کاشت موی طبیعی

دلایل انجام کاشت مو و یا کاشت ابرو ، ریش چیست؟! درصد بالایی از مردان و زنان در سرتاسر دنیا با افزایش سن, ترس از ریزش مو را بهمراه دارند. بارها در آئینه موهایشان را بررسی میکنند و ادامه ی ریزش های مو را وحشتناک تصور میکنند. این مشکل حتی روی روحیه ی افراد تاثیر میگذارد و در موارد زیادی کناره گیری از اجتماع را ترجیح میدند. اولین کار معمولا تحقیق در سایت های مختلف است تا جایی که کسی را از این مسئله آگاه نکنیم.

بعد از آن نوبت به دوستان و آشنایان میرسد و در آخر به دکتر و یا کلینیک های زیبایی و کاشت مو روی می آوریم تا بتوانیم راه حلی سریع بیابیم. با پیشرفت علم و تجهیزات زیبایی, امروزه ترمیم موی دائم  یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در جهان برای مردان و البته زنان به شمار میرود. این مقاله به تمام افرادی اختصاص داده شد که به نوعی با این موضوعات دست وپنجه نرم می کنند.

اما قبل از هرچیز خوب است بدانیم چه چیزی موجب ریزش مو میشود؟ علت های مختلفی را می توان باعث ریزش مو دانست اما شاید مهم ترین آن سابقه ژنتیکی می باشد. سابقه طاسی یا هرگونه ریزش شدید در اعضای خانواده میتواند مسبب این موضوع باشد. البته لازم به ذکر است علاوه بر اینها عواملی وجود دارند که باعث تشدید می شوند مانند: افزایش سن ,تغییرات هورمونی, اختلالات ومشکلات روحی – روانی و حتی در مواردی مصرف داروها. امروزه اصلی ترین روش درمانی به نام کاشت مو توانسته راه حل مناسبی برای پایان دادن به این کابوس باشد.

کاشت مو طبیعی

تاریخچه کاشت مو

کاشت موی طبیعی یکی از روش های ترمیم به شمار میرود که اولین بار در ژاپن مطرح شد. بطور خلاصه, پیوند مو فر ایند زیبایی ترمیم و بازسازی قسمتی از فولیکول های مو در نواحی از پوست است که ضخامت موهایش نازک تر و یا از بین رفته است. ترمیم مو در کلینیک های زیبایی به صورت های مختلفی انجام میشود. قدیمی ترین و به نوعی اصلی ترین روش پیوند مو به صورت طبیعی,کاشت مو به روش FUT (کاشت واحد فولیکولی) است که به گفته بعضی از متخصصین جوابدهی طولانی تر وبهتری دارد و روش به نسبت مدرن تر,کاشت موی طبیعی به روش SUT می باشد.

روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FUT

در این روش سنتی, از پیوند فولیکول های مو از بخش هایی از سر و بدن که رشد و ضخامت مو در آنها بیشتر است به قسمت های کم مو یا بدون مو در سر یا صورت انتقال داده میشود. در موارد خاص اگر در پشت گردن موی کافی و مناسب وجود نداشته باشد, فولیکول ها از قسمتهای پرموی بدن مانند قفسه سینه یا پاها تهیه می شود. این روش در مورد کاشت مو در ابروها و مژه ها هم کاربرد دارد. این روش همراه با بیهوشی و جراحی است. برای اینکار, ابتدا ناحیه اهدا کننده ی مو که عموما پشت سر است را آماده میکنند یعنی موهای بلند آن قسمت را اصلاح و بی حس میکنند.

بافتی با عرضی مشخص از فولیکول های مقاوم در برابر ریزش را از پشت سر بر می دارند و آن قسمت را بخیه میزنند. سپس متخصصین به کمک میکروسکوپ آن بافت را به واحد های فولیکولی کوچک تقسیم و روی شکاف های ریزی که به طور پراکنده در بخش گیرنده ایجاد شده, قرار می دهند. در این مرحله شکاف های ریز با موهای کوتاه در قسمت گیرنده قابل مشاهده است که روی آنرا با پانسمان می پوشانند.این شکاف ها علامت گذاری می شوند و قرمزی آنها به طور طبیعی در طول یک هفته بعد از عمل از بین می رود و بهبود می یابد. این روش درمان در بسیاری مواقع نیاز به جلسات مکرر کاشت دارد. معمولا دوران نقاهت در این روش بین ۱ ماه تا ۲ ماه است.

کاشت مو به روش FUE  هم وجود دارد.این هزینه کاشت مو این روش به مراتب بالاتر از کاشت مو به روش FUT  است.ترمیم قسمت برش داده شده از بانک مو در این روش,معمولا بدون گوشت اضافه می باشد و نشانه های عمل ترمیم مو در آن محو می شود ولی مدت زمان بیشتری طول می کشد تا موها دوباره رشد کنند.

 

پیوند مو به روش SUT

این روش فاقد بیهوشی, بریدگی,بخیه و هرگونه دستکاری از طریق عمل جراحی ست. در این روش گرافت ها, دانه به دانه به کمک دستگاه پانچ لیزر دقیق جاگذاری می شود. تراکم بالا و خط رشد طبیعی مو از دیگر ویزگی های این روش است. مدت زمان انجام این کار به مراتب از, کاشت مو به روش FUT , پایین تر می باشد. در این روش کاشت مو درد کمتری در مراجعین گزارش شده است و دوران استراحت بعد از آن کمتر است. فرد سریعتر می تواند به شرایط عادی بازگردد. تکرار دفعات در این روش وجود ندارد.

عوارض کاشت مو

کاشت موی طبیعی در اشخاص با خصوصیات ژنتیکی خاص متفاوت است.کسی ممکن است اصلا دچار عوارض از پیوند مو نشود در صورتی که بعضی از اشخاص دچار حساسیت های موقتی و دائمی بعد از عمل می شوند.

در اینجا به تعدادی از عوارض شایع اشاره میکنیم. خارش قسمتی که کاشت مو انجام شده.

ورم بعد از عمل.که به علت تراکم آب در بافته های پوست سر بوجود می اید.البته این مشکل میتواند با گذشت زمان یا کشیدن آب جمع شده از بین برود.

 خونریزی شدید که در طول عمل بوجود می آید. شاید بتوان دلیل این موضوع را کم تجربگی یا اشتباه جراح دانست.پس انتخاب یک جراح مطمئن خیلی مهم است.

نازکی مو در قسمتی از پوست که مو از آنجا برداشت میشود. این نازکی مو بعد از مدتی می تواند دوباره ضخامت قبلی را بدست آورد.

بی حسی از دیگر عوارض کاشت مو است.کسانی که گزارش داده اند تا سه هفته پوست سرشان بی حس بوده ولی با گذشت زمان بهبود پیدا کرده است.

زخم و یا قرمزی منطقه ای که پیوند مو انجام شده هم از دیگر عوارض است.

خط بخیه پهن و گوشت اضافه در پشت سر درپیوند مو به روش FUT , و امکان تخریب ذخیره های فولیکولی مو در پیوند مو به روش SUT از خلاصه عوارض ممکن در کاشت مو به حساب می آید.

همانطور که اشاره شد,جراح و متخصص مجرب در این کار مانند هر اقدام جهت زیبایی می تواند از عوارض کاشت مو و خطرات کار کم کند. شما می توانید با مراجعه به اینستاگرام آرشیدا نمونه کار های بیشتری ملاحظه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *