فواید و مضرات کاشت ابرو

اگر از کم پشت بودن ابرو یا از رنگ کردن هرروزه ابروی خود با مداد خسته شده اید میتوان با کاشت ابرو از ابروهای طبیعی و دائم خود لذت ببرید که ما در این مقاله درباره فواید و مضرات کاشت ابرو توضیح میدهیم. این نوع کاشت یک روش درمانی سریع وکم ضرر است.در کاشت ابرو پس از چند روز از عمل جراحی امکان تورم،قرمزی و خارش در اطراف چشم وجود دارد که به تدریج از بین میرود.
کاشتن ابرو از راه هایی است که به افراد کمک میکند ابروهای طبیعی و پرپشتی داشته باشند؛ اگر فیلم کاشت ابرو را در بسیاری از کلیپ ها یا مستندها مشاهده کرده باشید متوجه می شوید که کاشتن ابرو تا حدودی همانند کاشت مو می باشد با این تفاوت که در انجام این عمل حساسیت و ظرافت بیشتری لازم است.

فواید و مضرات کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست؟

شاید برای کسانی که قصد انجام این عمل را داشته باشند این سوال ایجاد شده باشد که کاشت ابرو چیست؟ و فواید و مضرات کاشت ابرو چیست ؟ شاید فیلم کاشت ابرو را در اینترنت بارها و بارها دیده باشید. اما اگر بخواهیم تعریف علمی این عمل زیبایی را بیان کنیم باید بگوییم کاشتن ابرو یعنی ایجاد یک طرح مناسب و قرار دادن فولیکول های مو در قسمت طراحی شده. برای این کار فولیکول های مو از قسمت پشت سر و بغل گوش گرفته میشود. ابتدا یک شکاف در پوست سر ایجاد میکنند تا بخشی از فولیکول های مو را از پوست سر بردارند سپس این پیازچه هارا در زیر میکروسکوپ قرار می دهند و پس از بررسی این پیاز های مو را به صورت تک تک در قسمت مورد نظر ابرو می کارند و به این ترتیب ظاهر طبیعی برای ابرو ایجاد میشود.
در این پروسه شما میتوانید بعد از عمل موی کاشته شده را بر ظاهر خود مشاهده کنید و از دایمی بودن آن است لذت ببرید. کاشت ابرو دائم و همیشگی افرادی را که از کم پشتی ابرو رنج می برند برای همیشه از این نگرانی و ناراحتی می رهاند.
از دیگر فواید و مضرات کاشت ابرو می توان به رشد موها پس از این عمل اشاره نمود. در حقیقت انجام اعمالی مانند تتو، هاشور و … ظاهری مصنوعی به ابرو داده و پس از مدتی نیز جلوه اولیه خود را از دست می دهند. اما در این روش موها طبق سیستم طبیعی بدن رشد داشته و زیبایی را به ابروهای شما هدیه می دهند.

فواید و مضرات کاشت ابرو

چه کسانی میتوانند از کاشت ابرو استفاده کنند؟

• انجام این عمل مردان و زنانی که در اثر زخم،سوختگی،اکنه، تمام بخش یا بخشی از ابروی خود را از دست داده اند مناسب است.
• برای خانم هایی که قصد دارند ابروهای خود را بالاتر ببرند بدون نیاز به جراحی و کشیدن پوست، شیوه مناسبی است.
• کسانی که جای بخیه و جراحی در ابروهایشان دارند می توانند برای پوشاندن محل مورد نظر از کاشت ابرو استفاده کنند.
• کسانی که به دلیل بیماری های خاص مانند کم کاری تیروئید، آلوپسی ابروهای خود را از دست دادند ابتدا باید درمان بیماری صورت بگیرد و سپس در صورت لزوم از کاشت ابرو استفاده کنند.

