت ابرو بر اساس تجهیزات و لوازم مورد استفاده و همچنین سابقه و مهارت دکترهای آن کلینیک مرتب شده اند

که کلینیک های پنج ستاره بهترین کلینیک ها و کلینیک های یک ستاره ضعیف ترین ها هستند. کلینیک آرشیدا جز کلینیک های پنج ستاره تهران می باشد. برای دیدن نمونه کار های کلینیک آرشیدا می تونید اینستاگرام را مشاهده کنید.