مراقبت بعد کاشت ابرو

در دنیای امروز توجه بسیاری از افراد به تغییر ظاهر و اندام خود معطوف شده است از این رو بیشتر این افراد را که خانم ها تشکیل می دهند به دنبال راهی برای متنوع ساختن قیافه خود، تغییراتی را در صورت و اندام خود اعمال می کنند، در نتیجه بسیاری از مراکز زیبایی که در این زمینه فعالیت می کنند سعی می کنند خدمات خود را بهترین نحو در اختیار مشتریان خود قرار دهند از جمله این مراکز می توان به کلینیک کاشت ابرو آرشیدا اشاره کرد. این کلینیک شما را از بدو ورودتان به مرکز برای دریافت بهترین مشاوره و گذراندن دوره مراقبت بعد کاشت ابرو به بهترین شکل راهنمایی خواهد کرد.

دوره مراقبت بعد کاشت ابرو چقدر ضروری است؟

در واقع مراقبت بعد کاشت ابرو از خود عمل هم ضروری تر می باشد. اگر شما از جمله کسانی هستید که کاشت ابرو طبیعی انجام داده اید بهتر است این مسئله را جدی تلقی کرده و به آن اهمیت دهید چراکه هرگونه کوتاهی در این زمینه می تواند عواقب ناگواری به دنبال داشته باشد.

 با کلینیک کاشت ابرو آرشیدا دوران عمل و دوران مراقبت بعد کاشت ابرو را می توانید به بهترین شکل ممکن سپری کنید.

مراقبت بعد کاشت ابرو

 

برای مراقبت بعدکاشت ابرو بهتر است چه کارهایی را انجام ندهیم:

 1. برای نگهداری بعد کاشت ابرو بهتر است تا ۲۴ ساعت پس از عمل موضع را با آب نشویید.
 2. تا یک هفته بعد از کاشت ابرو طبیعی سر را به هیچ عنوان خم نکنید.
 3. بهتر است تا یک هفته بعد از انجام عمل از موادی چون سیگار، قلیان، مشروبات الکلی و… استفاده نکنید.
 4. به عنوان مراقبت بعدکاشت ابرو بهتر است از انجام انواع ورزش، پیاده روی، استخر، سونا و انجام کارهای سنگین تا ۲ هفته پس از عمل خودداری کنید.
 5. بعد از کاشت ابروی طبیعی بهتر است تا ۲ هفته بعد از عمل به ابرو دست نزنید یا آن را تحریک نکنید و برای مرتب کردن آن از موچین یا قیچی استفاده نکنید.
 6. اگر مجبور هستید به کودکتان شیر بدهید بهتر است تا ۴۸ ساعت بعد از عمل از این کار خودداری کنید چراکه داروهای استفاده شده برای کاشت ابرو طبیعی وارد شیر شده و ممکن است کودک را اذیت کند.

اما کارهایی که برای مراقبت بعدکاشت ابرو باید انجام بدهید، شامل:

 1. برای برداشتن پانسمان بهتر است فردای بعد از عمل به کلینیک کاشت ابرو آرشیدا مراجعه کنید تا آسیبی به شما بعد از عمل وارد نشود، بعد از آن نیازی نیست دوباره از پانسمان برای نگهداری بعدکاشت ابرو استفاده کنید.

مراقبت بعد کاشت ابرو

 

 1. برای کشیدن بخیه بعد از دوهفته به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا این کار را برای شما انجام دهند این کار یکی از مهمترین اجزا مراقبت بعدکاشت ابرو تلقی می شود.
 2. تا ۳ روز پس از عمل کاشت ابرو طبیعی، کمپرس سرد را ۲ بار در روز و هر بار به مدت ۱۰ دقیقه بر روی پلک های خود و به صورتی که با ابرو برخورد نکند، قرار دهید. سپس تا ۲ روز دیگر، کمپرس گرم به همین صورت روی پلک های خود قرار دهید. با این کار دوران نقاهت و مراقبت بعد کاشت ابرو را تسریع کنید.
 3. با استفاده از ژلی که داخل گیاه آلوورا وجود دارد می توانید تا ۵ روز پس از عمل و ۲ بار در روز پلکهای خود را به آرامی با آن ماساژ دهید، به گونه ای که ژل با ابروها تماسی نداشته باشد، این کار به مراقبت بعد کاشت ابرو و بهبود زود هنگام زخم کمک می کند.
 4. در طی ۲ هفته پس از عمل و دوره مراقبت بعد کاشت ابرو، اگر در ناحیه ابرو دچار خارش یا سوزش یا هرمشکل دیگری شدید، به هیچ عنوان ناحیه ترمیم مو را دستکاری نکنید چراکه حتما باید با یک متخصص در کلینیک کاشت ابرو آرشیدا تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت کنید. در صورت عدم دسترسی به این مرکز می توانید ازتوصیه های سایر پزشکان نیز بهره مند شوید.

برای مراقبت بعد کاشت ابرو بهتر است چطور استحمام کنیم؟

 1. آب پاشی را تهیه کرده و آن را با استفاده از مخلوط شامپو بچه و آب پر کنید و تکان دهید به صورتی که کف کند.
 2. کف را بر روی ابرو،آب پاش نمایید.
 3. آبکش را بین سر و دوش نگه دارید تا آب به آرامی و بدون فشار، بر روی ابرو جریان یابد این کار برای نگهداری بعد کاشت ابرو لازم است.
 4. پس از هر بار استحمام به عنوان مراقبت بعد کاشت ابرو بهتر است لایه ضخیمی از کرم سیکابیو را بر روی محل بخیه بمالید.

مراقبت بعد کاشت ابرو

 

 1. روغن Laino Authentiv oil را روزی ۲ بار تا ۲ هفته بر روی ابرو اسپری نموده و همزمان بر روی چشم خود یک گاز استریل بگذارید تا اسپری به داخل چشم نرود. در صورت عدم دسترسی به روغن لاینو می توانید روغن بادام تلخ را دور کادر ابرو بریزید تا خودش بر روی ابرو سر ریز شده و با یک لایه خیلی نازک، ابرو را بپوشاند. روغن بلافاصله پس از استحمام نیز استفاده شود.

رعایت موارد ذکر شده در بالا جز به جز اهمیت دارد چراکه در صورت فراموش کردن یکی از این موارد ممکن است کاشت ابروی طبیعی شما موفقیت آمیز نباشد و شما را دچار آسیب های بعد از عمل کند، پس با مراقبت بعد کاشت ابرو به بهترین نتیجه دلخواهتان برسید.  

آیا شماهم از جمله افرادی هستید که به کاشت ابرو طبیعی علاقه دارید ولی می ترسید این عمل را انجام دهید؟

به شما توصیه می کنیم به کلینیک کاشت ابرو آرشیدا مراجعه کنید، چراکه در این مرکز مشاوران مجرب به شما راهنمایی های لازم را در این زمینه ارایه خواهند داد و شما می توانید فیلم کاشت ابرو دیگر افرادی را که این عمل برایشان انجام شده است را از نزدیک ببنید و هر سوالی که برایتان پیش می آید را بپرسید.

اما چرا کاشت ابرو انجام دهیم؟

در واقع کاشت ابرو طبیعی یکی از راه هایی است که باعث می شود ابروی شما پرپشت تر و کشیده تر نشان داده شود. عمل کاشت ابرو بسیار مشابه کاشت مو می باشد با این تفاوت که موهای لازم برای ابرو را از کناره های گوش برداشته و این موها چند روز بعد از انجام عمل ریخته و بعد از چند روز موهای جدیدی به جای موهای قبلی رشد خواهند کرد. برای دقیق تر شدن کاشت ابرو بهتر است تمام انتظارات و پیشنهادات خود را با فرد متخصص در این زمینه در جریان بگذارید تا بعد از طی دوره مراقبت بعد کاشت ابرو شما به نتیجه ایی که مدنظرتان است برسید. هم چنین شما قبل از انجام عمل می توانید از مرکز مورد نظر درخواست عکس خودتان با ابروهای کاشت شده را داشته باشد.

فواید و مضرات کاشت ابرو

 

اما موارد دیگری که لازم است در مورد کاشت ابرو و مراقبت های بعد کاشت ابرو بدانیم:

 • در روزهای بعد از عمل ممکن است پوسته های ریز و خشک شده ایی دور ابرو باشد بهتر است آن ها را به آرامی جدا کنید.
 • همچنین ممکن است مختصر کبودی در اطراف ابروها بوجود بیاید ولی در طول یک هفته یا کمی بیشتر، از حجم کبودی کاسته می شود و بعد از ۱۰ روز یا بیشتر تمام پوسته های ابروها شروع به ریزش می کنند.
 • بعد از دوره کاشت ابرو طبیعی، رشد موهای ابرو درست مثل ابروهای طبیعی کاهش می یابد زیرا این موها خودشان را با موهای جدید وفق می دهند و عملکرد آنها تا حدی شبیه به موهای طبیعی خود ابرو می شود.

شاید تمام افراد علایم یکسانی را در دوره عمل و بعد از آن نداشته باشند اما رعایت تمام مواردی که در بالا به عنوان مراقبت بعد کاشت ابرو گفته شد باید توسط تمامی افراد رعایت شود.