کاشت ابرو چه فواید و مضراتی دارد؟

بی شک هر عمل زیبایی دارای فواید و مضراتی می باشد. فواید و مضرات کاشت ابرو چیست؟ سوالی است که در ادامه به پاسخ آن خواهیم پرداخت. اما بد نیست بدانید که عوارض کاشت مو و ابرو خیلی کمتر از فواید آن است. و می تواند یک روش مناسب برای جبران کم پشتی ابرو باشد. و اما فواید کاشت ابرو عبارت است از :
• کاشت به افرادی که به طور ژنتیکی مستعد کم پشت بودن ابرو هستند کمک میکند ابروهای خود را به طور کامل بازسازی کنند.
• کاشت چون به کمک موهای طبیعی انجام میشود به شماکمک میکند چهره حالت طبیعی خودرا حفظ کند.
• در کاشت ابرو چهره تغییر میکند و به ابروهای نامرتب یا کم پشت ظاهری بهتر میدهد.
• این روش به بهبود ظاهر کسانی که ابروی خود را در اثر سوختگی،سن بالا، آکنه، تیروئید،آلوپسی و درمان های خاص از دست دادند کمک میکند.
• کاشت ابرو انتخاب بهتری در مقایسه با تاتو است چرا که نتیجه طبیعی تری در مقایسه با تاتو ایجاد میکند و هم چنین ماندگاری طولانی تری دارد.
• این روش معمولا بی خطر است و عوارض جانبی ان بسیار کم است.
• از معدود عوارض کاشت ابرو می توان به تورم ،قرمزی در اطراف چشم و خارش در ناحیه کاشت ابرو اشاره نمود. این اثرات معمولا پس از چندروز برطرف میشود اما خارش در ناحیه کاشت اگر از چندروز بیشتر طول بکشد شاید به دلیل عفونت باشد که بهتر است سریعا درمان شود و از پماد بر محل خارش استفاده کنند.
• در این روش با وجود اینکه ناحیه کمی تحت پوشش قرار میگیرد اما معمولا به توجه و رسیدگی زیادی نیاز دارد مخصوصا چند ماه اول که رشد مو ها سریع است وباید به طور مرتب آنها را اصلاح کنید.
• در این عمل فاصله پیاز های مو از ابروی طبیعی بیشتر است و در هنگام رشد ابرو این فاصله مشخص است اما با تکرار جلسات به ترتیب این فاصله کم و کمتر میشود.

• مویی که در محل ابرو قرار میگیرد تفاوت جزیی را در ظاهر ایجاد میکنند اما به تدریج موهای جدید که رشد میکنند میتوانند خود را با محیط و مشخصات چهره منطبق کنند اما هیچ گاه به طور کامل شبیه به ابرو های اصلی نخواهند شد.
• ممکن است دوهفته پس از کاشت موهای ابرو شروع به ریزش کنند، این اتفاق جای نگرانی نیست چون مو دوباره در محل مورد نظر رشد میکنند اما این بار محکمتر و سالم تر.
• زاویه رشد موی ابرو کاشته شده با موی واقعی به سختی تطابق می یابد و این کار به تبحر متخصص بستگی دارد

کاشت ابرو چه فواید و مضراتی دارد؟

کاشت ابرو در تهران

مراکز کاشت ابرو در تهران و دیگر نقاط کشور وجود دارد که بعضا دارای تبلیغات گسترده ای نیز می باشند. اما اگر تصمیم دارید این عمل زیبایی را انجام دهید حتما باید در انتخاب مرکز نهایت دقت را به کار ببرید. بی شک کاشت ابرو در تهران آن هم در یک مرکز مجهز با نیروهای متخصص و کار آمد یک انتخاب درست خواهد بود. پیش از هر اقدامی حتما نمونه کار کاشت ابرو را مشاهده کنید. دیدن نمونه کار کاشت ابرو به شما امکان می دهد با دید بازتری تصمیم بگیرید. حتی در برخی از مراکز می توانید از امکان کاشت ابرو در یک جلسه برخودار شوید. با کاشت ابرو در یک جلسه در زمان صرف جویی کرده و نیازی به مراجعات مکرر به کلینیک وجود ندارد.

نتیجه گیری

کاشت ابرو روشی دایمی است و این تغییر ظاهر خیلی سریع در چهره ظاهر میشود و شما متوجه این تغییر میشوید.نتیجه کاشت به طور کلی در عرض یک سال بدست میاید ولی این روشی بی خطر است و برای افرادی که شرایط مناسب را دارند روش مناسبی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *